Suchý šampón je pravdepodobne jedným z najdôležitejších produktov v kozmetickej taške každej ženy. Je nevyhnutný pri cestovaní, v prípadoch, keď je vypnutá horúca voda, ale aj vtedy, ak si potrebujete len osviežiť vlasy a na umytie nie je ani minúta. Suchý šampón tiež pomôže krásne upraviť vlasy, zdôrazniť štruktúru prameňov a dodať kučerám extra objem.

Aký je najlepší suchý šampón?

Slovo „šampón“ sa automaticky spája s čistením vlasov, ale tento popis nemožno pripísať suchému šampónu. Prostriedok vytvára iba pocit čistoty vďaka absorpcii nečistôt z povrchu vlasov a pokožky hlavy. Aktívnou zložkou akéhokoľvek suchého šampónu, ktorá je zodpovedná za absorpciu tuku, je sorbent. Najčastejšie túto úlohu zohrávajú: kozmetický prášok, ovsené vločky, kukuričné alebo zemiakové škroby, hlina a iné podobné zložky.

Suchý šampón dnes nájdete vo forme aerosólu alebo prášku . Aerosólové šampóny sú vhodné na použitie a nosenie v kabelke, ale takéto prostriedky sa rýchlo spotrebúvajú. Suché práškové šampóny sú balené v nádobách na púder, lepšie čistia vlasy a sú ekonomickejšie na používanie, vyžadujú si však viac času, úsilia a pri nesprávnej manipulácii môžu zašpiniť oblečenie. Je pohodlné ho nosiť so sebou. Okrem toho suchý šampón často obsahuje prospešné oleje a antibakteriálne zložky. Ale na použitie užitočnej lišty potrebujete určitú zručnosť, takže formát nie je celkom vhodný pre aktívnych ľudí.

Pri výbere suchého šampónu je dôležité pochopiť, ako často a kde budete musieť produkt používať, či bude určitý formát vyhovovať farbe a typu vlasov. Je tiež dôležité venovať pozornosť zloženiu. Napríklad taká účinná látka, ako je hlina, je zodpovedná za dodanie objemu kučier a organické absorbenty dôkladne čistia vlasy a pokožku hlavy od tuku.

Rastlinné oleje účinne odstraňujú nepríjemný zápach a liečia vlasy a antibakteriálne zložky budú užitočné pri aktívnej zábave. Je dôležité skontrolovať dátum spotreby, aby výrobok neškodil zdraviu a bol príjemný na používanie. Šampón by mal byť rovnomerne rozmiestnený po vlasoch, mal by sa ľahko rozčesávať a nezanechávať belavý povlak.

Je tiež dôležité vybrať si suchý šampón, ktorý zodpovedá odtieňu vlasov – dnes nájdete produkt akejkoľvek farby.

Ako používať suchý šampón?

Suchý šampón sa ľahko používa. Pred aplikáciou produktu si musíte vlasy dôkladne prečesať. Potom sa na vlasy aplikuje samotný šampón https://makeup.sk/categorys/250287/. Ak hovoríme o aerosóle, musíte nastriekať na suché korene zo vzdialenosti cca 15 cm od hlavy.

Jednou z najčastejších chýb suchého šampónu je aplikácia na celé vlasy. V dôsledku toho vlasy strácajú svoj objem, lesknú sa, vyzerajú matne a zlepené. Stylisti tvrdia, že stačí len na niekoľkých miestach ošetriť vlasy suchým šampónom, aby sa kučery opäť leskli čistotou. Osviežiť prostriedkom môžete napríklad len ofinu alebo deliacu čiaru. V prípade potreby môžete vždy aplikovať trochu viac šampónu, ale odstránenie jeho prebytku bude problematické.

Ak po niekoľkých minútach po aplikácii vlasy vyzerajú ako zatuchnuté, môžete ich opäť ošetriť prípravkom. Suchý šampón by sa nemal vtierať do pokožky hlavy. Stačí pár minút počkať, kým produkt absorbuje nečistoty, a potom môžete pokožku jemne premasírovať, prečesať a začať upravovať. Ak sú na vlasových korienkoch viditeľné zvyšky šampónu, môžete skloniť hlavu a potriasť kučery. Bonus, vďaka tomuto triku bude účes objemnejší. Suchý šampón však pomôže nielen oddialiť umývanie vlasov o pár dní, ale je ideálny aj pre majiteľky jemných vlasov a ženy, ktoré chcú svojmu účesu dodať štruktúru a objem.

1 – suchý šampón-sprej Evo,

2 – upokojujúci brilantný suchý šampón Miriam Quevedo,

3 – suchý šampón System Professional,

4 – suchý šampón Batiste,

5 – suchý šampón pre blondínky Paul Mitchell

Nezabudnite, že ak sú vlasy suché, krehké a poškodené, je potrebné venovať väčšiu pozornosť správnej starostlivosti o vlasy a nezneužívať suchý šampón. Okrem toho odborníci neodporúčajú používať ho viac ako dvakrát týždenne. Časté nanášanie prípravku môže spôsobiť vysušenie pokožky hlavy a upchatie pórov, čo následne vedie k oslabeniu vlasov a pomalému rastu.