Aj tento víkend patril futbalu. Prinášame Vám kompletný sumár z nižších súťaží.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o postup – 3. kolo

V skupine, v ktorej sa bojuje o postup do najvyššej Fortuna ligy zavítali Zvolenčania na horúcu pôdu exprvoligistu z Nitry. Oba tímy sa nachádzajú v strede tabuľky a ak chcú pomýšľať na postup medzi najlepšie tímy Slovenska nemôžu si dovoliť zaváhať. Do sobotňajšieho duelu lepšie vstúpila Lokomotíva, keď už po štyroch minútach vyhrávala 0:1 gólom Erika Lienera. Po polhodine hry sa ale Nitre podarilo vyrovnať zásluhou Andreja Ivančíka. Od tejto chvíle sa nenapla už ani jedna sieť v bráne a tak sa body delili. Zvolen aspoň čiastočne odčinil domácu prehru so Sereďou a momentálne stráca na prvé postupové miesto pätnásť bodov. Do konca nadstavbovej časti zostáva ešte deväť kôl. Najlepšie vyhliadky na postup má Skalica, ktorá spolu s Michalovcami tvorí dvojicu, ktorá má pred ostatnými celkami takú menšiu bodovú priepasť.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 3. kolo

Cez víkend pokračovali tretím kolom aj boje o zotrvanie v druhej najvyššej súťaži. Darilo sa viac hosťujúcim tímom. Trnavský Spartak hostil v sobotu favorizovaný pohronský celok a prekvapujúco sa ujal vedenia už v tretej minúte. Sieť napol Erik Jirka a tento gól znamenal polčasový výsledok 1:0. Vyrovnania sa líder tabuľky dočkal v 64. minúte a to vďaka Michalovi Páleníkovi. Ten istý hráč dokonca poslal Dolnú Ždaňu do vedenia o trinásť minút neskôr. Dokonalý obrat ešte prikrášlil v závere Patrik Abrahám. Pohronie vyhralo aj tretí súboj v nadstavbovej časti a touto výhrou definitívne zmarilo akokoľvek nepravdepodobné šance na zostup. Na zostupovej priečke sa nachádza Dubnica a prekvapujúce víťazstvo Nového Mesta v Bratislave jej veru nehrá do karát.

III. liga – 20. kolo

Kremnička si aj vo štvrtom zápase jarnej časti delila body, tento raz v Liptovskom Hrádku, a stáva sa z nej akýsi remízový kráľ jarnej časti. Súboj prvého s druhým dopadol nerozhodne, postupové karty má v rukách naďalej Teplička nad Váhom, pred dobiedzajúcim Martinom. V zóne zostupu je stále Čadca aj napriek tomu, že uchmatla bod zo zápasu s Kalinovom. B-tím Pohronia sa ale musí triasť s tesným náskokom pred Čadcou. A to aj vďaka tomu, že nedokázalo nadviazať na domáci úspech proti Bytči. Nad jeho sily bola Nová Baňa, aj keď po štvrťhodinke hry zariadil vyrovnávajúcim gólom polčasový výsledok 1:1 Marek Bodor. Rakytovce pauzovali, pretože mali odohrať zápas s Brusnom – Ondrejom, ktorý odstúpil zo súťaže.

IV. liga – juh – 18. kolo

V stretnutiach osemnásteho kola pútalo pozornosť najmä derby rezervy Podbrezovej s podlavicko-badínskym Jupie. Lídra tabuľky poslal do vedenia už v tretej minúte Peter Gal Andrezly a v závere prvej 45-minútovky dali hneď dva góly do šatne Martin Šlapák, respektíve Ján Nosko. Hneď v úvode druhého polčasu načrtol debakel Adam Petrík a keď ešte pridali svoje druhé presné zásahy v zápase Andrezly a Nosko, debakel 6:0 bol na svete. Podbrezová sa tak po zakopnutí v Málinci opäť ladí na víťaznú vlnu, na prvom mieste má šesťbodový náskok pred Detvou. Jupie získalo v štyroch jarných zápasoch len jediný bod, no napriek tomu sa nachádza v bezpečnom strede ligového pelotónu. B-čko zvolenskej Lokomotívy ešte nevzdáva boj o popredné priečky, vďaka dvom rýchlym gólom strelených v priebehu jednej minúty (45-tej) zdolalo Vinicu. Strojcami víťazstva boli Jozef Menich a Oliver Špilár. Divín v uplynulom kole bodoval naplno, tentokrát získal bod v Revúcej, avšak stále sa nachádza na poslednom mieste.

