Druhý júnový víkend priniesol so sebou ukončenie sezóny vo futbalových súťažiach nášho regiónu. Prinášame vám prehľad záverečných zápasov sezóny 2018/2019.

TIPOS III. liga Stred – 28. kolo

Zvolenčania ukončili sezónu pred domácimi fanúšikmi, keď v sobotu privítali Krásno nad Kysucou. Lepší vstup do stretnutia mali hostia, ktorí sa ujali vedenia v 20-tej minúte zásluhou Kamila Kolena. Na svetelnej tabuli v polčasovej prestávke ale svietilo skóre 1:1. V 37. minúte totiž penaltu premenil Erik Hric. V druhom polčase sa trafili do čierneho už len futbalisti domáceho MFK. V 53. minúte Miroslav Antal a v 71. minúte Marcel Kurej. Zverencom trénera Miloša Foltána sa napriek výhre nepodarilo skončiť na tretej pozícii, tú si uchmatlo Námestovo vďaka lepšiemu skóre. Stačila mu na to remíza 2:2 s Martinom. Druhé miesto patrí Rimavskej Sobote. Tá s prehľadom zdolala Oravské Veselé 4:1, pričom nastúpila bez náhradníkov. Mužom zápasu bol Lukáš Hrnčiar, ktorý strelil všetky góly domáceho MŠK. S ešte väčším prehľadom majstrovský Ružomberok B pokoril Žarnovicu a deklasoval ju 7:0. Čadca ostala na dne tabuľky napriek trojbodovému ťaženiu v súboji s Fiľakovom. Predposledná pozícia ostala Poltáru, ktorý doma podľahol Kalinovu a skončil tesne za Liptovskou Štiavnicou. Práve s tou si poradila Podbrezová B, ktorá po sezóne končí. V Brezne úradoval Daniel Pavúk, ktorý skompletizoval hetrik pomerne rýchlo v rozmedzí 46-tich minút. Ani jeho spoluhráč veľmi nezaostal, Adam Matalík zaťažil konto súpera dvakrát. Železiari sa tak rozlúčili víťazstvom.

IV. liga JUH – 26. kolo

V IV. lige skupine Juh sme majstra spoznali až po záverečnom 26. kole. Rakytovce strácali na vedúcu Kováčovú jeden bod a museli zvládnuť nedeľňajší zápas so Slovenskými Ďarmotami a čakať na zaváhanie lídra. Už v jedenástej minúte priniesol kľud na kopačky rakov Marek Gašpar otváracím gólom. O štyri minúty nešťastne prekonal vlastného brankára Tomáš Cibuľa a bolo 2:0. O ďalšie štyri minúty ale znížil Miloš Varholák a 2:1 bol polčasový výsledok. V úvode druhého polčasu si loptu na biely bod položil Michal Konder a z pokutového kopu prinavrátil domácim dvojgólový náskok. V 70. minúte už definitívne pochoval nádeje hostí Radoslav Arvensis, ku ktorému sa ešte následne pridal Róbert Telúch. Súbežne sa hralo stretnutie Kováčová – Šalková. Prameň mal všetko vo svojich rukách. Favorit si urobil náskok 3:0 do 50-tej minúty zásluhou dvoch gólov Tomáša Giertla a jedného od Oleksiiho Shushpanova. V 79. minúte znížil Maroš Zimnikoval, v úplnom závere dokonca na 3:2  ten istý hráč. Šalková ale nakoniec ,,nepomohla” Rakytovciam prípadným vyrovnaním a Kováčová mohla oslavovať titul pred vyše pol tisíckou divákov. Šalková obsadila konečné šieste miesto. V derby na seba narazili Medzibrod s Badínom. Hostia mali po vylúčení Majerníka z 37. minúty početnú výhodu, ktorú využili na strelenie troch gólov. Presadili sa Jakub Tóth, Erik Hudec a Peter Gajan, ktorý uzavrel strelecký účet Badína v tejto sezóne. Napriek prehre Medzibrod skončil tretí, Badín o pozíciu nižšie. Súboj posledných tímov tabuľky vyšiel lepšie predposlednej Detve. Duel s Novou Baňou rozhodol v 71. minúte Martin Berkeš.

V. liga skupina C – 26. kolo

Na špici tabuľky sú postupujúce Podkonice. Tie aj v poslednom kole nešetrili protivníka a to Bzovík. Presvedčivo ho zdolali 5:1, aj keď prehrávali už od tretej minúty. Ján Kostúrik sa blysol štyrmi presnými zásahmi a zároveň uzavrel gólové konto majstra, ktoré sa zastavilo na čísle 98. Pod predposledným Bzovíkom sa umiestnil s veľkým mankom Prenčov. Ten nestačil na Sásovú, ktorá si aspoň sčasti napravila chuť po nevydarenej jari. Poslednými strelcami Sásovčanov v sezóne boli Marcel Turčan, Peter Ďuriš, Marek Haring a René Turčan. Druhé miesto patrí Jakubu. Sokol otočil nepriaznivý výsledok v Štiavnických Baniach z 1:0 na 1:2. A to zásluhou Pavla Poljovku a Tomáša Klinca. Lieskovec tesne podľahol Hrochoti a tak sa na tretie miesto mohol dostať Bacúch. Proti však boli Selce, ktoré zdolali domáci FK 09 výsledkom 2:4. Dvakrát zaťažil konto domácich Filip Koctúr, raz Ján Smatana a Michal Číž. Bacúch obsadil konečné štvrté miesto, Selce skončili na siedmej pozícii.

