Prvá prehra Podbrezovej, predĺženie trápenia Dukly či výhra Podkoníc v Slovenskej Ľupči. Aj takýto bol uplynulý víkend na futbalových trávnikoch. Prinášame vám kompletný výsledkový sumár z nášho regiónu.

Fortuna liga – 11. kolo

FO ZP Sport Podbrezova - MFK Ruzomberok, futbal 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk
Podbrezová zaznamenala v Žiline prvú prehru v sezóne

V rámci 11. kola našej najvyššej futbalovej súťaže najviac lákal súboj prvého s druhým medzi Žilinou a Podbrezovou. Hostia cestovali na sever Slovenska ako jediné mužstvo bez prehry. Zápas už od začiatku ovládli šošoni a Podbrezová len vďaka zákrokom brankára Kuciaka odolávala. V 50. minúte bol už aj Kuciak prikrátky na strelu Škvarku. Tento gól napriek viacerým výborným šanciam sa nakoniec ukázal ako víťazný. Žilina tak po výhre 1:0 zvýšila svoj náskok na čele už na šesť bodov. Podbrezovskí železiari našli premožiteľa až v jedenástom zápase sezóny.

II. liga skupina západ – 11. kolo

Futbal - II. liga skupina zapad - FK Dukla Banska Bystrica vs. FK Pohronie Ziar nad Hronom Dolna Zdana - 01.10.2016 - Banska Bystrica
Trápenie Dukly pokračuje, v záchranárskom súboji podľahla Pohroniu

Veľmi dôležitý súboj z hľadiska boja o záchranu odohrala Banská Bystrica s Pohroním. Hostia okupovali pred týmto stretnutím poslednú priečku, no na desiatu Duklu strácali iba jeden bod. Výborne do zápasu vstúpilo Pohronie, ktoré už v 6. minúte zásluhou hlavičky Nurkoviča otvorilo skóre. Po polhodine hry viedli hostia už dvojgólovým rozdielom po presnom zásahu Turčáka. Banskobystrickí futbalisti sa v druhej časti snažili s duelom ešte niečo spraviť. V 86. minúte vykresal iskierku nádeje pre domácich kapitán Savič tečovanou strelou z priameho kopu. Na viac sa však zverenci trénera Faktora nezmohli a po prehre 1:2 klesli na predposledné miesto.

II. liga skupina východ – 9. kolo

Futbalisti zvolenskej Lokomotívy privítali v rámci 9. kola posledné Lipany. Zverenci trénera Jánoša v tejto sezóne nestratili v domácom prostredí ani bod a túto štatistiku potvrdili aj v tomto zápase. Favorit už po dvadsiatich minútach vyhrával po góloch Staška a Sukisu 2:0. V druhej časti sa ešte raz presadil legionár Elvis Mashike Sukika a spečatil výhru Zvolena na 3:0. Čelo súťaže stále okupujú VSS Košice, ktoré v tomto kole porazili Spišskú Novú Ves a vďaka zaváhaniu Bardejova s Popradom zvýšili svoj náskok na štyri body.

TIPOS III. liga skupina STRED – 9. kolo

Cenný skalp sa v rámci 9. kola III. ligy podaril hráčom Kremničky. Tí privítali v domácom prostredí vedúci Liptovský Hrádok, ktorý dovtedy stratil iba tri body za prehru v prvom zápase sezóny so Strážou. Odvtedy ťahali Liptáci sériu ôsmych víťazných stretnutí. Túto šnúru im ale Kremnička pretrhla výhrou 3:1. Všetko odštartoval v 41. minúte Lukáš Laksik. V druhej časti sa k nemu pridal z pokutového kopu Ševčík. Hostia sa nevzdávali a gólom Orolína zo 63. minúte sa vrátili do zápasu. Tri body pre domácich ale spečatil v poslednej minúte striedajúci Michal Kamenský. Zverenci trénera Juračku sa tak posunuli už na piate miesto a na prvú pozíciu strácajú iba päť bodov.

