Uplynulý víkend bol v našom regióne mimoriadne bohatý na zaujímavé futbalové stretnutia. Viaceré miestne tímy sa museli uspokojiť len s remízovým výsledkom, no nechýbali i jasné zápasy v prospech aktuálne úspešnejších celkov.

DOXXbet liga – západ – 22. kolo

Pohronie bojovalo v sobotu na diaľku so Sencom o šieste miesto, ktoré ako posledné zaručuje postup medzi dvanásť najlepších tímov zo západnej a východnej časti druhej najvyššej futbalovej súťaže. Senec mal pred posledným kolom rovnaký počet bodov na konte ako pohronský celok. Futbalisti Pohronia nevstúpili do zápasu s posledným tímom tabuľky tou správnou nohou. Po desiatich minútach domáce Nové Mesto nad Váhom vyhrávalo už 2:0, po góloch Lukáša a Martina Šebeka. V 32. minúte ale nariadený pokutový kop premenil Jozef Sekereš a znížil na 2:1. Do polčasovej prestávky sa navyše podarilo vyrovnať Patrikovi Abrahámovi a v druhom polčase sa začínalo od nuly. Hneď na jeho začiatku videl hosťujúci Lukáš Garaj druhú žltú kartu a oslabil Pohronie. Aj toto oslabenie prispelo ku gólu na 3:2. Druhým gólom sa prezentoval Lukáš Šebek a to v 83. minúte. Už o tri minúty dokonca zavŕšil hetrik a prakticky rozhodol o prekvapujúcom víťazstve svojho tímu 4:2. Nové Mesto napriek tomu skončilo po základnej časti na dne tabuľky a bude bojovať o zotrvanie v lige. To isté zostáva aj Pohroniu, ktoré skončilo na poslednom nepostupovom mieste, pretože Senec vybojoval v Nitre postupový bod za bezgólovú remízu. Víťazom základnej časti sa stala Skalica, ďalšími postupujúcimi sú Žilina B, Nitra, Sereď, Šaľa a šiestym tímom je spomínaný Senec. Tieto kluby odohrajú dvanásť zápasov (doma – vonku) so šiestimi najlepšími z  východnej divízie a víťaz postúpi do Fortuna ligy.

DOXXbet liga – východ – 22. kolo

V poslednom kole základnej časti zavítala zvolenská Lokomotíva na pôdu Liptovského Mikuláša. V prvom polčase 200 prítomných divákov gól nevidelo. Až približne polhodinu pred koncom otvoril skóre Zvolenčan Andrej Števček. Už o päť minút však vyrovnal Mário Kurák a v 77. minúte naklonil misky váh na stranu Tatranu Lukáš Jánošík. Napokon sa ale domáci z víťazstva netešili, v 84. minúte na konečných 2:2 vyrovnal Matej Starší. Zvolenčania si tak ustrážili druhé miesto a v boji o postup do Fortuna ligy budú určite jedným z najhorúcejších kandidátov. Na čele tabuľky sú aj po záverečnom kole Michalovce, ktoré získali najviac bodov z oboch tabuliek DOXXbet ligy. Ďalšími postupujúcimi do nadstavbovej časti sú Bardejov, Prešov, Liptovský Mikuláš a vďaka skóre pred Rimavskou Sobotou skončil posledný postupujúci Poprad. Tímy, ktoré skončili na siedmom až dvanástom mieste odohrajú medzi sebou ďalších desať stretnutí a celok (jeden z východnej časti, jeden zo západnej časti), ktorý skončí na poslednom mieste zostúpi do tretej ligy.

III. liga – 17. kolo

Rakytovce chceli v sobotu na ihrisku v Žiari nad Hronom nadviazať na domácu výhru so silným Makovom. Proti bol však Adam Širáň, ktorý v 55. minúte otvoril skóre a v 70. minúte svojim druhým gólom zvýšil na 2:0. Raky už skóre nedokázali zmeniť, B-tím Pohronia je aj napriek štyrom bodom z úvodných dvoch zápasov jarnej časti stále posledným(jediným zostupujúcim) mužstvom tabuľky. Kremnička hostila lídra priebežného poradia – Tepličku nad Váhom. Domáci sa prekvapujúco dostali do vedenia v 54. minúte zásluhou Jakuba Hericha. Už o osem minút ale zrovnal stav stretnutia Marek Filo. Výsledok 1:1 vydržal až do konca, zverenci Norberta Juračku si pripísali cenný bod a nachádzajú sa v bezpečnom strede ligového pelotónu.

