Pred týždňom sa naplno rozbehli všetky regionálne futbalové súťaže a ich druhé kolo ukázalo, ktoré víťazstvá úvodných zápasov boli len prekvapeniami, a ktoré tímy naopak budú potvrdzovať v novom súťažnom ročníku svoju silnú pozíciu.

Keno 10 III. liga skupina východ – 2. kolo

Autor jedného z gólov juniorky Dukly Patrik Vajda v zápase so Spišsskou Novou Vsou (foto: FK Dukla)

Hráči B-tímu Dukly sú jedným z troch celkov, ktoré sú po dvoch kolách na čele tabuľky bez straty bodu. Našej juniorke v nedeľu v dopoludnajších hodinách podľahli východniari zo Spišskej Novej Vsi. S ďalšími východniarmi – Košickým „béčkom“ si na štadióne v Ličartovciach zmerali sily hráči ŠK Kremničky. Po polčase to vyzeralo na body pre Kremničku a ešte dve minúty pred koncom aspoň na jeden bod. Futbal sa však hrá 90 minút a 2 minúty pred koncom zápasu Košičania rozplynuli sen trénera Juračku – doviezť si z východu aspoň bod. Poprad a Lipany sú ďalšími týmami, ktoré majú na svojom konte 6 bodov. Tri zápasy sa odložili z dôvodu reprezentačných povinností niektorých hráčov Stredoslovenských tímov, ktorí reprezentujú Stredoslovenský futbalový zväz v Bielorusku v kvalifikácii na ME amatérov.

MFK Košice „B“ – ŠK Kremnička 2:1 (0:1)
Gól: Kočan

FK Dukla Banská Bystrica „B“ – FK Spišská Nová Ves 2:0 (1:0)

Majstrovstvá regiónu stred – 2. kolo

Nekompletné kolo máme z rovnakého dôvodu ako v 3.lige aj v Majstrovstvách regiónu. Odohralo sa iba 5 z ôsmich zápasov a nehral ani jeden klub z Banskej Bystrice a blízkeho okolia. Veľmi dobre odštartovalo Kysucké Nové Mesto, keď má po dvoch zápasoch 6 bodov rovnako ako Žilina „B“. Naopak bez bodu zostáva po dvoch zápasoch Bytča a Tisovec.

IV. liga JUH – 2. kolo

Minuloročný kandidát na zostup je po dvoch kolách na čele ligy. Reč je o Fiľakove, ktoré jednoznačným výsledkom 5:1 porazilo Poltár a spoločne s Čiernym Balogom ťahajú 4-ligový pelotón. Iba jeden bod majú na svojom konte hráči Podlavíc, keď po nepeknom debakli v prvom kole vybojovali bod za remízu v Štiavnických Baniach. Tachty, ktoré sú nováčikom súťaže, okúsili už aj trpkosť prehry, keď podľahli stabilnému bojovníkovi o špicu z Čierneho Balogu 2:1. Sklamaním je výkon Veľkého Krtíša. Minuloročný účastník Majstrovstiev regiónu, ktorý sa z ekonomických dôvodov prihlásil len do 4. ligy je po dvoch prehrách momentálne na dne tabuľky spoločne s Málincom.

V. liga sk. „C“ – 2. kolo

V piatej lige sme boli svedkami veľkého derby zápasu medzi domácou Slovenskou Ľupčou a hosťujúcim Medzibrodom. Atraktívny zápas sa skončil víťazstvom domácich 3:1, ktoré bolo po minulotýždňovej remíze prvým v tejto sezóne. Vysoké víťazstvo si pripísala Šalková, ktorá prevalcovala nováčika z Veľkej Lehoty 7:0 a rozdielom triedy vyhral nad ďalším nováčikom Priechod.

I. Trieda – 2. kolo

Hronec a Braväcovo sú tímy, ktoré každoročne potvrdzujú úlohu favoritov súťaže a ako jediní majú na svojom konte po 6 bodov. Najvyššie víťazstvo zaznamenalo Osrblie nad Ponikami a to v pomere 7:0. Sedem gólov padlo aj vo Valaskej, kde ešte 2 minúty pred koncom vyhrával Lučatín 2:3, no v hektickom závere nakoniec zvíťazila Valaská 4:3 gólom v nadstavenom čase. Podkoniciam ušiel bod zo zápasu s Braväcovom len o gól a príjemne prekvapili Baláže víťazstvom 3:2 nad Tatranom Čierny Balog.

II. trieda sk. „A“ – 2. kolo

V najnižšej súťaži máme po dvoch kolách iba jedného lídra a to Sokol Nemeckú, ktorá si z Horných Pršian priviezla tri body za víťazstvo rozdielom triedy. Opäť máme v II.triede dva B-tímy. Okrem tradične hrajúcej túto súťaž Šalkovej „B“ sa namiesto neprihláseného B-tímu Priechodu prihlásilo do súťaže „béčko“ Brusna, ktoré má po dvoch zápasoch na svojom konte štyri body. Až osem gólov padlo v zápase Mičiná – Malachov a ešte o jeden viac videli diváci v Riečke, kde si domáca Zornička poradila so Strelníkami 7:2.

Hronsek – Dúbravica 2:3
Ľubietová – Šalková „B“ 1:1
FK Brusno „B“ – Králiky 2:2
Mičiná – Malachov 5:3
Horné Pršany – Nemecká 0:3
Hiadeľ – Tajov 0:5
Riečka – Strelníky 7:2

1 Nemecká 2 2 0 0 5:1 6