V nižších súťažiach sme uplynulý víkend zaznamenali viacero výpraskov. Prinášame Vám kompletný sumár zo všetkých zápasov.

Doxxbet liga – skupina západ – 9. kolo

Bystričania potešili svojich fanúšikov, keď v prekvapení kola ako posledným tím tabuľky zdolali vedúcu Nitru 2:0. O mimoriadne dôležitú druhú výhru červeno-bielych sa pričinil Tihomir Kostadinov a Haris Garagič a to už v prvom polčase. Report aj s fotogalériou z tohto zápasu nájdete tu. Rovnakým pomerom zdolalo Pohronie v sobotu Nové Mesto nad Váhom. Skvelý vstup zariadil v 3. minúte Ján Nosko a trojbodový zisk spečatil v 58. minúte Lukáš Garaj.

Doxxbet liga – skupina východ – 9. kolo

Na štadióne Krásna nad Kysucou hostila Teplička Zvolenčanov. Favorit sobotňajšieho duelu bol jasný, avšak 62. minúta priniesla rozhodujúci gól z kopačky Mareka Fila a posledná Teplička nad Váhom si prekvapujúco pripísala prvé víťazstvo. Napriek tomu ostáva na poslednom mieste, Zvolenčania v bezpečnom strede tabuľky a na jej špici sa ocitol Bardejov.

III. liga – 8. kolo

Kremnička hostila Krásno nad Kysucou a polčasový tesný náskok 1:0 zariadil v 32. minúte Ján Kostúrik. Na začiatku druhej 45-minútovky ho navýšil Peter Kolláti. Hostia sa zmohli už len na korigovanie výsledku prostredníctvom presného zásahu Juraja Chupáča. Poslednému Pohroniu sa znovu nepodarilo bodovať, v 82. minúte znižoval na konečných 1:2 proti Čadci za Pohronie Martin Kružlic. Pred ôsmym kolom bol lídrom súťaže Martin, no jeho zaváhanie v súboji s Liptovským Hrádkom využilo Kalinovo, ktoré sa dostalo na pomyselný ligový trón. Kalinovo ale prehrávalo s Podbrezovou od 52. minúty vďaka Milovanovi Kaporovi. V 74. minúte sa podarilo hosťom vyrovnať stav zásluhou Michala Hazuchu a vzápätí prišlo pre železiarov nepríjemné vylúčenie Adama Hornyáka a z toho prameniaca penalta, ktorú premenil Erik Ľupták. Za dve minúty teda dokázalo Kalinovo otočiť nepriaznivý vývoj.

IV. liga – juh – 8. kolo

Jupie v nedeľu proti Pliešovciam nevyužilo ani tretí pokus na plný bodový zisk. Až v 74. minúte inkasovalo, keď sa presadil Dušan Vrbiniak, všetko spečatil vlastencom v 85. minúte Michal Švec. Zvolenská Lokomotíva je poriadne rozbehnutá a vyhrala piaty zápas v rade. Dá sa povedať, že štyri súboje po sebe neinkasovala. Aj keď v tom poslednom proti Poltáru svieti jej súperovi na konte číslo jeden, jednalo sa o vlastný gól Očenáša na 1:1 v deviatej minúte, pričom v piatej poslal Zvolenčanov do vedenia Mohamed Amer Aborig. ,,Tretí“ gól hostí na 1:2 zaznamenal v 73. minúte Erik Leiner a ten sa ukázal ako rozhodujúci. V štvrtej lige zaujali aj dva veľké debakle dvoch posledných tímov tabuľky. Pri jednom z nich bol vedúci Medzibrod, ku ktorého triumfu 6:0 nad predposledným Málincom najviac prispel hetrikom Ivan Pipich. Za Ďarmoty proti Divínu dal dokonca štyri góly Marián Berec a Divín si kuriózne dal dva vlastné v priebehu necelých 20-tich minút.

