Quantcast

Prinášame Vám pravidelný sumár z nižších súťaží za uplynulý víkend.

Doxxbet liga – skupina západ – 12. kolo

Dukla dokázala vyhrať štvrtý zápas v domácom prostredí v rade, keď dvomi gólmi Dejana Peševského otočila nepriaznivý stav 0:1, ktorý trval od 56-tej minúty po otváracom zásahu Aleksandara Plavšiča. Zdolala tak po vedúcej Nitre aj druhý tím tabuľky –Iskru Borčice. Report z tohto zápasu aj s fotogalériou nájdete tu. Úspešné bolo aj Pohronie, aj keď 467 divákov prítomných na štadióne v Dolnej Ždani v prvom polčase gól nevidelo. Rozhodlo sa až v druhom polčase, v 57. minúte otváral skóre Marek Zuziak, v 63. minúte na konečných 2:0 s bratislavským Slovanom upravil Michal Páleník. Pohronie sa vďaka výhre posunulo zo štvrtej na tretiu pozíciu, pričom je len o skóre za druhými Borčicami a vedúcou Nitrou. Dukla ostáva posledná, na predposledné B-čko Slovanu však stráca už iba bod. Na čele tabuľky je stále Nitra, aj keď prekvapujúco nestačila v sobotu na Senec.

Doxxbet liga – skupina východ – 12. kolo

Zvolen ako štvrtý tím tabuľky v sobotu poobede bol favoritom na pôde predposlednej Spišskej Novej Vsi. Dvakrát doťahoval vedenie súpera – v 22. minúte vyrovnával na 1:1 Jozef Menich, v 42. minúte na 2:2 Ján Staško. Napokon to na body nestačilo, pretože v 72. minúte rozhodol ešte len o treťom víťazstve Spišiakov Lukáš Kiššák. Na prvých troch miestach v tabuľke sa po 12. kole nič nezmenilo, len VSS Košice si pred Prešovom a Bardejovom zvýšili náskok na tri body, keďže oba spomínané tímy len remizovali.

III. liga – 11. kolo

Gólové suchoty Kremničky naďalej pretrvávajú. Rovnako ako minule s vedúcim Martinom, aj teraz podľahla Makovu najtesnejším rozdielom s tým, že nedokázala streliť gól už v treťom stretnutí po sebe. Z pod nosa uchmatol Kremničke bod v 87. minúte rozhodujúcou trefou do čierneho Ján Pavlica. Našu pozornosť pútal súboj beznádejne posledného Pohronia s ,,priemerne silnou“ Podbrezovou. V 21. minúte sa ujali vedenia prekvapujúco domáci zásluhou Martina Kružlica. Potom ale nasledovalo gala predstavenie Romana Sablera, ktorý v priebehu 35-tej až 41. minúty otočil na 1:3. Nutno spomenúť, že gól na 1:3 dal z pokutového kopu. Aby toho nebolo málo otvoril strelecký účet svojho tímu aj v druhom dejstve a to v 55. minúte. Iskierku nádeje získal pre Pohronie v 68. minúte Dávid Beňo, ale tá zhasla. V záverečnej 90. minúte spečatil debakel gólom na 2:5 Ján Garaj a prekvapenie na úkor železiarov sa tak nekonalo. Martin si upevňuje vedenie v tabuľke, svoj náskok na čele zvýšil na šesť bodov a to hlavne vďaka dvom gólom Radoslava Daňovského z druhého polčasu, ktorým porazil Krásno.

IV. liga – juh – 11. kolo

Derby sa konalo vo Zvolene, ktorý ako druhý tím tabuľky hostil lídra. Medzibrod otvoril strelecký účet stretnutia nepríjemným gólom do šatne pre Lokomotívu. Jeho autorom bol Ivan Pipich. A keď sa v 68. minúte presadil aj Ján Tešlár, vyzeralo to na druhú prehru Zvolena v sezóne. V 83. minúte dokázal zo štandardky znížiť Mohamed Amer Aborig. V 86. minúte sa predsa len podarilo domácim vyrovnať a to zásluhou Mateja Staršieho. Zvolenčania ukázali aj mentálnu silu, keď s najťažším možným súperom stiahli dvojgólovú stratu. Pretrhla sa im však sedemzápasová šnúra výhier a toto bola len tretia situácia, kedy Zvolen doposiaľ nebodoval naplno. Hráči Jupie chceli v nedeľu nadviazať na výhru v Málinci. Ich súperom však bol súper z iného súdka a to tretie Fiľakovo. O zápase nakoniec rozhodla až 89. minúta, keď tri body pre Fiľakovo zabezpečil Peter Iskra a vďaka tomu sa jeho tím stal novým lídrom súťaže. Zaujal opäť výsledok, ktorého súčasťou je akýsi fackovací panák Divín. Ten dostal tentokrát deväť gólov, o posledných päť sa postaral Matúš Levický (v priebehu 37. až 86. minúty).

