V stredu, 26. augusta boli na programe ďalšie stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu a v akcií boli opäť aj tímy z Banskej Bystrice a okolia. Sásová doma privítala Kováčovú a z duelu Brezna so Slovenskými Ďarmotami vzišiel súper banskobystrickej Dukly v 3. kole slovenského pohára.

V súboji piatoligového Brezna s o súťaž vyššie hrajúcimi Slovenskými Ďarmotami sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase, keď hostia rozhodli o svojom postupe v priebehu siedmich minút. V 25. minúte otvoril skóre Benjamin Tóth a v 32. zvyšoval na 0:2 Nilaš. Domácim sa napriek viacerým striedaniam už v druhom polčase nepodarilo zápas zdramatizovať a do 3. kola tak postupujú Slovenské Ďarmoty, ktoré privítajú banskobystrickú Duklu.

FK Brezno – FK Slovenské Ďarmoty 0:2 (0:2)

Góly: 25. B. Tóth, 32. Nilaš. ŽK: 36. M. Boháčik – D. Horváth. Stretnutie sledovalo 545 divákov.

V súboji Sásovej s Kováčovou boli favorizovaní hostia, ktorí hrajú tretiu najvyššiu súťaž, zatiaľ čo domáci sa nachádzajú v piatej lige. Sásová sa však netají ambíciami, ktoré potvrdila aj viacerými letnými posilami. Diváci však počas 90-tich minút gól nevideli a na rad prišli pokutové kopy. Tie sa absolútne nevydarili hráčom Kováčovej, ktorí sa presadili len raz a s postupu do 3. kola sa tak radovali Sásovčania, ktorých ďalšou prekážkou v slovenskom pohári bude piatoligový Málinec.

ŠK Sásová – ŠK Prameň Kováčová 0:0 (0:0) – 3:1 po pokutových kopoch

Stretnutie sledovalo 400 divákov.

Program zvyšných zápasov 2. kola

streda 2. 9. 2020 o 16:30 hod FK Podkonice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble
utorok 8. 9. 2020 o 16:30 hod OFK Dunajská Lužná – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
odložený: MFK Zvolen – FC Nitra

Program 3. kola Slovnaft Cupu mužstiev, ktoré už do tejto fázy postúpili

streda 16. 9 o 16:00 hod FK Slovenské Ďarmoty – MFK Dukla Banská Bystrica
streda 16. 9 o 16:00 hod TJ ŠK Sokol Jakub – FK Podkonice/FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble
streda 16. 9 o 16:00 hod TJ Družstevník Jarovce – FK Železiarne Podbrezová
streda 16. 9 o 16:00 hod ŠK Sásová – TJ Jednota Málinec

Prehľad všetkých výsledkov a pavúk Slovnaft Cupu nájdete na stránke sportnet.sme.sk.