Súťaže malého futbalu v Banskej Bystrici pokračovali aj napriek sprísneným opatreniam v súvislosti s prevenciou voči šíreniu ochorenia COVID-19 piatkovými zápasmi 5. kola.

1. liga – 5. kolo – piatok

Piatkový program 1. ligy otvorilo stretnutie medzi tretím Uniosom a poslednými Chalanmi. Favorit išiel do vedenia ako prvý, na čo dokázali Chalani ešte odpovedať gólom Mesíka, no hráči Uniosu sa vrátili do vedenia a do prestávky si vytvorili štvorgólový náskok. Ten sa im podarilo v druhej 25-minútovke zveľadiť ďalšími šiestimi gólmi. Na celkovej výhre 11:1 sa najvýraznejšie podieľala dvojica Stacho – Mala, pričom obaja strelili po 5 gólov.

Unios – Chalani 11:1 (5:1)

Góly: P. Stacho 5, M. Mala 5, R. Elek – M. Mesík

ŽK: M. Jendrišák (Chalani)

V súboji dvoch tímov zo spodnej polovice tabuľky na seba narazili mužstvá Trendu a IQ, ktoré sa postarali o vyrovnaný prvý polčas. V tom druhom už naklonili misky váh na svoju stranu hráči IQ, ktorí aj vďaka hetriku Kvaltínyho pohodlne vyhrali.

Trend – IQ 3:7 (2:2)

Góly: Mat. Rudnický, M. Markovič, O. Poljovka – P. Kvaltíny 3, M. Roháč 2, A. Ursíny, M. Kurjan

Simacek – Oranjes – odložené

2. liga – 5. kolo – piatok

V 2. lige sa v piatok odohral len jeden zápas. v ktorom bola Hančurka miernym favoritom proti Sosaurusu, ktorého hráči však skórovali ako prví. Hančurka však výsledok otočila a ešte do prestávky si vypracovala pohodlný náskok, ktorý v druhom dejstve ešte navýšila a po dvoch gólovo zhodných polčasoch s prehľadom vyhrala.

Sosaurus  – Hančurka Team 2:10 (1:5)

Góly: Á. Ibos, J. Tenkel – L. Kajda 3, A. Glemba 2, M. Chamaj 2, J. Soják 2, A. Sokol

3. A liga – 5. kolo – piatok

Prvé piatkové stretnutie v rámci 3. A ligy bolo na góly chudobné. Alcatraz v ňom viedol po prvom polčase najtesnejším rozdielom v ďaka gólu Zelienku, ktorý bol však jediným strelcom svojho mužstva. Toho vo svojích radoch napokon našli aj hráči Pegi, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral Lesko. Mužstvá si tak body podelili po remíze 1:1.

Alcatraz – ANK Pegi 1:1 (1:0)

Góly: P. Zelienka ml. – K. Lesko

ŽK: P. Zelienka – K. Lesko

Tabuľkové postavenie velilo Starým pánom bodovať naplno proti Batra Tanke, ktorá zatiaľ zdolala len posledný ALK TÍM. Starí páni úlohu favorita potvrdili, súperovi nastrieľali až 10 gólov, pričom o presnú polovicu sa postaral Peter Matúška.

Starí páni – FK Batra Tanka 10:2 (4:1)

Góly: P. Matúška 5, J. Hirschman 3, P. Cajka, V. Čaniga – H. Tranvodai, A. Caliscibetta

Ajax a Ateeray delil pred ich vzájomným zápasom v tabuľke len jeden bod a očakával sa tak vyrovnaný priebeh. Ajax skóroval ako prvý, ale hráči Ateerayu štyrmi gólmi v rade otočili ešte do prestávky na 1:4. V druhej 25-minútovke strelili obe mužstvá zhodne po tri góly a Ateeray tak vďaka výhre preskočil v tabuľke svojho súpera.

Ajax – Ateeray 4:7 (1:4)

Góly: J. Šimčík 2, A. Matejka, O. Čief – M. Lovás 2, M. Béreš, M. Tóth, P. Rončak, T. Gregor, B. Balšianok

ŽK: M. Bacúlik – P. Rončak

3. B liga – 5. kolo – piatok

Hrča nebodovala ani v 5. kole, keď tentokrát vysoko podľahla Amatérom. Tí rozvlnili sieť súpera až 16-krát a vo svojich radoch našli pravdepodobne najlepšieho strelca celého kola, Miroslava Repčína, ktorý sa postaral o 10 presných zásahov.

Hrča – FK Amatéri 3:16 (2:10)

Góly: K. Simon 2, M. Filipi – M. Repčín 10, M. Hazucha 4, M. Pilát, M. Kozák

Atak vyhrával proti Adrenalínu po prvom polčase dvojgólovým rozdielom vďaka gólom Almášiho a Kolivošku. Adrenalín na začiatku druhého polčasu znížil zásluhou Komoru, no Ataku prinavrátil dvojgólové vedenie Oravec. Hráčom Adrenalínu sa podarilo opäť znížiť, keď sa presadil Handlovský, no mužstvo Ataku si už najtesnejšie vedenie postrážilo.

Adrenalín – Atak 2:3 (0:2)

Góly: T. Komora, L. Handlovský – V. Almáši, J. Kolivoška, R. Oravec

ŽK: S. Lešták – M. Slobodník

Ortotech ešte v tejto sezóne nestratil ani bod a tentokrát si brúsil zuby na Bezvetrie, ktoré do tohto zápasu ešte neprehralo. Do vedenia išli hráči Bezvetria, no tím Ortotechu dokázal na každý gól súpera odpovedať. Za stavu 4:4 sa už situácia neopakovala a do vedenia išli po prvýkrát v zápase hráči Ortotechu, ktorý tak vstupovali do druhej polovice zápasu s tesným náskokom. Ten sa im v druhom polčase podarilo navýšiť vďaka čistému hetriku Ďurtu, čo zlomilo zápas na ich stranu.

1. FC Ortotech – Bezvetrie 9:6 (5:4)

Góly: O. Ďurta 3, R. Slobodník 2, P. Pinter 2, E. Muránsky 2 – M. Masica 3, D. Mihalíček 3

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.