BBonline.sk (Andrej Masarik) | 3.9.2018

Sumár nižších súťaží: Sásová v derby zdolala Jakub, Hronsek s premiérovou výhrou

Naplno rozbehnutá sezóna pokračovala aj napriek nestálemu počasiu vo všetkých súťažiach. Na to ako sa darilo zástupcom nášho regiónu sa môžete pozrieť v kompletnom sumári futbalových stretnutí.

Rakytovce pokračujú vo výborných výkonoch, doma zdolali aj Hriňovú

Fortuna liga – 7. kolo

Železiari si chceli po siedmom kole udržať výbornú tretiu priečku. Ideálnu príležitosť na to mali na pôde Michaloviec, ktoré sa bez výhry topili na dne tabuľky. Už v piatej minúte zaskočil zverencov trénera Fabuľu rýchly gól Petra Kolesára. Podbrezová sa napriek snahe dlho nevedela dočkať vyrovnania. Naopak, v 75. minúte dostala druhý úder pod pás od Martina Regáliho. Skóre 2:0 už hostia nedokázali zmeniť, východniari ostávajú napriek prvému víťazstvu na poslednom mieste. Železiari klesli na šieste miesto.

II. liga – 7. kolo

Už v piatok privítali futbalisti Pohronia v Žiari nad Hronom svojho súpera Dubnicu nad Váhom. Osem stoviek divákov potešil už v štvrtej minúte Peter Ďungel otváracím gólom. Na ďalšie trepotanie sa siete si museli pohronský fanúšikovia počkať až do 68. minúty. Na ich neradosť vyrovnal z priameho kopu Marek Václav. V prípade, že by sa skóre 1:1 nezmenilo, pre Dubnicu by to bola prvá remíza, pre Pohronie už piata. Remízový kráľ II. ligy ale rýchlo reagoval a opäť Ďungel presnou strelou vrátil tesný náskok do rúk domácich už v 72. minúte. Dva zásahy hrdinu stretnutia stačili na zisk troch bodov pre Pohronie. Nedarilo sa banskobystrickej Dukle v Stupave, kde hráva domáce zápasy bratislavský Inter. Gabriel Snitka a Tawanda Tapiwa Muchaya skórovali príliš neskoro a ich tím podľahol Interu tesne 2:3. Spomenúť treba, že bratislavský celok vyhrával 3:0 už po 27-mich minútach. Derby kola sa konalo v Komárne, ktoré ako druhý tím tabuľky narazil na lídra zo Skalice. Takmer 1500 fanúšikov sa tam mohlo tešiť z dôležitej výhry 3:1, ktorú zariadili strelci Domonkos, Matić a Mészáros. Tento triumf znamená, že Komárno sa dostalo na čelo priebežného poradia s náskokom jedného bodu práve pred Skalicou. Komárno a Pohronie sú jediné mužstvá, ktoré neboli zdolané.

TIPOS III. liga Stred – 5. kolo

Za kratší koniec po prvýkrát v tomto ročníku ťahalo vedúce Fiľakovo, ktoré nestačilo na Martin. Napriek tomu je stále lídrom súťaže s dvojbodovým náskokom pred Rimavskou Sobotou. Práve tá nastúpila v ZELPO Aréne proti rezerve Podbrezovej. V súbojoch železiarov padá najviac gólov, ale tento raz to neplatilo. V nedeľu sa hrdinom hostí stal Rastislav Václavik vďaka jedinému gólu z 28. minúty. Zvolenčania potvrdili dobrú formu v Poltári. Sklotatran po vlastnom góle Hornyáka a trefe Miroslava Neušla prehrával v 35. minúte 0:2. Klasickým gólom do šatne stihol ešte z penalty znížiť Farias. V druhom polčase už zvolenský gólman Tomáš Lehocký nepustil loptu za svoj chrbát a MFK sa po víťazstve môže pochváliť tretím miestom v tabuľke.