IV. liga skupina JUH – 9. kolo

Dominanciu domácich tímov prinieslo 9. kolo IV. ligy skupiny JUH. Až v piatich zo šiestich zápasov sa zrodila výhra domáceho mužstva. Všetky zápasy sa až na jednu výnimku skončili rozdielom jedného gólu. Najvyššiu výhru kola zaznamenala Šalková, ktorá pokračovala vo famóznej jazde aj v zápase s Veľkým Krtíšom. Svojho súpera rozniesla po dvoch góloch Mikulca, jednom zásahu Rusnáka a Vučkovića 4:0. Rakytovce cestovali na pôdu tretích Pliešoviec a od 8. minúte vyhrávali po presnom zásahu Kohúta. Domáci papierový favorit ale o sedem minút po štandarke zásluhou Malatinca vyrovnal. Duel smeroval k remíze, keď v 89. minúte odpískal rozhodca Slašťaň pokutový kop pre domácich. Ten premenil Ján Kouřil a rozhodol o troch bodoch pre Pliešovce. Jedinú výhru hostí v tomto kole zaznamenal Medzibrod. Ten porazil JUPIE gólom Belka zo 71. minúty najtesnejším rozdielom 1:0.

V. liga skupina C – 9. kolo

V V. lige skupine C sa odohralo iba päť zápasov. Dva duely boli preložené na november. Priechod povzbudení minulotýždňovou výhrou nad Čiernym Balogom cestoval do Hontianskych Nemiec. Hostia vstúpili do zápasu ako víchor, keď po piatich minútach gólmi Knižku a Slobodníka vyhrávali 2:0. Domáci ale svoj výpadok z úvodu napravili a štyrmi gólmi v ďalšom priebehu duel otočili vo svoj prospech. Po prehre 2:4 tak Priechod vystriedal Hontianske Nemce na dne súťaže. Na druhom konci sú futbalisti Seliec. Tí porazili vďaka dvom gólom ukrajinského legionára Kurtu Banskú Štiavnicu 2:1. Serhyi Kurta siahal aj na hetrik, to by ale musel v druhej minúte premeniť pokutový kop. Hostia dohrávali duel iba s deviatimi hráčmi, keď Peter Číž a brankár Pažout inkasovali červené karty.

I. trieda – 9. kolo

Deviate kolo I. triedy dalo dokopy stret dvoch minuloročných piatoligistov. Domáce Braväcovo bolo v súboji s Brusnom papierovým favoritom, nakoľko sa nachádzalo na čele. Hostia ale už od začiatku začali trhať papierové predpoklady. V 17. minúte otvoril skóre Vladimír Zeman a naštartoval skvelú osemnásť minútovku Brusna. V nej ešte dvakrát skóroval Tomáš Dutka a hostia odchádzalo do šatní s trojgólovým náskokom. Ten v 52. minúte ešte navýšil Adam Klimčík a debakel Braväcova dostával reálne kontúry. Domáci sa zmohli iba na jeden gól, ktorý strelil Michal Košík. Brusno tak pripravilo Braväcovu vôbec prvú prehru sezóne. Veľké derby bolo na programe v Slovenskej Ľupči. Tá privítala nováčika Podkonice. Päťsto prítomných divákov sa prvého gólu dočkalo v 41. minúte, keď sa presadil hosťujúci Kunzo a poslal Podkonice do vedenia. V 61. minúte sa strhla potýčka medzi strelcom gólu Kunzom a domácim Foltánim, za čo boli obidvaja hráči odmenení červenou kartou a predčasne museli odísť pod sprchy. O pár minút na to skóroval zo štandardky Milan Gregor a zvýšil náskok hostí. Podkonice si dvojgólový náskok už postrážili a z Ľupče odchádzajú s tromi bodmi.