V. liga – skupina C – 11. kolo

Pozornosť pútalo v nedeľu derby Sásovej so Šalkovou. Sásovej sa zatiaľ príliš nedarí, úplne inak je na tom Šalková, ktorá pred týmto súbojom viedla ligový pelotón. Sásovčania mali vstup do zápasu ako z rozprávky, keď po góloch Mariána Sanitru z piatej a Maroša Chomu z 22. minúty vyhrávali bleskovo 2:0 proti favoritovi. Až v 66. minúte znížil na 2:1 z penalty kanonier Lukáš Palovič a o osem minút neskôr vyrovnal Tomáš Mikulec. Napriek tomu, že mala na dosah Sásová tri body, bol to pre ňu cenný bod.  FK Šalková ostáva na čele tabuľky o skóre pred Štiavnickými Baňami, ktoré taktiež zakopli, a to s Brusnom – Ondrejom. Po góloch Matúša Bošeľu a Ivana Sáliša to bolo v 59. minúte už 2:0 pre Brusno, no Štiavnické Bane takmer navlas rovnako ako Šalková dokázali zmazať dvojgólové manko. Presadil sa Budinský a Križan. Druhý menovaný v 55. minúte mohol vyrovnať na 1:1, ale nepremenil jedenástku, ktovie ako by sa zápas vyvíjal. Raky chceli naplno zabodovať proti poslednému Braväcovu. V polovici prvého polčasu poslal do vedenia favorita Daniel Schmidtmayer, no Leonard Ľupták vyrovnal v 33. minúte na polčasových 1:1. Druhý polčas už patril Rakytovciam. V jeho úvode sa presadil Murín, v 69. minúte z penalty Fojtík a všetko uzavrel ten kto to začal – Schmidtmayer. Darilo sa aj Selciam, ktoré zdolali Lieskovec 1:0 gólom Mořingla z pokutového kopu zo 78. minúty.

I. trieda – 11. kolo

Rezerva Šalkovej si podľa predpokladov poradila s Nemeckou, o štyri góly sa postarali Oravec, Kútik a dvojnásobný strelec Tuček. Rovnakým pomerom 4:1 zdolal Jakub posledné Strelníky. Úvodnými dvomi gólmi sa zaskvel kanonier Chrenovský, po góle pridali Rubint a Spišiak. Aj Slovenská Ľupča mala za súpera tím z poslednej trojky a nezaváhala. Tam sa blysol hetrikom Dávid Selecký, gól dal aj Pavel Širka.

II. trieda skupina A – 11. kolo

V súboji prvého s druhým na seba narazili Podkonice a Tajov. Ani dva góly Radovana Galáta nestačili Tajovu na bod. Podkonice boli tímom, ktorý vždy vyhrával a Tajov musel doťahovať. O jeho tri góly znamenajúce dôležité tri body sa postarali Očenáš, Francisty a Rusko. O debakel Ľubietovej sa postarali Selce, ešte viac gólov nasúkali Králiky Horným Pršanom. Najviac dal osebe vedieť Marek Holmík s piatimi presnými zásahmi.

II. trieda skupina B – 9. kolo

Derby druhého Beňušu a vedúcej Dolnej Lehoty dopadlo prehrou hostí. Hrdinom nového lídra súťaže sa stal Milan Šajgalík, ktorého dva góly znamenali tri body. Rozhodujúci bol ten na 2:1 vsietený až v 80. minúte. Heľpa podľa predpokladov zdolala predposlednú Sihlu a dostala sa na druhú priečku.

Šumiac – Polomka 0:0
Beňuš – Dolná Lehota 2:1
Sihla – Heľpa 2:4
Tatran Čierny Balog B – Pohorelá 5:1 nedohrané

1. TJ Slovan Beňuš 8 6 0 2 27:12 18
2. ŠK Heľpa 8 6 0 2 21:13 18
3. TJ Partizán Dolná Lehota 8 5 2 1 22:6 17
4. TJ Mladosť Pohorelá 7 4 2 1 15:5 14