IV. liga JUH – 5. kolo

V piatom kole sa darilo zástupcom nášho regiónu Rakytovciam aj Šalkovej. Bez bodu ale odchádzal z Čierneho Balogu Badín. Spomínané Rakytovce spasil jediným gólom Michal Konder, ktorý premenil na začiatku druhého polčasu pokutový kop proti Hriňovej. Fotoreportáž z tohto zápasu nájdete tu. Rakom patrí ,,bronzová” pozícia, Šalková je dokonca druhá. V domácom prostredí si totiž poradila s nováčikom z Príbeliec. Strelecky najúspešnejší bol dvojgólový Šimon Bútora, ktorý nastúpil zo striedačky v 25-tej minúte a už o sedem minút otvoril skóre. Jeho kolegovia Tomáš Mikulec a Miroslav Debnár taktiež prispeli k výsledku 4:1. Badín mal našliapnuté k bodovému zisku v Čiernom Balogu, veď v štvrtej minúte vyhrával po zásahu Olivera Ďurtu. Za Partizán sa ako správny kapitán predviedol Michal Mózer, ktorý dvakrát prekonal Högera a otočil na konečných 2:1. Bez prehry bola po štyroch kolách Kováčová. Na tom sa nič nezmenilo ani jej súboji v Detve. O výsledok 1:3 sa postaral dvomi gólmi Serhiy Kurta, raz sa trafil do čierneho Shushpanov. Za trápiacu sa Detvu v štrnástej minúte vyrovnával na 1:1 Tomáš Škopík. V tabuľke štvrtý Medzibrod neinkasoval v druhom zápase po sebe, v stredajšej predohrávke sa však musel uspokojiť so ziskom bodu za bezgólovú remízu s Tornaľou.

V. liga skupina C – 5. kolo

V piatom kole sa pozornosť upierala do Sásovej, kde sa predstavil susedný Jakub. Lepší nástup do stretnutia mali domáci. Dvaja Petrovia, Murín a Stacho zariadili vedenie Sásovej 2:0, na ktoré reagoval až v 67. minúte Michal Čief korigujúci na 2:1. Dramatickú zápletku rozuzlil až v záverečnej minúte René Turčan, ktorý spečatil víťazstvo Sásovčanov. O pár sekúnd na to si mohol pripísať druhý presný zásah, ale jedenástku nepremenil. To ho ale nemuselo mrzieť, navyše jeho tím sa nachádza na treťom mieste. Gólové hody zažili diváci v Prenčove a na Brodku, kde spustili poriadnu kanonádu Podkonice. Na pôde posledného Prenčova sa po prestrelke radovali hráči Seliec, za ktoré zažiaril najmä Matúš Mesík. Ten skompletizoval hetrik už v 25-tej minúte zápasu. Podkonice splnili úlohu favorita na výbornú. Dobrej Nive uštedrili osem kúskov, z toho päť Ján Kostúrik.

I. Trieda – 5. kolo

Z poslednej tesnej prehry 1:2 v Osbrlí sa chcel spamätať Priechod. V nedeľu popoludní privítal Čierny Balog, ale nebol veru dobrým hostiteľom. Už v dvadsiatej druhej minúte bolo prakticky rozhodnuté. Skóre 3:0 svietilo po dvoch góloch Štulajtera a jednom zásahu Šulaja. V 48. minúte nezahodil ponúknutú možnosť Kulík a z 11-ky uštedril Tatranu štvrtý úder. Záverečnú bodku napísal v 76. minúte Vajda, ktorý uzavrel na 5:0. Strelníky si budú musieť počkať na prvý bod v aktuálnom ročníku. Proti momentálne druhému Brusnu to bol veľký boj s nešťastným koncom pre domácich futbalistov. Tí sa vďaka Zvarovi ujali vedenia v 17-tej minúte, ale za hostí takmer okamžite vyrovnal na 1:1 Parobek. Ktovie ako by sa vyvíjal zápas, keby hráč Strelník Moncoľ neprekonal v 26. minúte nechtiac vlastného brankára (1:2). Napriek tomu sa bojovným domácim podarilo vyrovnať zásluhou Triznu ešte pred uplynutím hodiny hry. Posledné slovo ale mali futbalisti Brusna a to Pafko a Zeman, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu.  Recept na gólmana Slovenskej Ľupče Butáša hráči Braväcova nenašli. Ďalším hrdinom stopercentnej Ľupče bol strelec rozhodujúceho gólu Ján Huťka skórujúci v 81. minúte. Prestrelka so šťastným koncom pre Poniky sa udiala v Lučatíne. Pod výsledok 4:5 sa najviac podpísal kapitán Poník Ján Kubašiak a to hetrikom. Víťazný celok sa postaral o obrovský obrat, keďže ešte v 62. minúte prehrával 3:1.