V. liga – skupina C – 18. kolo

Pozornosť pútal v sobotu najmä derby Šalkovej so Sásovou, ktorému sa prizeralo 150 divákov. Šalková chcela súperovi vrátiť prehru 0:2 zo zápasu piateho kola a nasmeroval ju k tomu Juraj Chovanec, ktorý presne po polhodine hry premenil nariadenú penaltu. Najtesnejší náskok si už domáci udržali, a tak si Sásovčania na prvú jarnú výhru budú musieť počkať. V C-skupine piatej ligy sa darilo na rozdiel od A-tímu rezerve Jupie, ktorá zaznamenala prvý trojbodový zisk v jarnej časti. Úspešný vstup do zápasu zariadil v piatej minúte Peter Polák, v 27. minúte zvýšil na 2:0 pre domácich Radoslav Glovňa. Kozmeticky upravil na 3:0 v úplnom závere Daniel Schmidtmayer. Ten tak spečatil dôležitú výhru zverencov trénera Jána Navrátila, ktorou sa aspoň na teraz odpútali zo zostupových vôd. V nich je najhlbšie ponorená Voznica a to napriek tomu, že dokázala zdolať v nedeľu Bacúch. Vedúci Medzibrod si pripísal ešte len tretie zaváhanie v doterajšom priebehu sezóny a to na pôde Repištia, po bezgólovej remíze.

I. trieda – 18. kolo

Lídrom súťaže sú Selce, ktoré predĺžili sériu víťazstiev na číslo štyri. Pohodlné polčasové vedenie 0:2 zabezpečil dvomi gólmi Filip Koctúr. V druhom dejstve rozobrali obranu Jasenia ďalšími tromi gólmi Marián Dirbák, Michal Matonok a Patrik Ivanič. Brusno – Ondrej sa nachádza na samotnom dne tabuľky, ale v poslednom období podáva dobré výkony so silnými súpermi a v sobotu zaznamenal tretiu remízu v rade. Po 26-tich minútach prehrávalo Brusno gólom Matúša Kováča, zisk cenného bodu zariadil v 69-tej minúte vyrovnávajúcim presným zásahom Ondrej Furman. V súboji dvoch tímom bojujúcich o popredné pozície privítal v nedeľu Jakub súpera z Valaskej. Všetky góly paradoxne strelili hosťujúci hráči, jeden totiž do vlastnej siete vyrovnávajúc na 1:1 Lukáš Valigura. To ho ale napokon nemuselo mrzieť, pretože jeho spoluhráči sa postarali ešte len o tretiu prehru Jakuba v sezóne, no už druhú v zápasoch jarnej časti.

13. FK Podkonice 16 4 2 10 19 : 37 14
14. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 17 1 7 9 11 : 32 10(-3)

II. trieda skupina A – 20. kolo

Najväčším prekvapením dvadsiateho kola bola výhra B-tímu Seliec nad suverénnymi Králikmi. O vôbec prvú porážku snáď najväčšieho favorita súťaže sa postarali Peter Vajda a Richard Kopic. Samostatný report z tohto zápasu aj s fotogalériou nájdete tu. Posledná Ľubietová bodovala druhýkrát v rade, opäť za remízu, tento raz s Mičinou. B-čku Šalkovej sa nepodarilo na Starých Horách predĺžiť víťaznú sériu na štyri duely, napriek tomu sa môže pýšiť tým, že neinkasovala už v treťom zápase v rade. Banskobystrický Savon nedokázal nadviazať na skvelý obrat s Harmancom z minulého kola, nad jeho sily bol Tajov. Hetrikom sa blysol Rastislav Kollár, dvakrát zaťažil konto súpera Matej Pánik. Tajov strácal po zaváhaní v Šalkovej v uplynulom kole na Králiky už štyri body, ale vďaka nedeľňajšiemu zaváhaniu Králickej Tiesňavy skresal tento náskok na jediný bod, takže dráma môže pokračovať.

II. trieda skupina B – 12. kolo

V B-skupine si sebavedomo počína aj naďalej Michalová, ktorá vyprášila Pohronskú Polhoru. Po tejto prehre sa Pohronská Polhora ocitla na poslednom mieste a to aj preto, že Šumiac sa odtiaľ vyšvihol, keď zdolal Polomku. Prekvapujúco bodoval aj Beňuš, Pohorelá sa potrápila na Sihle, no napokon zvíťazila tesne 0:1 gólom Andreja Poláka.

Beňuš – Heľpa 3:3
Šumiac – Polomka 3:1
Pohronská Polhora – Michalová 0:5
Sihla – Pohorelá 0:1

1. TJ Slovan Michalová 10 9 1 0 35 : 4 28
2. logoTJ Mladosť Pohorelá 9 7 1 1 25 : 11 22
3. ŠK Heľpa 9 6 1 2 23 : 15 19
4. TJ Partizán Dolná Lehota 9 6 0 3 25 : 15 18