Ani po skončení uplynulého 23. kalendárneho týždňa nezabúdame na prehľad víkendových zápasov nižších futbalových súťaží hraných v našom regióne.

Keno 10 III. liga skupina východ – 29. kolo

IMG_7614
Martin Válovčan v drese juniorky Dukly v súboji.

Po zaváhaní juniorov banskobystrickej Dukly z 28. kola v súboji s Trebišovom, nedokázali zverenci trénera Mária Auxta napraviť toto zaváhanie ani v nedeľňajšom zápase proti kvalitnému súperovi z východu, Popradu. Klub z východu republiky mal pred meraním síl na Duklu náskok 3 body a patrilo mu druhé miesto, ktoré si dokázal obhájiť. Po bezgólovom polčase rozhodol o najtesnejšom víťazstve 0:1 Popradu v 66. minúte Kubus, a tak červeno-bieli spadli 1 kolo pred koncom sezóny z tretieho až na šieste miesto. Naopak, darilo sa futbalistom Kremničky. Tí cestovali do Lučenca, pričom im patrilo 13. meisto, od zostupových pozícií ich delili len dva body. Tak ako zvládla predchádzajúce dôležité stretnutie proti Moldave nad Bodvou, zvládla aj súboj proti poslednému Lučencu. Dôležité góly strieľa v závere sezóny Ján Kostúrik, ktorý sa presadil aj tentokrát, a to v 32. minúte. V 52. minúte poistil zisk troch bodov pre Kremničku Matej Starší. Kremnička sa vďaka tomu vzdialila od zostupových vôd na 5-bodovú hranicu, čím si definitívne zabezpečila možnosť zotrvania v 3. lige. Vyvrcholenie sezóny čaká našich zástupcov spoločným derby zápasom už v stredu 12. júna o 17.30 h v Kremničke.

FK Dukla Banská Bystrica „B“ – FK Poprad 0:1 (0:0)
FK LAFC Lučenec – TJ ŠK Kremnička 0:2 (0:1)

Majstrovstvá regiónu stred – 27. kolo

Zástupca nášho regiónu, MFK Banská Bystrica, cestoval nad pôdu tretej Čadce. Po minulotýždňovom dobrom výsledku 2:2 so Závažnou Porubou sa jej tentoraz nedarilo. Čadca hráčom Rakytoviec pripravila šesťgólovú nádielku a tí odišli z východu bodovo aj gólovo naprázdno. Dve kolá pred koncom sezóny sa nachádzajú na bezpečnom 11. mieste. Zaslúžené prvé miesto si drží B-tím Žiliny, ktorý uštedril Krásnu ,,sedmičku“. Brusno bolo v zápase proti Tisovcu favoritom no nečakane na neho nestačilo. Dlhodobo posledný Zvolen v poslednom období zbieral cenné body, no nad jeho sily bolo tentoraz aj 14. Pohronie B, a z dna sa už zvolenský tím nevyškriabe.

IV. liga JUH – 25. kolo

Badín, ktorý si už v predstihu zabezpečil postup, nezaváhal ani v dueli proti Čiernemu Balogu. V priebehu štyroch minút sa v prvom polčase presadili Michal Konder spolu s Petrom Výlupkom, Balog korigoval na konečných 1:2 len z pokutového kopu v závere prvého dejstva. Na čele tabuľky má teda nedostihnuteľný 12-bodový náskok. Súboj posledného s tretím tímom od konca. To bol zápas medzi Jesenskými a podlavickým Jupie. Tento dôležitý zápas Podlavice nezvládli, prehrali o jeden gól. O ich jediný presný zásah sa postaral už v 5. minúte Lukáš Baran, avšak Jesenské stretnutie otočili vo svoj prospech. Na posledné Jesenské po tomto kole má Jupie náskok už len dva body, avšak kariet mu hrá jeden zápas k dobru, čo sú dokopy tri zápasy. Nedarilo sa ani Kováčovej, ktorá neuspela v prestrelke s druhým Fiľakovom.

V. liga sk. ,,C“ – 25. kolo

Zástupcom nášho regiónu sa v uplynulom kole darilo. Šalkovej sa podarilo remizovať na pôde lídra súťaže, Detvy. Jej ostrostrelec Maroš Zimnikoval sa presadil aj v tomto zápase, keď otváral skóre v 52. minúte. Šalková nemala ďaleko od prekvapujúcej výhry, no v 87. minúte za domácich vyrovnal na konečných 1:1 Ján Škopík. Sásová zdolala Dudince 1:2 zásluhou dvoch presných zásahov Milana Gibalu z 15., respektíve 27. minúty a posunula sa o jednu priečku nahor. Selce mali možnosť v posledných dvoch zápasoch získať body proti slabším súperom. V minulom kole ale nestačili na Jasenie a tentokrát ani na predposledný Hliník nad Hronom.

I. trieda – 25. kolo

Jakub mal pred zápasom s Hroncom na čele ligového pelotónu náskok tri body pred Braväcovom. Napriek tomu, že s Hroncom len remizoval, zostáva na prvom mieste a dokonca si vytvoril 4-bodový náskok. Všetko vďaka zaváhaniu Braväcova v Heľpe, a tiež vďaka tomu, že Lučatín len delil body v predohrávke s Ponikmi. Staré Hory cestovali na pôdu tabuľkového suseda na Osrblie, odkiaľ si odniesli všetky tri body za najtesnejšiu výhru. Harmanec neprekvapil proti Valaskej, ba čo viac prehral 5:0. Po včerajších stretnutiach delia Harmanec dve kolá pred koncom od posledného miesta 2 body.

II. trieda – 25. kolo

Zo zástupcov nášho regiónu sa v II. triede podaril výborný výsledok Šalkovej B, ktorá zdolala druhé Králiky jednoznačne 4:0 a sťažila im tak boj o prvú pozíciu. Nedarilo sa Malachovu, ktorý inkasoval v súboji s Dúbravicou 5 gólov a žiadny nestrelil. Súboj posledného s prvým vyznel v prospech Nemeckej, ktorá deklasovala Ľubietovú 7:0. V súboji tabuľkových susedov zdolalo štvrté Brusno tretí Tajov tesne 2:1.

Hiadeľ – Hronsek 1 : 3
Horné Pršany – Riečka 3 : 1
Mičiná – Strelníky 0 : 1
Brusno B – Tajov 2 : 1
Ľubietová – Nemecká 0 : 7
Dúbravica – Malachov 5 : 0
Šalková B – Králiky 4 : 0

1 Sokol Nemecká 24 17 3 4 77 : 32 54 45