Aj tento pondelok vám prinášame prehľad zápasov odohraných počas uplynulého víkendu v nižších futbalových súťažiach nášho regiónu.

Keno 10 III. liga skupina východ – 28. kolo

V 28. kole východnej skupiny III. ligy sa nedarilo juniorke Dukly, naplno bodovala Kremnička. Červeno-bieli cestovali na svoj zápas do Trebišova, ktorý okupuje stred tabuľky, a preto boa Dukla favoritom. Po bezgólovom prvom polčase, sa zverenci Mária Auxta nedokázali presadiť ani v tom druhom, naopak Trebišov im uštedril v priebehu štvrťhodiny tri gólové zásahy, zásluhou Olaha, Lukáča a Kotľara, čo znamenalo prekvapujúco hladké víťazstvo východniarov. Dukle patrí dve kolá pred koncom vydarenej sezóny tretie miesto, na druhé miesto sa dostal Poprad na jej úkor po tesnej výhre s Lučencom. Kremničke patrilo pred zápasom s Moldavou nad Bodvou 13. miesto a len tri body ju delili od toho posledného, čo znamenalo, že tento banskobystrický tím potreboval nutne bodovať. Futbalisti Kremničky sa s touto náročnou úlohou dokázali vysporiadať a vybojovali najtesnejšie víťazstvo 1:0, zásluhou gólu Jána Kostúrika z 82. minúty. Kremnička aj napriek výhre ostáva na 13. priečke, avšak na posledný Lučenec si vytvorila už šesťbodový náskok. Pohronie, ktoré si zaistilo postup už v predchádzajúcich kolách si mohlo dovoliť zaváhať na východe v súboji proti košickej Lokomotíve, kde sa zrodila remíza 1:1.

Slavoj Trebišov – FK Dukla Banská Bystrica „B“ 3:0 (0:0)
TJ ŠK Kremnička – FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0 (0:0)

Majstrovstvá regiónu stred – 26. kolo

Zástupca nášho regiónu v súťaži majstrovstiev regiónu stred, MFK Banská Bystrica, privítala na domácej pôde Závažnú Porubu. MFK muselo dvakrát doťahovať vedenie súpera. V prvom polčase skóroval len Čajka a do šatní sa išlo za stavu 0:1. V druhom dejstve sa presadil Fojtík z pokutového kopu a vyrovnal na 1:1. Misky váh na stranu Závažnej Poruby naklonil Račko gólom zo 75. minúty. Záverečné slovo mal však Kohút, ktorý päť minút pred koncom rozhodol o tom, že body sa budú deliť. Líder súťaže so Žiliny nezaváhal v Liptovskej Štiavnici, posledný Zvolen dokázal znovu bodovať, po remíze s Novou Baňou.

IV. liga JUH – 24. kolo

Uplynulý víkend, čo sa týka tímov nášho regiónu, bol mimoriadne úspešný. Suverénny Badín, ktorému už prvé miesto v súťaži neutečie, rozstrielal jednoznačne Málinec, keď mu uštedril päť zásahov, postupne sa presadili Dubovický, dvakrát po sebe Výlupok, Konder a nakoniec Lešták. V súboji predposledného s tretím Podlavické Jupie triumfovalo proti Žarnovici pomerom 2:1. Za hostí otváral skóre v 12. minúte Hudec, Podlavice dokázali v druhej 45-minútovke otočiť priebeh stretnutia vďaka gólom Juraja Homolu a Rastislava Kollára. Kováčová, ktorá sa nachádzala až na 12. mieste zdolala v dôležitom stretnutí Veľký Krtíš gólom Mariána Koreňa zo záveru prvého polčasu, vďaka čomu sa posunula na 10. priečku.

V. liga sk. ,,C“ – 24. kolo

V 5. lige skupiny C zaujalo derby tímov z okolia Bystrice medzi domácou Šalkovou a Sásovou. Záaps tabuľkových susedov vyšiel lepšie domácim, ktorý prekonali brankára Sásovej, Čavoja až trikrát. Jozef Mesík najprv otváral skóre, ďalšie dva presné zásahy sa podarili Marošovi Zimnikovalovi. V súboji celkov zo spodnej časti ligového pelotónu nestačili Selce na Jasenie, ktorému podľahli 2:3. Na body nestačili Selciam, ktoré dvakrát doťahovali vedenie Jasenia, ani dva presné zásahy Richarda Bačíka. Slovenskej Ľupči sa nepodarilo prekvapiť proti Detve, ktorá je lídrom súťaže a uštedrila Ľupči štyri góly.

I. trieda – 24. kolo

V 24. kole I. triedy upútal zápas lídra súťaže s outsiderom. Jakub privítal Pohronksú Polhoru a nepripustil žiadne prekvapenie, zdolal ju vysoko 5:1 a na čele tabuľky má trojbodový náskok pred Braväcovom, ktoré nedalo šancu Ponikám. Lučatín si znovu vymenil miesto s Braväcovom, na tretiu pozíciu sa dostal po zaváhaní v Hronci. Harmanec, ktorý sa nachádza na predposlednej pozícii, no v poslednom období získava dôležité body, nečakane zdolal Osrblie 4:1. Vďaka tejto výhre sa posunul o jednu priečku nahor, kde nahradil Baláže. Tatran delí od poslednej priečky 5 bodová priepasť.

II. trieda – 24. kolo

Malachov dokázal zdolať v domácom prostredí B-tím Šalkovej po šesťgólovej prestrelke. Trápiaca sa Mičiná inkasovala ,,päťku“ v Riečke, no ešte väčší debakel pripravili hráči vedúcej Nemeckej hráčom Dúbravice, ktorých deklasovali 8:0. Posledná Ľubietová nestačila na Tajov, ktorý sa nachádza na tretej pozícii. Horné Pršany si poradili s predposledným Hiadeľom podľa predpokladov 3:1.

Malachov – Šalková B 4 : 2
Nemecká – Dúbravica 8 : 0
Tajov – Ľubietová 5 : 1
Riečka – Mičiná 5 : 0
Hiadeľ – Horné Pršany 1 : 3
Strelníky – Brusno B 3:1