Aj tento týždeň vám na portáli BBonline.sk prinášame prehľad diania na futbalových trávnikoch v regióne počas uplynulých dní.

TIPOS III. liga skupina východ – 11. kolo

Počas uplynulého víkendu odohrala Kremnička stretnutie v Námestove. Kremničke patrilo pred sobotňajším zápasom 10. miesto, Námestovu patrila 9. pozícia. Jednalo sa teda o súboj tabuľkových susedov. Gól priniesla až 42. minúta. Na radosť domáceho publika sa presadil Jakub Tomanica. Klasický gól do šatne nebol pre Kremničku ničím príjemným. V druhej 45-minútovke nenašli futbalisti Kremničky recept na prekonanie domáceho Petra Machunku a Námestovo vyhralo najtesnejším rozdielom 1:0. Po minulotýždňovom úspešnom ťažení v súboji s Martinom si tentokrát zverenci Norberta Juračku pripísali v 11. kole už šiestu prehru v sezóne a klesli o jednu priečku. Doterajší líder priebežného poradia ,Dolný Kubín, zaváhal s Martinom. To náležite využila Moldava nad Bodvou, ktorá sa vďaka triumfu nad Trebišovom dostala na vedúcu pozíciu. Chvost tabuľky ostáva nezmenený, posledná je Bardejovská Nová Ves, keďže nedokázala bodovať proti rezerve košického MFK.

Majstrovstvá regiónu stred – 11. kolo

Jedenáste kolo bolo pomerne chudobné na presné zásahy, výnimkou bolo presvedčivé víťazstvo vedúceho Makova na trávniku Pohronia a debakel, ktorý uštedril Lučenec v domácom prostredí Čadci. Reprezentant banskobystrického regiónu, Rakytovce, ktorý podáva kvalitné výkony, cestoval na pôdu Závažnej Poruby. Hneď v úvode, v 6. minúte, poslal Závažnú Porubu do vedenia Martin Repček. Zanedlho, keď ubehla necelá polhodina hry, dokázal vyrovnať na 1:1 Maroš Fojtík. Do konca stretnutia sa skóre nemenilo, o konečnom výsledku 1:1 sa teda rozhodlo už v prvom polčase. Na postavení Rakytoviec v tabuľke sa nezmenilo nič, naďalej im patrí 4. priečka. Badín, nachádzajúci sa v spodnej časti tabuľky, privítal tretie Brusno. Od 44. minúty hral Badín v početnej prevahe po červenej karte Šimona Púchyho. Túto výhodu nedokázal využiť, no bod za bezgólovú remízu s kvalitným súperom je určite cenný. Z posledných troch zápasov má Badín na konte 7 bodov, čo značí jeho zlepšujúcu sa formu. Súboj predposledného s posledným vyznel v prospech Kysuckého Nového Mesta a Tisovec ostáva na dne tabuľky.

IV. liga JUH – 11. kolo

11. kolo prinieslo prehry prvých dvoch celkov v priebežnom poradí. Rezervný tím Podbrezovej privítal v domácom prostredí vedúci tím súťaže – Fiľakovo. V stretnutí padol jediný gól. O dôležité tri body sa postaral v 50. minúte Michal Mózer. Podbrezová síce ostáva na 4. priečke, avšak na vedúce Fiľakovo už stráca len jediný bod. Tretí Poltár hostil v derby druhý Zvolen. Poltár zvládol náročný súboj, zvíťazil tesne 2:1 a nahradil na druhom mieste práve zvolenskú lokomotívu. Darilo sa Kováčovej, ktorá zdolala Vinicu zásluhou gólov Jozefa Šopu, ktorý otváral skóre v 20. minúte a gólu Petra Mikušku zo 72. minúty, ktorý rozhodol o zisku troch bodov pre Žarnovicu. Tri body si pripísala na svoje konto aj Kováčová po súboji s Revúcou. Pričinili sa o to Marián Koreň a Filip Goga, pričom oba presné zásahy sa odohrali až v druhom dejstve. Na dne tabuľky je ponorený Veľký Krtíš, ktorému nedala v nedeľu šancu Detva.

