Aj keď najvyššia futbalová súťaž Fortuna liga odohrala cez víkend svoje posledné kolo, nižšie súťaže majú pred sebou ešte dva kolá. Prinášame Vám pravidelný sumár z uplynulého hracieho kola.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 9. kolo

Pohronie má už dávno zaistené zotrvanie v lige, napriek tomu neupúšťa zo svojej snahy a vyhráva jeden duel za druhým. Tentokrát mu ,,padol za obeť“ v sobotňajšom stretnutí Šamorín. V 36. minúte poslal Dolnú Ždaňu do vedenia Patrik Abrahám a na začiatku druhého dejstva zariadil ďalšie tri body pre svoj tím Lukáš Garaj. Dve stovky prítomných divákov videli navyše dve zahodené penalty Pohronia v druhom polčase, zahodil ju kapitán hostí Jozef Sekereš a následne aj Pavol Blaho. Dubnica mala pred predposledným kolom už len minimálnu teoretickú šancu na to aby sa nemusela rozlúčiť s druhou najvyššou súťažou. Musela by vyhrať dva zostávajúce zápasy vysokým rozdielom – poraziť Nové Mesto a dúfať, že práve ono v poslednom kole prehrá s Trnavou a to čo najvyšším rozdielom. Úplná definitíva ale prišla už v nedeľňajšom súboji. Už v druhej minúte skóroval za Nové Mesto Andrej Urban, v druhom polčase spečatil výhru hostí a teda aj zostup Dubnice do tretej ligy Damián Bariš.

5. logoFC ŠTK 1914 Šamorín 31 7 8 16 26 : 49 29
6. logoMFK Dubnica nad Váhom 31 4 9 18 29 : 58 21(-6)

III. liga – 26. kolo

V 26. kole tretej najvyššej súťaže pauzovalo Pohronie B, darilo sa Kremničke aj Rakytovciam. Uplynulé kolo bolo pomerne bohaté na góly, prispeli k tomu aj raky výhrou 3:1 s Kalinovom. Aj keď po štvrťhodine hry prehrávali, v druhom polčase otočili nepriaznivý stav Filip Sylvester spolu s Reném Turčanom. Prvý menovaný strelil dva presné zásahy, vyrovnávajúci v úvode druhej 45-minútovky a v závere zápasu kedy upravoval na 3:1. Kremnička si pripísala druhé víťazstvo pomerom 4:0, pred tým to bolo s Novou Baňou, tento raz s Lučencom. Hetrikom v priebehu šestnástej až 56-tej minúty sa blysol Miroslav Sokol, jednu trefu do čierneho zaznamenal Michal Kamenský. Žarnovica zostáva po prehre ako v hokeji 3:6 na zostupovej priečke a odohrá už len jeden zápas, pretože práve o ten je popredu oproti ostatným tímom. Na predposledné Krásno stráca jediný bod. Iné ,,starosti“ má Teplička nad Váhom, ktorá triumfom nad Námestovom spečatila dve kolá pred koncom celkové prvenstvo v tabuľke.

IV. liga – juh – 24. kolo

Vo štvrtej lige lákalo derby prvého s druhým, ktoré sa skončilo nečakaným debaklom v neprospech zvolenskej Lokomotívy. O ten sa postaral dvomi gólmi Peter Gal Andrezly, dva góly dal aj Martin Šlapák, raz sa presadil Adam Petrík. Železiari tak vedú tabuľku s dvojbodovým náskokom pred Slovenskými Ďarmotami, ktoré preskočili práve Zvolenčanov. Dve kolá pred koncom je teda o postupovú drámu postarané. B-čko Jupie nepredĺžilo svoju víťaznú sériu na tri zápasy, nestačilo na Kováčovú. Na jej pôde prehralo jednoznačným pomerom, čestný zásah sa na konci stretnutia podaril Petrovi Ondrejkovi. Divín si trochu prekvapujúco poradil s Fiľakovom a pripísal si ešte len tretie víťazstvo v sezóne. Aj tak však ostáva na chvoste tabuľky.