IV. liga – juh – 15. kolo

Po minulotýždňovej prehre sa chcel Badín naladiť v súboji s predposlednou Hriňovou. Prvá 45-minútovka gól nepriniesla, no úvod druhého polčasu zvládli hráči Jupie na výbornú. V 51. minúte skóroval Juraj Lešták a už o štyri minúty poistil vedenie na 2:0 Marián Sanitra. Podobne rýchle dva presné zásahy sa podarili aj Spartaku a to v 70. minúte Jakubovi Marcinkovi a v 78. minúte Martinovi Ľuptákovi. Hriňovej sa teda podarilo uchmatnúť z Badína bod. Rezerva Podbrezovej nezaváhala v Tisovci, aj keď vyhrala najtesnejším rozdielom vďaka Kristiánovi Lukáčikovi, ktorý rozhodol o troch bodoch v posledných sekundách prvého polčasu. Podbrezová je naďalej na čele tabuľky, do kariet jej hralo poriadne zakopnutie jej najväčšieho prenasledovateľa – Poltára, ktorý nezvládol duel s Revúcou. B-čko Zvolena poľahky uspelo na pôde posledného Divína, presadili sa Matej Starší, Mohamed Amer Aborig, a Rudolf Biras. Vlastencom pomohol Zvolenu Matej Barta a v 70. minúte jeho spoluhráč Igor Tomašik nepremenil penaltu, keď mohol znížiť na 2:3.

V. liga – skupina C – 15. kolo

Ani v druhom jarnom zápase sa nedarilo B-čku Badína. Tentokrát nestačilo na predposledný Bacúch. Slovenská Ľupča vybojovala cenný bod na pôde Sásovej za bezgólovú remízu. Šalková cestovala na Hrochoť a už po prvom polčase bolo rozhodnuté o držiteľovi troch bodov. Presadili sa Martin Štulajter, Ján Šimčík a v závere polčasu dvakrát Tomáš Mikulec. V druhom polčase sa dostal na listinu strelcov aj Lukáš Palovič. Michal Mazúch zaznamenal v závere zápasu už len čestný zásah domácich. Šalková zdolala jednoznačne tabuľkového suseda a tak demonštrovala svoju kvalitu. Na suverénny Medzibrod, ktorý ako jediný tém ešte neprehral, stráca Šalková trinásť bodov.

I. trieda – 15. kolo

Tabuľku prvej triedy vedú aj po nedeľňajších súbojoch Selce. Tie v nedeľu hostili Poniky. Už v dvanástej minúte sa nechal vylúčiť hosťujúci Marek Kíšik a tým značne znížil šance Poník na úspech. V 28. minúte to potvrdil Jakub Mesík úvodným gólom. V druhom dejstve sa pridal z pokutového kopu Miroslav Mořingl a na 3:0 v 84. minúte upravil Filip Koctúr. Selce v úvodných dvoch stretnutiach jarnej časti bodovali naplno a navyše neinkasovali. Ich najväčší prenasledovateľ z Braväcova zaváhal v súboji s Osrblím, a to využil Jakub, ktorý sa po výhre v Podkoniciach dostal na druhé miesto. Za Jakub otváral skóre v 16. minúte Tomáš Bielik, v druhom polčase zaťažil konto Podkoníc dvakrát Daniel Balon. Posledným tímom tabuľky je Brusno – Ondrej. Po polhodine hry na pôde Lučatínu ho však prekvapujúco poslal do vedenia Tomáš Šagát. V 53. minúte sa ale porúčal z ihriska a svoj tím po druhej žltej karte oslabil Ondrej Furman. To súper hneď vzápätí využil vyrovnávajúcim gólom Antona Pikulu. Brusno si už cennú remízu dokázalo postrážiť.

13 logoFK Podkonice 15 4 2 9 19 : 36 14
14 logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 15 1 5 9 8 : 29 8(-3)

II. trieda skupina A – 17. kolo

Futbal dedina, Riecka - Stare Hory, marec 2015 | BBonline.skV druhej triede sa ostro sledovalo najmä počínanie dvoch najväčších favoritov – momentálne vedúcej Králickej Tiesňavy a Tajova, ktorý na ňu strácal jediný bod. Králiky v súboji prvého s posledným cestovali na pôdu Ľubietovej, kde nepripustili zaváhanie. Pod päť gólov v sieti domácich sa podpísal kapitán Ján Brašeň, Marek Holmík, dva góly pridal Matúš Cibuľka a skóre uzatváral Ivan Mišáni. Viktor Hiadlovský strelil jediný gól Ľubietovej, keď gólom do šatne znižoval na 1:2. Silnejšieho súpera postavilo 17. kolo do cesty Tajovu. Bola ním Mičiná, no druhý tím tabuľky si s ňou poradil, rovnako ako Králiky strelil päť gólov. Menovite Jozef Pipka, Pavel Širka a hlavne Matej Pánik sa blysol hetrikom. V súboji tretieho a štvrtého tímu medzi B-tímom Šeliec a Harmancom to bola poriadna prestrelka, po ktorej sa tešil Harmanec. Ten sa tak dotiahol bodovo na Selce, lenže tie majú lepšie skóre, hlavne vďaka tomu, že sú tretím gólovo najproduktívnejším celkom. Savon BB zaznamenal ešte len štvrtú výhru v sezóne a to v domácom prostredí s Hiadeľom. Rezervný tím Šalkovej bol zase úspešný v súboji tabuľkových susedov s Hornými Pršanmi.

Mičiná – Tajov 0:5
Savon BB – Hiadeľ 2:1
Malachov – Dúbravica 3:1
Ľubietová – Králiky 1:5
Šalková B – Horné Pršany 2:0
Riečka – Staré Hory 2:2 (samostatnú reportáž nájdete tu…)
Selce B – Harmanec 3:7

1 logoOZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA 16 14 2 0 93 : 14 44