II. trieda skupina A – 9. kolo

Stopercentnú domácu bilanciu potvrdili hráči Harmanca. Tí privítali Baník Ľubietovú. Už po trinástich minútach domáci vyhrávali po góloch Slančíka a Miroslava Rýsa 2:0. V druhej časti pridal ďalšie dva zárezy Dominik Rýs a Harmanec si pripísal jednoznačnú výhru 4:0. Strelníky pokračujú vo výborných výkonoch. V 9. kole porazili Malachov 4:1 a po zaváhaní Lučatína zvýšili svoj náskok na čele na tri body. Najviac gólov padlo v stretnutí Selce B – Slovan Tajov. Domáci sa chceli rehabilitovať po minulotýždňovom výprasku od Ľubietovej, no do duelu nevstúpili ideálne. Po deviatich minútach hry zaostávali za Tajovom už o dva góly. Následne všetko zobral do rúk Milan Styk, ktorý dvomi presnými zásahmi v 24. a 26. minúte vyrovnal. Hostia ešte do polčasu odpovedali, keď sa presadil Richard Ševčík. Na začiatku druhého polčasu poslali domácich do kolien góly Ursínyho a Ševčíka, ktorý tak dokonal hetrik. Rezerva Seliec sa snažila vrátiť do zápasu po góle Mesíka zo 72. minúte. Všetky nádeje domácich ale pochoval tri minúty pred koncom Michal Kucka. Balážania tak prehrali svoj tretí zápas v rade, naopak Tajov si predĺžil šnúru víťazstiev na tri duely.

II. trieda skupina B – 7. kolo

Jediným mužstvo v II. triede skupine B bez prehry je Mladosť Pohorelá. Jej hráči odohrali uplynulý víkend len svoj štvrtý zápas v sezóne, no s rezervou Braväcova vďaka zásahom Poláka, Maleckého a Gálika zvíťazili 3:1. Za hostí zaznamenal čestný úspech v 88. minúte Ľubomír Predajňa z pokutového kopu. Záver duelu medzi Jasením a Heľpou sa zmenil na poriadnu mastenicu. Do 81. minúty domáci vyhrávali 3:1. Následne sa ale začali diať veci. Domáci dostali výhodu pokutového kopu, ktorý zásluhou Weisenbachera aj premenili. Hráči Heľpy ale neudržali nervy na uzde a až traja futbalisti za hrubé urážky dostali červené karty. V 88. minúte museli hraciu plochu predčasne opustiť po vzájomnej potýčke aj domáci Petrík a hosťujúci Giertl. Na výhre Jasenia 4:1 sa však už nič nezmenilo.

I. liga Ženy – 5. kolo

Futbalistky Banskej Bystrice sa v rámci 5. kola predstavili len po druhýkrát pred vlastnými fanúšikmi. Svojim priaznivcom sa predstavili vo výbornom svetle, keď Trenčianske Teplice porazili rozdielom triedy 3:0. Všetky góly strelili hráčky Sport Ladies Clubu už v prvom polčase. Trojbodové dopoludnie odštartovala v 5. minúte Štrúbelová. K nej sa pridala ešte dvakrát Briššová a najvyššia výhra Banskobystričaniek v tejto sezóne bola na svete. Bonusom k trom bodom je aj čisté konto brankárky Chládekovej, ktorá v tomto ročníku ešte v piatich vystúpeniach ani raz neinkasovala.

Spartak Myjava – FC Nitra 1:2
MFK Zemplín Michalovce – Partizán Bardejov 1:8
ŠK Slovan Bratislava futbal – FC Union Nové Zámky 6:0
Sport Ladies Club Banská Bystrica – MŠK Slovan Trenčianske Teplice 3:0
FK Slovan Duslo Šaľa Z – ŠKF VIX Žilina 3:3

1. Partizán Bardejov 5 4 0 1 17:7 12
2. Sport Ladies Club Banská Bystrica 5 3 2 0 5:0 11
3. ŠKF VIX Žilina 5 3 1 1 14:7 10