Počas uplynulého víkendu odštartovali už všetky nižšie súťaže hrané v našom regióne. Prinášame vám kompletný sumár týchto zápasov.

III. liga VÝCHOD (2. kolo)

V tretej najvyššej súťaži máme túto sezónu dvoch zástupcov. Okrem tradičného účastníka, B-tímu vojakov, je nováčikom v súťaži ŠK Kremnička. Tá si zatiaľ počína veľmi dobre, keď po domácom presvedčivom víťazstve 4:1 nad Námestovom, dokázala uhrať bod za remízu 0:0 aj v Spišskej Novej Vsi. Budúcotýždňové voľno si Kremnička v nedeľu vyplní v Žiline prípravným zápasom proti niekoľkonásobnému majstrovi Slovenska – tímu MŠK, kde by sa vo výbere Ľubomíra Nosického proti druholigistovi mali objaviť hráči, ktorí nenaskočia deň vopred do ligového duelu. Pre „béčko“ Dukly bol bod za remízu 3:3 s Košickou Lokomotívou prvým v súťaži. Mladí Auxtovi zverenci však majú veľký potenciál a po pár kolách budú určite mieriť vyššie. Zo stredoslovenských klubov prehrala iba Dolná Ždaňa doma s Bardejovom, čo môže napovedať o vysokej kvalite ambicióznych Partízanov.

Trebišov – Košice „B“ 7.9.2011 o 17:30
Banská Bystrica „B“ – Lokom. Košice 3:3
Ružiná – Zvolen 5:0
Dolná Ždaňa – Bardejov 1:2
Stará Ľubovňa – Prešov jun. 1:8
Lipany – Vranov n. Topľou 4:0
Námestovo – Poprad 0:0
Spišská N. Ves – Kremnička 0:0
Moldava „B“ mala voľno

Majstrovstvá regiónu STRED (1. kolo)

Po odchode odvážnej Kremničky do vyššej súťaže zostal v v tejto súťaži iba jeden Banskobystrický klub a to MFK Banská Bystrica. Jozef Slobodník, nový tréner „rakov“, bol pripravený priviezť domov vo svojom premiérovom ligovom zápase na lavičke MFK všetky tri body. Priebeh stretnutia tomu aj nasvedčoval, no v 87. minúte sa nováčikovi súťaže podarilo vyrovnať a do Rakytoviec sa tak spolu s výpravou viezol iba jeden bod. Trochu Trochu z iného súdka bola zápas Žilina „B“ – Žiar. V ňom si nováčik plný očakávaní trúfal hrať vyrovnanú partiu so Žilinou, no výsledok 5:0 hovorí o niečom úplne inom.

Ďanová – MFK Banská Bystrica 1:1
Turany – Kalinovo 1:0
Liptovská Štiavnica – Lietavská Lúčka 3:0
Kysucké N. Mesto – Čadca 3:2
Krásno n. Kysucou – Nová Baňa 4:0
Žilina „B“ – Žiar n. Hronom 5:0
Martin – Poruba 0:0
Tisovec – Veľký Krtíš 3:1

IV. liga JUH (1. kolo)

Traja naši zástupcovia vstúpili do sezóny 2011/2012 víťazne. Brusno na domácej pôde pohodlne zdolalo Revúcu 3:0, rovnako na nulu si doma poradil s Kováčovou i Badín v pomere 2:0, Jupie Podlavice taktiež doma potešili fanúšikov víťazstvom 2:1 nad Hliníkom. Jedine Partizán Čierny Balog nevstúpil do nového súťažného ročníka najideálnejšie, keď prehral v Poltári 1:2.

Štiavnické Bane – Fiľakovo 3:1
Jupie Podlavice – Hliník nad Hronom 2:1
Brusno – Revúca 3:0
Badín – Kováčová 2:0
Divín – Jesenské 3:2
Poltár – P. Čierny Balog 2:1
Banská Štiavnica – Málinec 4:1

V. liga – skupina C (1. kolo)

V atraktívnej V. lige sa našim mužstvám v úvodnom kole pomerne darilo. Hneď päť tímov zaznamenalo víťazstvá, nedarilo sa iba Šalkovej a Medzibrodu, ktorí hrubo nezvládli úvod sezóny na ihriskách súperov. Za zmienku stojí predovšetkým one-man show štvorgólového Miroslava Chabana a jeho Priechodu, ktorý deklasoval Šalkovú 5:0, výhrou 3:2 v Pliešovciach prekvapili Selce. Nedohralo sa v Žarnovici, kde hosťujúca Lutila pre nedostatok hráčov podľa regule nemohla v zápase pokračovať.

Priechod – Šalková 5:0
Repište – Detva 2:3
Hrochoť – Hodruša Hámre 2:0
Žarnovica – Lutila 7:0 – nedohrané, počet hráčov hostí klesol pod 7
Sásová – Medzibrod 3:0
Krupina – Sl. Ľupča 0:2
Pliešovce – Selce 2:3

I. trieda (1. kolo)

Nováčik prekvapil, ale aj zarmútil. Nehovoríme však o jednom klube ale o dvoch nováčikoch v najvyššej okresnej súťaži. Kým Poniky ašpirujúce na postup do 5. ligy nestačili na sympatický výkon „starohorčanov“, Harmanec si v Uľanke bez problémov poradil s Podkonicami a za všetko hovorí výsledok 7:1. Jasenie zostupujúce z piatej ligy zostalo zaskočené aktívnymi Balážanmi a povinné tri body sa zmenili na jeden zlatý bodík.

Baláže – Jasenie 3:3
Čierny Balog – Osrblie 1:4
Mýto p. Ďumbierom – Heľpa 4:0
Harmanec – Podkonice 7:1
Staré Hory – Poniky 3:1
Hronec – Braväcovo 3:2
Lučatín – Dolná Lehota 3:0

II. trieda – skupina A (1. kolo)

V najnižšej súťaži sa v úvodnom kole žiadne veľké prekvapenia nekonali. Novovzniknutý Baník Ľubietová uhral cennú remízu na pôde Horných Pršian, gólové hody sa konali na Strelníkoch, kde vyhral hosťujúci Jakub 5:3, Hiadeľ zaujal remízou v Tajove a zaujímavý bol k videniu aj zápas oboch rezerv – Šalkovej „B“ a Priechodu „B“, domáca Šalková „B“ zvíťazila 3:2.

Riečka – Hronsek 3:3
Tajov – Hiadeľ 2:2
Strelníky – Jakub 3:5
Horné Pršany – Ľubietová 3:3
Nemecká – Dúbravica 2:0
Malachov – Králiky 1:2
Šalková „B“ – Priechod „B“ 3:2