Sprchový kút musí byť moderný, pohodlný a krásny. Vyberáme si ho z dôvodu úspory miesta a spotreby vody, no veľmi dôležitým kritériom výberu je samozrejme aj jeho vzhľad.

Potešenie pre vaše oči to ale dlhodobo bez dôkladnej starostlivosti a údržby určite nebude, pretože voda je svojim špecifickým obsahom niekedy pre konkrétne povrchy doslova pohromou. Správnym čistením sa to dá ale zmeniť.

Venujte pozornosť kvalitným materiálom

Jedna z najlepších možností, ako sa dopracovať k dokonalému sprchovému kútu, je myslieť na jeho kvality už pri samotnom výbere. Nezabudnite venovať zvláštnu pozornosť sprchovým dverám a tesneniu. Vaničke a samozrejme materiálu sprchovej hlavice. Nie vždy je iba moderný dizajn zárukou dokonalej funkčnosti.

Ako zbaviť sprchu vodného kameňa?

Predtým, než pôjdete do obchodu, aby ste získali super efektívny prostriedok, mali by ste starostlivo zvážiť konštrukciu a povrchovú úpravu konkrétneho sprchového kúta a zistiť, z akých materiálov je vyrobený, pretože plast, sklo alebo chróm má svoje špecifické vlastnosti a charakteristiky, ktoré sa pri neodbornom zásahu môžu zmeniť na nepoznanie.

Napríklad, ak použijete univerzálny čistiť s obsahom väčších mikro-častíc, možno sa vodného kameňa, mastnoty, prachu a nečistôt rýchlo zbavíte, ale vďaka poškriabaniu skla alebo plastu sa tým výrazne zhorší vzhľad celého sprchového kúta. Ak máte napríklad akrylovú vaničku, nepoužívajte abrazíva s tvrdým zložením. V škárach a ryhách majú potom baktérie a povlak na usadenie ešte väčšiu šancu. Používajte špeciálne utierky a tekuté prášky.

Chémia na pomoc?

Ak potrebujete rýchly a efektívny výsledok, môžete venovať pozornosť chemickým čistiacim  prostriedkom, ktoré sa v predajniach nachádzajú v širokom sortimente. Trblietavé povrchy v sprche sa stanú ale realitou, ak budete dodržiavať niektoré nasledovné odporúčania:

  • vyberajte výrobky, ktoré obsahujú ovocné kyseliny;
  • ak chcete zistiť ich zloženie, musíte starostlivo preskúmať štítok;
  • niektoré prostriedky majú špeciálne zložky, ktoré vytvoria po nanesení na konkrétny povrch špeciálnu ochrannú vrstvu, ktorá si poradí aj s vodou.

To najlepšie vždy na záver

Prívrženci ekológie, alebo ľudia, ktorí sú alergickí na chemikálie v domácnosti, uprednostňujú ľudové recepty. Mnohé z nich sú možno časovo náročné, ale vynikajúci výsledok stojí za to.

Jedným z najviac využívaných prostriedkov je ocot, ktorý stačí zriediť v pomere jednej šálky octu s dvoma šálkami vody. Tento roztok môžete dať do rozstrekovača a naniesť ho na steny alebo dvere. Nechajte ho chvíľu pôsobiť a potom opláchnite a utrite.

Skvelým pomocníkom je aj kyselina citrónová. Sóda na pečenie, peroxid vodíka. Ide o efektívne prostriedky proti baktériám aj plesni. V závislosti od ich koncentrácie ale používajte ochranné prostriedky

Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých odporúčaní každý deň, sprcha vás bude tešiť  svojou brilantnosťou a krásou. Musíte sa však donútiť k tomu, aby ste prekonali svoju lenivosť a uchránili dokonalé funkcie sprchových kútov a kúpeľňového sortimentu, ktorý sa oplatí vyberať jedine na wellmall.sk.