V. liga – skupina C – 8. kolo

V sobotu večer privítala vedúca Šalková súpera Brusno – Ondrej, ktorý bojuje o popredné miesta. Po polčase však prehrával už 2:0 gólmi Lukáša Paloviča. Ten dokonca zavŕšil hetrik v druhom polčase a skórovali aj Mikulec, Chovanec a Zimnikoval. Bola z toho len druhá prehra Brusna – Ondreja v sezóne, ale za to poriadna. Sásovčania v nedeľu cestovali na horúcu pôdu druhého tímu súťaže – Hrochote. Na prelome prvej a druhej polovice prvého polčasu poslal domácich do vedenia Pádár, no v 33. minúte dal vyrovnávajúcim gólom dobré šance Sásovej do zvyšku zápasu Tomáš Ondrejka. Mužom zápasu sa napokon stal Lukáš Teren, ktorý zariadil v 78. minúte šiestu výhru Hrochote. Darilo sa opäť Selciam, ktoré pred týždňom prekvapivo rozbili favorizované Štiavnické Bane. Tento raz im za obeť padlo Repište, jediný gól zápasu strelil Filip Koctúr v 41. minúte stretnutia. Rakytovce čakal silný súper Štiavnické Bane, raky počas celého zápasu doťahovali vedenie súpera. V 28. minúte Peter Murín znižoval na 2:1, v 86. zase René Turčan na 3:2 a napokon aj tak rakytovský celok vyšiel bodovo naprázdno.

I. trieda – 8. kolo

V derby kola hostil v nedeľu Jakub Slovenskú Ľupču a dopadlo to pre jeho hráčov nad očakávania. Skóre otvoril v ôsmej minúte Robert Kútik, nasledoval ho dvomi trefami do čierneho Štefan Chrenovský a nečakane jednoznačnú výhru dokonal v samotnom závere Matej Kubacký. Úspešná bola rezerva Šalkovej proti trápiacemu sa Lučatínu. Obuch, Tenkel, Tuček a Bartek sa postarali o hladkú výhru 1:4.

II. trieda skupina A – 8. kolo

Obrovskú silu ukázali v nedeľu Podkonice, keď rozbili Riečku 2:7, pričom sa jednalo o derby kola, pretože Riečke patrila druhá pozícia. Tajov si poradil s B-čkom Seliec hladko 4:1 a ťahá šnúru šiestich zápasov bez prehry. Gól do šatne na 1:0 zaznamenal Radovan Galát. Úvod druhého polčasu bol hektický. V 51. minúte zvýšil Kucka na 2:0, o tri minúty svojím druhým gólom Galát na 3:0 a o ďalšie dve minúty sa presadili aj hostia, menovite Martin Blaško. Na ďalší gól sa čakalo až do 87. minúty, kedy uzatváral na 4:1 Matej Považanec. Predposledná Ľubietová si pripísala na konto druhú výhru, keď si poradila so Starými Horami. Králiky stále naháňajú vedúce Podkonice a podľa predpokladov zdolali Hronsek. Diváci si prišli na svoje, veď po polčase bolo skóre 5:3. Štyrikrát za Králiky sa presadil Marek Holmík, na opačnej strane dal hetrik Marek Martinec, ktorý strelil tri góly za necelú polhodinu ale ani to nestačilo na body pre jeho tím.

II. trieda skupina B – 6. kolo

Beňuš sa po deklasovaní poslednej Pohronskej Polhory vyšvihol na prvé miesto tabuľky. A to aj vďaka tesnej prehre Heľpy s Pohorelou, ktorú zariadil až v 80. minúte Ivan Tešlár.

Polomka – Tatran Čierny Balog B 0:3
Heľpa – Pohorelá 0:1
Beňuš – Pohronská Polhora 10:0
Šumiac – Sihla 2:1

1. TJ Slovan Beňuš 5 4 0 1 22:9 12
2. ŠK Heľpa 6 4 0 2 14:9 12
3. TJ Partizán Dolná Lehota 5 3 2 0 16:4 11
4. TJ Mladosť Pohorelá 6 3 2 1 9:5 11