Viaceré futbalové súťaže v regióne začínajú prezrádzať východiská pred ich vyvrcholením. Niektoré tímy delí od definitívy postupu alebo vypadnutia už len niekoľko bodov.

Keno 10 III. liga skupina východ – 26. kolo

Aj keď banskobystrickú Duklu trápia najmä výkony prvého mužstva, tie sa už presunuli aj na juniorku červeno-bielych. Tá, minimálne podľa tabuľkových predpokladov, prekvapujúco podľahla na východe krajiny Humennému a to vysoko 3:0. Naopak Kremničke sa podarilo postupne odlepiť od dna tabuľky. Po stredajšej domácej výhre 2:1 nad Lokomotívou Košice, v rámci dohrávky 19. kola, hostili hráči z predmestia Banskej Bystrice na domácom trávniku v nedeľu dopoludnia Námestovo. Vďaka dvom rýchlym gólom, ktoré streili v 24. minúte Peter Loučka a v 27. minúte Lukáš Ševčík, nedostali hráči od Oravskej priehrady na brehu Hrona šancu. Vďaka tejto výhre sa Kremnička po dlhom čase dostala zo zostupových miest. Voči zvyšku ligy má navyše Kremnička ešte jeden zápas k dobru. Hráči, ktorých vedie tréner Norbert Juračka, sa v stredu predstavia v dohrávke 16. kola v Dolnej Ždani proti domácemu Pohroniu.

Majstrovstvá regiónu stred – 24. kolo

Rakytovský klub, ktorý náš región reprezentuje v najvyššej stredoslovenskej súťaži, doma nestačil na Krásno nad Kysucou. MFK mu podľahlo 0:1 a o reparát sa pokúsia hráči Rakytoviec v stredu v Banskej Štiavnici, keď budú dohrávať 17. kolo. Brusno si na domácom trávniku poradilo s tabuľkovo silnejším Kalinovom, o čo sa postarali gólmi v druhom polčase Šimon Púchy a Róbert Patráš. Víťazstvo sa ale napríklad pritrafilo aj Zvolenu, ktorý hostil súpera rovnako zo spodných priečok tabuľky – FK Tisovec, ktorý pod Pustým hradom raz skóroval, ale dvakrát inkasoval.

IV. liga JUH – 22. kolo

Tímom z nášho regiónu sa v IV. regionálnej lige darilo. Zvíťazil Badín, Podlavice i Kováčová. Víťazstvo Badína sa zrodilo až v samom závere, keď tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Matej Pánik prekonal tunajším futbalovým priaznivcom dobre známeho bývalého brankára Kremničky Róberta Kaczoreka v bráne Veľkého Krtíša. Badín tak má päť zápasov pred koncom súťaže dvanásť bodový náskok na druhé Fiľakovo. Podlavičania na domácom trávniku v nedeľu zdolali Málinec 2:0 gólmi v prvom polčase, keď sa presadili Peter Čollák a Martin Majling. Darilo sa aj neďalekej Kováčovej, ktorá prestrieľala Divín 4:2, a to najmä vďaka dvom gólom Róberta Eleka. Po jednom presnom zásahu pridali aj Róbert Turák a Igor Lietava.

V. liga sk. ,,C“ – 21. kolo

V C skupine piatej ligy, ktorá sa týka nášho regiónu Šalková remizovala s Krupinou 2:2. O góly domácich sa postaral Maroš Zimnikoval. Sásová prehrala v Medzibrode. Domáci jej hráčov prestrieľali 4:0, keď sa o všetkom rozhodlo v úvodnej 45-minútovke. Góly Medzibrodu strieľali Pipich, Samuelčík, Kelemach a v závere prvého polčasu aj Sokol z pokutového kopu. Selce zdolali Veľkú Lehotu na domácom trávniku vysoko 5:1. Tam si dva gólové zásahy domáceho celku pripísal Rusko, pričom druhý strelil z jedenástich metrov a po jednom pridali aj Smatana, Rakyta a Číž. V súboji Hrochote s Priechodom dominovali domáci. Tí vďaka Poliakovi a Slávovi viedli už 2:0, ale v 83. minúte znížil na konečných 2:1 Chromek v drese Priechodu. Do Slovenskej Ľupče hostia nepricestovali, a tak sa ich zápas s Hliníkom nad Hronom rozhodne až za úradníckym stolom.

I. trieda – 22. kolo

Keďže Braväcovo len remizovalo v Hronci, po výhre 5:1 nad Valaskou sa na čelo tabuľky I. triedy dostal Jakub. Okrem výhry Podkoníc v Pohronskej Polhore a už spomenutej remízy, sa radovali domáce celky. Staré Hory, Harmanec i hráči Tatrana Čierny Balog svojim súperom dokázali streliť tri a Baláže až štyri góly. Práve tam videli spolu so súbojom Jakuba a Valaskej diváci najviac gólov.

14 Pohronská Polhora 21 2 4 15 30 : 52 10 -22

Po skončení súťaže bude klubom FK Lučatín a FK Harmanec odpočítané po 3 body za disciplinárne priestupky.

II. trieda – 22. kolo

V miestnej druhej futbalovej triede pútal pozornosť najmä súboj tímov na čele. Ten prekvapivo priniesol veľa gólov, keď si napokon domáca Nemecká poradila s tímom Králik 5:4. V Hronseku i Hiadeli skončili stretnutia remízovo, v Tajove, Riečke a tiež na Horných Pršanoch dominovali domáci. Len Šajbania nakoniec pustili na domácej pôde body Dúbravici.

Hronsek – Malachov 0 : 0
Nemecká – Králiky 5 : 4
Tajov – Šalková B 1 : 0
Strelníky – Dúbravica 3 : 4
Riečka – Ľubietová 4 : 1
Hiadeľ – Brusno B 2 : 2
Horné Pršany – Mičiná 1 : 0

1 Nemecká 21 15 3 3 61 : 30 48 31