Na portáli BBonline.sk vám aj tento pondelok prinášame pohľad na víkendové zápasy nižších futbalových súťaží. Pozrite si sumáre kola, výsledky i aktuálne tabuľky.

II. liga – 25. kolo

V sobotňajšom stretnutí 25. kola hostila vedúca Podbrezová rezervný tím Spartaku Trnava, ktorý sa nachádza v strede ligového pelotónu. Po bezgólovej prvej polovici súboja otvoril skóre v 64. minúte Štefan Gerec. Ten istý hráč stanovil konečnú podobu výsledku 2:0 v 74. minúte. Dokonale tak zastúpil kanoniera Vaščáka, ktorému sa nepodarilo nadviazať na päťzápasovú sériu strelených gólov. To ho však nemuselo mrzieť, pretože podstatný bol domáci triumf. A bol o to cennejší, že najväčší prenasledovateľ železiarov Michalovce v domácom prostredí nečakane podľahol vtedy ešte poslednému Liptovskému Mikulášu tesne 0:1. O víťazný presný zásah sa postaral Branislav Hanzeľ v záverečnej 90. minúte a na poslednú priečku zosunul Pohronie. Navyše znížil šance Michaloviec v ,,stíhacej jazde“ za Podbrezovou, ktorá má na čele až 12-bodový náskok. Spomínané Pohronie podľahlo svojmu súperovi rovnako ako v minulom kole 2:1. V 90. minúte sa postaral o zníženie  Marián Adam, no to prišlo neskoro a na viac sa už Dolná Ždaňa nezmohla. Aj preto sa ocitla na chvoste tabuľky.

TIPOS III. liga – východ – 20. kolo

Kremnička na prvú jarnú výhru nedokázala naviazať. Nad ich sily bol v nedeľňajšom súboji domáci Trebišov, napriek tomu, že sa dá považovať za jeden z tímov, s ktorými by Stredoslováci mali bodovať. Domácich poslal už po 12-tich minútach hry do vedenia Jaroslav Capko. O odpoveď sa postarali zverenci Norberta Juračku v 36. minúte, do šatní sa šlo za vyrovnaného stavu. Už to vyzeralo na bodový zisk pre tím z banskobystrického regiónu, avšak prišli dva presné zásahy po sebe od Jána Kotľara v 79. a 86. minúte a Kremnička vyšla z východu naprázdno. Ak pomyselne odrátame tri body, ktoré jej stiahla komisia SFZ z dôvodu neskorého splnenia finančných povinností voči zväzu, tak sa nachdádza na 14. pozícii, pričom od posledných Lipian ju delí jediný bod. Na opačnom konci tabuľky sa po víkende nachádza Dolný Kubín, ktorý dokázal uspieť proti košickej Lokomotíve a preto po 20. kole kraľuje. Do kariet mu hrala bezgólová remíza Ružinej v Humennom a najmä prehra doterajšieho lídra Moldavy nad Bodvou so Žilinčanmi. Šošoni sa dotiahli zásluhou tejto výhry práve na už teraz druhú Moldavu.

13 logo MFK Vranov nad Topľou 20 5 5 10 15 : 32 20
14 logo TJ ŠK Kremnička 20 6 3 11 21 : 32 21(-3)
15 logo ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 20 5 2 13 19 : 39 17
16 logo ŠK Odeva Lipany 20 4 4 12 19 : 37 16

Majstrovstvá regiónu stred – 18. kolo

Rakytovce si v sobotu po minulotýždňovej tesnej prehre v Kysuckom Novom Meste napravili chuť. O rozhodujúci gól sa postaral v 67. minúte Peter Murín. Rakytovce sa tak pomaličky doťahujú na tretie Brusno, ktoré delilo body na Dolnej Tižine. V 62. minúte síce vyhrávalo gólom Roberta Turáka, ale v 80. minúte domáci celok dokázal vyrovnať na konečných 1:1. Badín neodkázal nadviazať na úspešný domáci súboj s Bytčou. Podobne ako minulý víkend poslal Badín do vedenia Andrej Dubovický, ale to bolo od hosťujúceho tímu všetko. Domáce Pohronie vyrovnalo po približne polhodine hry, keď sa presadil Gregáň, do polčasu otočil výsledok v prospech Dolnej Ždane Matuškovič, keď v 39. minúte premenil pokutový kop. V druhej 45-minútovke pridali domáci ešte 4 presné zásahy a na svete bol debakel Badína. Vedúci Makov navýšil svoj náskok na čele tabuľky na 5 bodov, pretože nezaváhal proti Tisovcu a na chrbát mu dýchajúce Kalinovo neuspelo prekvapujúco v Novej Bani.