II. trieda skupina A – 5. kolo

V nedeľu chcel svoje bodové konto rozšíriť Hronsek, keď hostil Horné Pršany. V 63. minúte bolo jasné, že sa mu to podarí. Po dvoch trefách Tupého a jednej od Garaja vyhrávala už 3:0. Radosť z prvého plného bodového zisku mu nepokazil ani kontaktný gól Jurča z pokutového kopu. Mičiná sa po minulotýždňovej pauze predstavila v Riečke. V polovici prvého polčasu ju do vedenia poslal Peter Ursíny a zdalo sa, že jej oddych pomohol. Presne po hodine hry ale misky váh vyrovnal Erik Petráň. Toho vzápätí nasledoval kolega Adam Šimiak a Riečka sa rázom ujala vedenia. Ďalší obrat v zápase sa nekonal, Filip Petrán upravil v závere na 3:1. Na premiérovú výhru z uplynulého víkendu nadviazala Šalková B v Uľanke proti domácemu Harmancu. O ňu sa pričinil dvomi gólmi Jozef Mesík, po góle dali Peter Roško a Tomáš Tuček. Staré Hory zaváhali proti Ľubietovej, napriek tomu sú stále usadené na ligovom tróne.

II. trieda skupina B – 5. kolo

Jediným mužstvom bez bodu bola pred piatym kolom Polomka. To sa nezmenilo ani po jej meraní si síl s Pohorelou. Za Pohorelú žiaril Matúš Janoška, keď si pripísal na strelecké konto tri góly. Tie bohate stačili na zdolanie outsidera. Najviac gólov padlo v Čiernom Balogu, kde si tamojšia rezerva Tatranu hravo poradila s Pohronskou Polhorou. Hetrikom sa blysol Michal Muránsky a jeho mužstvo kraľuje tabuľke. Prekvapením kola bol úspech Michalovej, ktorá tesne zdolala Beňuš. Po otváracom zásahu Brndiara vyhrávala 1:0 až do uplynutia hodiny hry, kedy sa presadil Floch. O štyri minúty však domáci opäť držali opraty zápasu vo svojich rukách. Na 2:1 dával Tomáš Spišiak a jeho gól sa napokon javil ako víťazný.

I. liga Ženy – 2. kolo

Banskobystrické futbalistky si chceli napraviť chuť po prehre v úvodnom zápase sezóny, ktorú zaznamenali s vicemajsterkami z Bardejova. V sobotu narazili na bratislavský NMŠK 1922, ktorý v úvodnom kole zdolal nováčika z Trnavy. Krok k úspešnému výsledku spravila v 26-tej minúte gólovou strelou Adriana Briššová. Práve ona zariadila tesný polčasový výsledok 1:0 v prospech Dukly. Sieť brány sa vlnila druhýkrát až v 65. minúte. Tentokrát ale za chrbtom Tišliarovej. Na strážkyňu bystrickej svätyne vyzrela Silvia Tomašovičová a bolo to 1:1. Ešte viac naštrbila vidinu zisku bodov Denisa Stefanova, ktorá poslala NMŠK do vedenia v 78. minúte. Po otočení výsledku už hosťujúce hráčky nepustili tri body z rúk. V 82. minúte definitívne prehru Dukly stanovila Gold Tochi Orji. NMŠK sa zaradilo k zatiaľ stopercentným tímom – Slovanu Bratislava a vedúcemu Partizánu Bardejov. Bystričanky sú zatiaľ na poslednom mieste, to sa ale môže zmeniť už v sobotu 8. septembra. Vtedy zavítajú na ihrisko košickej Lokomotívy, ktorá taktiež ešte nebodovala.

MFK Dukla Banská Bystrica vs. NMŠK 1922 Bratislava 1:3
Partizán Bardejov vs. Lokomotíva Košice 4:0
Slovan BA vs. Myjava 3:1
Ružomberok vs. Nitra 2:2
Žilina vs. Trnava 1:1

1. Partizán Bardejov BŠK 2 2 0 0 8:0 6
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 2 2 0 0 8:1 6
3. NMŠK 1922 Bratislava 2 2 0 0 5:2 6