Futbalové súťaže sú už v plnom prúde, avšak ani uplynulý víkend počasie futbalu neprialo. Medzi inými bol preložený aj očakávaný súboj o prvenstvo v tretej lige skupine STRED medzi banskobystrickou Duklou a Lučencom, šláger Braväcovo – Podkonice aj susedské derby Slovenskej Ľupče so Šalkovou B.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 3. kolo

V treťom súboji v skupine o udržanie sa privítali Podbrezovčania súpera z východu a to prešovský Tatran. V 36-tej minúte otvoril účet zápasu Lazar Dordević, na radosť 654 divákov prítomných v ZELPO Aréne. O chvíľu neskôr sa z ihriska porúčal hosťujúci Maduka Christopher Udeh po druhej žltej karte, čo zahralo železiarom do kariet. Už to vyzeralo na zisk plného počtu bodov, ale bojovní Prešovčania vyrovnali v 79. minúte na konečných 1:1 zásluhou Lukáša Micherdu.

II. liga – 22. kolo

Lokomotíva Zvolen po domácej prehre s B-čkom Podbrezovej narazila na druhý tím tabuľky Poprad na jeho pôde. Zvolenčanom sa nepodarilo prekvapiť, ich jediný gól zaznamenal v 69. minúte Miroslav Gregáň, keď znižoval na 2:1. Naopak, rezerva Podbrezovej zaznamenala ďalší úspech a to proti silnej Žiline B. Po zásahu Viktora Jedináka z prvého polčasu železiari vyhrávali v Brezne a to až do 76. minúty, kedy Michal Klec rozhodol o deľbe bodov. V Trebišove sa takmer tristo divákov gólu nedočkalo a tak si Pohronie pripísalo na svoje konto bod.

TIPOS III. liga Stred – 17. kolo

Ostro sledovaný duel banskobystrickej Dukly s vedúcim Lučencom sa napokon neuskutočnil, keďže ihrisko v Kremničke z dôvodu nepriaznivého počasia bolo nevhodné. Liptovská Štiavnica najtesnejším možným rozdielom zdolala predposledné Fiľakovo. Jediný gól tohto merania síl zaznamenal hrdina domácich Martin Gejdoš v 51. minúte. Teplička nad Váhom uchmatla cenný bod z bezgólového stretnutia so Žarnovicou a jeden z kandidátov na titul Liptovský Hrádok v zápase bohatom na góly ,,len” remizoval s Martinom. A pritom vyhrával po polhodine už 3:0. Martinčania v druhom polčase v priebehu deviatich minút vyrovnali v tomto zaujímavom súboji na 3:3.

IV. liga JUH – 15. kolo

Rakytovce sa v ich úvodnom zápase jarnej časti predstavili na pôde Slovenských Ďarmot. Tie pred týždňom zdolali Šalkovú a podarilo sa im to aj v nedeľu s Rakytovcami. Rozhodnuté bolo prakticky už za dvadsaťjeden minút. Dvakrát poslal loptu za chrbát gólmana Mráza domáci Marián Berec a raz sa presadil Kevin Lavrík a bolo to 3:0. O šesť minút znížil Tomáš Ondrejka, ale viac sa už zástupcovi nášho regiónu nepodarilo dokázať. Medzibrod nepripustil zakopnutie a v nedeľu si doma poradil s Revúcou, ktorej nedovolil skórovať ani raz. Dve stovky fanúšikov v Medzibrode potešili gólmi Ivan Varga a Martin Sedliak.

V. liga skupina C – 15. kolo

Počasie ovplyvnilo aj futbalové súpolenia v piatej lige skupine C. Zápasy Priechodu aj Seliec museli byť preložené. Hrochoť vstúpila do jarnej časti súbojom v Lieskovci a tou správnou nohou, či kopačkou. O najvyššiu výhru tohto kola sa pričinil dvomi zásahmi Ján Poničan. Štyri góly strelili aj Sásovčania Dobrej Nive. Hetrikom sa blysol Peter Stacho a o čisté konto obral brankára Čavoja v 80-tej minúte hosťujúci Peter Cibuľa. Jakub až do 60. minúty hry prehrával v Ladomerskej Vieske gólom Tomáša Macejka. Presne po uplynutí hodiny hry ale vyrovnal Miloš Mišány a o päť minút bleskovo poslal do vedenia Jakub Robert Kútik. Tento obrat dotiahol Jakub do víťazného konca.

I. Trieda – 15. kolo

Pozornosť sa mala sústrediť na súboj vedúcich Podkoníc s druhým Braväcovom a tiež do Slovenskej Ľupče, kde mala ,,dobehnúť” Šalková. Oba tieto súboje sa ale neuskutočnili pre zlý hrací povrch. Osrblie zakoplo v Nemeckej, Brezno sa s Brusnom rozišli nerozhodne. Za Brezno otváral skóre Filip Vojtko, na konečných 1:1 vyrovnával za Brusno – Ondrej Dávid Marko. Tento hráč sa mohol stať ešte väčším hrdinom, keby v 72. minúte premenil pokutový kop. Valaská ako tím z druhou najslabšou ofenzívou dokázal pokoriť Strelníky a prekonať ich obranu hneď štyrikrát. Dvomi gólovými strelami dal o sebe vedieť Marek Giertl.

II. trieda skupina B – dohrávka 9. kola

V sobotňajšej dohrávke 9. kola na seba narazili mužstvá z popredných miest tabuľky a to Čierny Balog a Heľpa. Heľpa musela doháňať počas celého priebehu stretnutia náskok Tatranu a napokon sa jej to nepodarilo a nestačili jej ani zásahy Martineca a Jankova. Strojcami tesnej výhry rezervy Čierneho Balogu boli Kvietok, Pečovský a Kostelný.

I. liga Ženy – 11. kolo

Banskobystrické futbalistky zaznamenali minulý týždeň remízu v Prešove. Ďalší nerozhodný výsledok sa zrodil v ich domácom stretnutí s Ružomberkom. Po góle Tamary Gembickej zo 61. minúty boli Sport Ladies blízko k výhre, avšak proti bola Bianka Bruníková, ktorá vyrovnala v 75. minúte na konečných 1:1. Myjavčanky si pripísali ešte len tretiu prehru, o tú sa postarali futbalistky NMŠK 1922 Bratislava. Za víťazný tím sa presadila Slávka Sečková a Orsolya Rublíková, v závere za Myjavu korigovala Andrea Bogorová. Duel prvého s poslednými medzi Bardejovom a Michalovcami skončil debaklom 8:0.

Sport Ladies Club Banská Bystrica vs. MFK Ružomberok 1:1
Bardejov vs. Michalovce 8:0
Nitra vs. Slovan BA 0:3
NMŠK 1922 Bratislava vs. Myjava 2:1