I. Trieda – 26. kolo

Už dlhšie známym víťazom I. triedy je Brezno. Neporaziteľnosť si udržalo aj po poslednom súboji aktuálneho ročníka a to v Čiernom Balogu. Za úvodnú polhodinu bolo takpovediac vymaľované. Dva góly Olivera Trajtela, zásah Jakuba Nosáľa a Jozefa Vozára znamenali náskok favorita 0:4. Tatran mal posledné slovo. Konkrétne Rudolf Štulajter, ktorý v 78. minúte prekonal Giertla z priameho kopu. S veľkým náskokom pred tretím tímom tabuľky sa umiestnil na striebornej priečke Priechod. OFK 1950 sa už v piatok postaral o debakel kola 10:1. Odnieslo si to Brusno. Len štyria strelci sa postarali o desať rozvlnení siete brankára Štubniaka. Štyri góly dal Róbert Elek, hetrik zaznamenal Matej Kubát, dva góly Radovan Kulík a jeden Karol Rakyta. Bodku za sezónou v tíme Brusna napísal Patrik Pafko, keď v 14-tej minúte vyrovnával na 1:1. Braväcovo nastúpilo bez náhradníkov a vyšlo bodovo naprázdno v Lučatíne, napriek tomu si ustrážilo tretiu priečku pred Valaskou. Tá si totiž delila body s Hroncom. O výsledku 1:1 sa rozhodlo už v prvých desiatich minútach. Už v tretej minúte poslal Valaskú do vedenia Adam Petrík, ale rýchlo reagoval hosťujúci Radoslav Kuzma. Prejdeme na opačný koniec tabuľky. Na poslednom mieste skončili Strelníky, súboj s Jasením bol kontumovaný. Nemecká prekvapujúco zdolala Slovenskú Ľupču vďaka presnej strele Ondreja Bartoša. Nič to ale nemení na fakte, že skončila predposledná. Osrblie sa rozlúčilo so svojimi fanúšikmi víťazne. Partizán trojgólovým rozdielom porazil Poniky.

II. trieda skupina A – 26. kolo

Rezervný tím Šalkovej rozhodol o zisku titulu minulý víkend. V sobotu hostil Hronsek, ale nebol príjemným hostiteľom. Gólman Klimáček inkasoval sedemkrát. Dvakrát sa presadil Milan Hrnčiar aj Dávid Paršo, ktorý v 56. minúte striedal spomínaného kolegu. Po góle si pripísali Maroš Kútik, Jozef Paršo a Marián Čavoj. Čestný a zároveň posledný gól Hronseku v tomto ročníku zaznamenal Martin Garaj. Oslavy v Šalkovej tak mohli naplno vypuknúť. Predposledný Hiadeľ sa rozlúčil so sezónou debaklom, ktorý uštedril Riečke. Horné Pršany sa umiestnili na poslednej pozícii. V nedeľu sa predstavili v Ľubietovej. Dvomi gólmi za Baník sa blysol Matej Garaj. Strelecký účet Ľubietovej v tejto sezóne uzavrel v 86. minúte Ján Verner upravujúci na konečných 3:1. Za Iskru to bol Branislav Krajčír, ktorý v 65. minúte vykresal iskru nádeje pre hostí, keď vyrovnával na 1:1. Na body to však nestačilo. Harmanec sa umiestnil na bronzovej pozícii vďaka kontumačnej výhre nad B-čkom Seliec a zaváhaniu Riečky (proti Hiadeľu mala v poli 9 hráčov). Dúbravica skončila druhá, pričom mala uplynulý víkend voľno. Starým Horám rozlúčka nevyšla, aj keď vyhrávali až do 61. minúty s Mičinou gólom Vladimíra Lovása. V spomínanej minúte vyrovnal Lukáš Hakel a v 83. minúte obrat dokonal z penalty Zdenko Binder. Malachov otočil zápas v Tajove. Na úvodný gól Michala Kucku odpovedal ešte v prvom polčase premenenou jedenástkou Ján Bartolovic. Rozhodnutie prišlo v 76. minúte, hrdinom Slovanu sa stal Ľubomír Kučerák.

TJ Tatran Harmanec vs. ŠK Selce B 5:1
TJ Partizán Hiadeľ vs. ŠK Zornička Riečka 7:2
ŠK Sokol FO Staré Hory vs. TJ Družstevník Mičiná 1:2
FK Šalková B vs. TJ Hronsek 7:1
FK – Baník Ľubietová vs. TJ Iskra Horné Pršany 3:1
TJ Slovan Tajov vs. TJ Slovan Malachov 1:2