V. liga sk. ,,C“ – 11. kolo

V 5. lige skupiny C dominovali počas uplynulého víkendu domáce tímy. Najväčším dôkazom tohto tvrdenia je výsledok zápasu Šalková – Krupina. Šalková sa vďaka jednoznačnej výhre 6:0 dostala späť na čelo tabuľky. Paradoxom je, že po prvom polčase si Krupina mohla nárokovať na zisk bodov, pretože prvá 45-minútovka skončila bezgólovým výsledkom. Avšak v 54. minúte roztrhol vrece s gólmi Peter Dobrík. Po ňom sa pridal Lukáš Palovič v 67. minúte a už o minútu neskôr zvýšil na 3:0 Martin Štulajter. Ďalšie presné zásahy si pripísali Jaroslav Baran a opäť dvaja dvojgólový strelci Štulajter a Palovič. Sásová privítala v derby podlavické Jupie. Jednalo sa o súboj dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky, o súboj 11-teho s 12-tym. Sásová mala výborný vstup do stretnutia. V 14. minúte skóroval Marián Sanitra a o dve minútky to bolo už 2:0, vďaka gólu Dušana Vidiečana. V 32. minúte sa podarilo hosťujúcemu Jupie znížiť zásluhou Petra Čolláka. O päť minút neskôr to bolo opäť o 2 góly. Na konečných 3:1 upravil Martin Sanitra. O výsledku sa rozhodlo v priebehu 35-tich minút a v dôležitom súboji bola úspešnejšia Sásová. Jupie po tejto prehre padlo na predposledné miesto. Jakub bol jeden z dvoch hosťujúcich tímov, ktoré dokázali získať bod na súperovom ihrisku, čo sa týka 11. kola. A to za bezgólovú remízu so Slovenskou Ľupčou. Druhým bodujúcim bola Hrochoť, avšak bod zo súboja s poslednými Dudincami ju asi veľmi pri srdci nehreje.

I. trieda – 11. kolo

V 1. triede si upevnil svoju prvú pozíciu Bacúch, ktorý porazil Staré Hory hravo 3:0. Lučatín padol z 2. miesta na štvrté, pretože mierne zaváhal s Hroncom. Ako supy vyštartovali po prvých priečkach Braväcovo, ktoré deklasovalo Selce a Valaská, ktorá zdolala Jasenie tesne 2:1. Práve Valaská najintenzívnejšie dýcha na chrbát vedúcemu Bacúchu. Podkoniciam sa ani na 11-ty pokus nepodarilo naplno bodovať, práve naopak, inkasovali päť gólov v stretnutí s Nemeckou.

II. trieda skupina A – 11. kolo

Pozíciu lídra v nedeľu potvrdil Tajov, ktorý deklasoval Malachov. Posledné Horné Pršany dokázali po druhýkrát v sezóne zvíťaziť, tento raz zdolali Hronsek. V zápase, v ktorom Riečka privítala Králiky, sa zrodila remíza 2:2. Králiky nahradili na 3. pozícii Harmanec, ktorý mal pauzu.

II. trieda skupina B – 11. kolo

V B-skupine druhej triedy kraľuje rezerva Šalkovej. Aj keď v nedeľňajšom zápase nečakane zakopla s poslednou Ľubietovou, ktorá bodovala len po druhý raz v sezóne, Šalková má stále pomerne veľký náskok pred Strelníkmi. Tie v 7-gólovej prestrelke zdolali Dúbravicu 4:3. B-tím Seliec podľahol na domácom trávniku Hiadeľu 0:2.

II. trieda skupina C – 11. kolo

Líder súťaže, Brusno, pauzovalo. Jeho najväčší prenasledovateľ – Pohronská Polhora nečakane podľahla Dolnej Lehote, čo hrá vedúcemu Brusnu do kariet. Posledný Šumiac nestačil na Beňuš, ktorý ho porazil jednoznačne 4:0. Body si podelili Michalová s Polomkou po remíze 2:2.

Beňuš – Šumiac 4:0
Dolná Lehota – Pohronská Polhora 3:1
Michalová – Polomka 2:2

1 FK 1934 Brusno B 10 8 0 2 31 : 14 24 17
2 Slovan Pohronská Polhora 10 6 0 4 29 : 22 18 7
3 Partizán Dolná Lehota 11 5 2 4 26 : 25 17 1
4 Slovan Beňuš 10 5 1 4 27 : 27 16 0
5 Tatran Polomka 11 4 2 5 20 : 23 14 -3