Jedným zo sprievodných podujatí banskobystrického hip-hop festivalu The Legits Blast bude aj tento rok turnaj v 3×3 basketbale.

„Zatiaľ máme do turnaja prihlásených 13 tímov v mužskej kategórii, z toho päť slovenských, päť srbských, ale aj po jednom z Chorvátska, Rakúska či Bosny a Hercegoviny. Väčšinou sú to špičkový hráči z prvej stovky svetového rebríčka hráčov 3×3 basketbalu, ktorý zostavuje svetová organizácia FIBA 3×3. Maximálna kapacita v mužskej kategórii je 16 tímov, takže očakávame, že sa naplní plný počet tímov,“ priblížil v závere minulého týždňa pre BBonline.sk organizátor turnaja Peter Sliacky.

V rámci turnaja sa odohrá aj turnaj mix tímov. Tímy sa môžu prihlásiť ešte do stredy 26. júla prostredníctvom internetu. Viac informácií nájdete na stránke www.3x3basket.sk.

Víťazný tím mužskej kategórie získa okrem peňažnej výhry aj vstupenku na väčší turnaj 3×3 Ljubljana Challenger 2017, kde sa hrá o dve miestenky na turnaj Debrecen World Tour Masters.

Turnaj bude prebiehať počas hlavné dňa festivalu The Legits Blast, v sobotu 29. júla a basketbalistov budú môcť podporiť všetci návštevníci festivalu od 9.40 do 19.30 h vo festivalovom areáli. Informácie o vstupenkách na jednotlivé súčasti hip-hop festivalu nájdete na stránkach thelegitsblast.com.