V. liga – skupina C – 24. kolo

V piatej lige pútalo pozornosť derby rezervy Jupie so Sásovou. Sobotňajší súboj lepšie zvládli domáci, ktorí po polčase vyhrávali 2:0 gólmi Ľuboša Nemca a Radoslava Glovňu. O drámu sa znižujúcim gólom postaral v 56. minúte Tomáš Ondrejka, ale hrdina zápasu Glovňa svojim druhým gólom v 90. minúte definitívne rozhodol o troch bodoch pre Jupie. Šalková si poľahky poradila s Priechodom. Polčasový náskok 2:0 zariadili Štulajter a Palovič. Ďalšie dva góly prišli v druhej 45-minútovke a postarali sa o ne Štubian a druhý gól v zápase dal Štulajter, ktorý otváral aj uzatváral skóre. Oba tímy z chvostu tabuľky prehrali, Vinica vysoko v Štiavnických Baniach, Bacúch s už istým majstrom ligy Medzibrodom, ktorý sa s ním poriadne natrápil.

I. trieda – 24. kolo

Selce už nadobro unikli svojmu prenasledovateľovi v boji o prvenstvo, čiže Braväcovu, po tesnej výhre s Valaskou. Už od siedmej minúty síce prehrávali gólom Michala Baníka, no v druhom polčase otočili nepriaznivý stav vďaka Matonokovi a Túrymu. Baník svojím druhým gólom v 67. minúte vyrovnal na 2:2, ale ani to na body pre Valaskú nestačilo. V 82. minúte rozhodol totiž zápas Mořingl. Braväcovo navyše nečakane zaváhalo doma so Strelníkmi, čo ho bude stáť šancu bojovať o prvé miesto. Posledné Brusno nestačilo tesne na Tatran Čierny Balog, aj keď v 50. minúte to bolo po góle Mateja Parobeka 1:1.

13. FK Podkonice 23 5 4 14 24 : 54 19
14. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 23 4 9 10 21 : 39 21(-3)

II. trieda skupina A – 26. kolo

Už dávnejšie je známy víťaz druhej triedy skupiny A a to Králiky. Tie potvrdili svoje zaslúžené prvé miesto výhrou s najväčším rivalom – Tajovom v piatkovej dohrávke 29. kola. Aj keď následne potom v sobotu len remizovali s Hiadeľom, nič to nemení na tom, že sú majstri. Na popredných pozíciách sa nachádzajú aj Selce B, ktoré potvrdili svoju kvalitu, keď rozbili v piatok v dohrávke 19. kola Staré Hory a v nedeľu dali rovnako osem gólov Savonu. Tam to bolo po polčase 1:1, skóre za domáce Selce otvoril Milan Styk, v závere polčasu zrovnal stav z pokutového kopu Šimon Bútora. V druhej polovici zápasu však triafali do čierneho len favorizované Selce. Štyrmi gólmi sa prezentoval Martin Hraško, dva góly dal Martin Kenický a jeden Richard Kopic. Banskobystrický Savon je tak stále na chvoste ligového poradia. Tajovu sa stále nedarí, podľahol tentokrát Harmancu. B-čko Šalkovej je na najlepšej ceste udržať si pekné tretie miesto, v nedeľu nedalo šancu Hronseku. Polčasové vedenie bolo len 0:1 vďaka Chovancovi, no v druhom dejstve to už bolo divadlo hostí. Najprv síce domáci vyrovnali zásluhou Martinca, následne však v priebehu necelej polhodiny dali hostia päť gólov. Postupne sa presadili Baran, Štulajter, Ursíny, opäť Baran a skóre uzavrel Kútik.

II. trieda skupina B – 26. kolo

V druhej triede sa ešte bude dohrávať desiate kolo, takže cez víkend šlo o predposledné hracie kolo. Prvú priečku si stráži Michalová, ktorá nedala šancu ani tretiemu tímu tabuľky – Pohorelej. Najväčší konkurent Michalovej – Heľpa mala voľno. Polomka v prestrelke nedovolila siahnuť piatykrát v sezóne na body Sihle, Šumiac zdolal s prehľadom poslednú Pohronskú Polhoru a Dolná Lehota deklasovala hokejovým spôsobom Beňuš.

Šumiac – Pohronská Polhora 3:0
Polomka – Sihla 5:4
Dolná Lehota – Beňuš 7:0
Michalová – Pohorelá 4:0

1. TJ Slovan Michalová 15 12 2 1 45 : 8 38
2. ŠK Heľpa 15 11 2 2 40 : 23 35
3. logoTJ Mladosť Pohorelá 15 9 2 4 34 : 24 29
4. TJ Partizán Dolná Lehota 15 9 1 5 44 : 23 28