IV. liga JUH – 18. kolo

Vedúce kvarteto, ktoré spája len rozdiel troch bodov – Zvolen, Žarnovica, Fiľakovo a Podbrezová bodovalo v nedeľňajších súbojoch naplno. Lídrom zostáva Zvolen, aj keď sa potrápil v Štiavnických Baniach. Rezerva Podbrezovej presvedčivo zdolala Kováčovú na jej trávniku, podobne suverénne si počínalo Fiľakovo a druhá Žarnovica v debakli kola uštedrila ,,šestku“ Poltáru. Tímy z dna tabuľky – Hnúšťa a Revúca pauzovali.

V. liga skupina C – 16. kolo

V nedeľňajších stretnutiach nedokázal bodovať naplno ani jeden tím z banskobystrického regiónu. Predposledné Podlavické Jupie druhýkrát po sebe bezgólovo remizovalo, tentokrát s Priechodom. Jakub nevyhral už v treťom súboji po sebe, pretože podľahol na domácom trávniku Hrochoti a to napriek tomu, že od 3.minúty viedol počas hodiny hry zásluhou Tomáša Ondrejku. Sásová cestovala na horúcu pôdu lídra, do Hriňovej. Už v 4. minúte vyhrávala zásluhou Martina Kováča, ale hostia do polčasu dokázali vyrovnať. Približne po hodine hry poslal Sásovčanov opäť do vedenia Stanislav Šeliga a v 80. minúte prekonal brankára aj jeho spoluhráč Matúš Tkáč, avšak svojho a bolo vyrovnané. Nešťastný záver dokonal gólom na 3:2 v 85. minúte Ladislav Moravčík,  a aj keď sa výsledok vyvíjal pre Sásovú sľubne nakoniec odišli z pôdy vedúcej Hriňovej bez zisku jediného bodu. Druhá Šalková nezvládla úlohu favorita v Medzibrode. Skóre otvoril Jozef Caban už v 4. minúte, avšak domáci dvomi presnými zásahmi otočili vývoj stretnutia. Aspoň bod musel zachraňovať v 64. minúte Ján Štubian vyrovnávajúci na konečných 2:2. Šalkovej sa zvýšilo manko na vedúcu Hriňovú na 4 body.

I. trieda – 16. kolo

Selce nedokázali zvíťaziť ani v treťom zápase po sebe, ale bod za remízu s prvým tímom súťaže Bacúchom sa určite cení. Lučatín sa mohol stať novým lídrom ak by uspel na Ponikoch, avšak nakoniec nezískal ani bod po tesnej prehre. Z vedúcej štvorice nezaváhalo len Braväcovo, dokonca aj Valaská zaváhala na pôde predposlednej Heľpy, odkiaľ si odniesla len bod za remízu.

2. trieda skupina A – 17. kolo

Prvé miesto naďalej okupuje Tajov a celkom zaslúžene, čo potvrdil keď roztrhal v zuboch svpojho prenasledovateľa, Riečku. Takmer dokázali prekvapiť Horné Pršany v súboji s Malachovom, no napokon z toho nebolo nič.

2. trieda skupina B – 17. kolo

O prekvapenie kola sa postarali druhé Strelníky v derby s prvou Šalkovou B. Nedovolili jej prekonať svoho brankára a toho súperovho prekonali dvakrát. Pripravili tak svojmu rivalovi vôbec prvú prehru v sezóne a tak zvýšili svoje nádeje dotiahnuť sa na Šalkovú. Vo vyrovnanom súboji tabuľkových susedov medzi Hiadeľom a Dúbravicou sa body delili.

2. trieda skupina C – 17. kolo

Vedúcu pozíciu potvrdil v nedeľu B-tím Brusna, ktorý si hravo poradil s predposlednou Michalovou. VV stretnutí štvrtého tímu s piatym Polomka zdolala tesne Beňuš. Šumiac podľa predpokladov nestačil na Dolnú Lehotu, ktorá prekonala jeho obranu šesťkrát.

Šumiac – Dolná Lehota 2:6
Polomka – Beňuš 2:1
Brusno B – Michalová 6:1

1 FK 1934 Brusno „B“ 15 13 0 2 54:16 39
2 Slovan Pohronská Polhora 14 8 1 5 38:27 25
3 Partizán Dolná Lehota 14 7 2 5 36:31 23
4 Tatran Polomka 15 7 2 6 27:30 23
5 Slovan Beňuš 15 6 1 8 37:39 19