Hoci je dovolenková sezóna v plnom prúde, vy stále rozmýšľate o tom, kam pôjdete. Hľadáte výhodný last minute, ale neviete sa rozhodnúť. Tu sú 4 tipy na skvelú dovolenku v Taliansku. Nejde o konkrétne mestá, rezorty či hotely, ale o regióny, ktoré musíte ochutnať. Prečo? To sa dozviete v článku.

moreKalábria

Slnečná špička talianskej čižmy, zmes vôní fíg, pomarančov, grilovaných rýb a olivovníkov, aj takto chutí Kalábria. Mnohí ju označujú za najkrajší región v Taliansku aj preto, že nie je veľmi ukričaná a nájdete tu pokoj. Na svoje si tu prídu milovníci nenáročnej turistiky, súkromia, krásnych pláží a skvelého jedla. Určite nevynechajte mestečka ako Crotone, Scalea či Tropeo. Ak ste videli last minute do Kalábrie za super cenu, nie je o čom rozmýšľať.

Puglia

Ak Kalábriu nájdete na špičke čižmy, potom je Puglia talianskym opätkom. Juh Talianska je chudobnejší ako zvyšné regióny, no Puglia je výnimkou. Okrem toho, že je tu viac bohatstva, je aj kultúrnejšia a nechýbajú ani super pláže a mestá, ktoré vás dostanú. Tento región je povestný svojim skvelým olivovým olejom, vďaka čomu je tu aj dosť peňazí. Metropolou Puglie je Bari, v ktorom vás dostanú prechádzky úzkymi uličkami s bielou kamennou dlažbou , ale objavíte tu aj čarovné mestečká ako Matera či Alberobello.

Sardínia

Sardíniu milujú ľudia hlavne kvôli jej špičkovým plážiam. Tie tu pritiahli aj vily rôznych hollywoodských celebrít. Najvychytenejšou oblasťou je Costa Smeralda. Milovníkov architektúry zase potešia farebné mestečká s úzkymi uličkami ako Alghero, La Maddalena či Porto Cervo. Ak nájdete last minute koncom augusta alebo začiatkom septembra, neváhajte. Vtedy tu na vás čakajú prázdne pláže a kopa súkromia.

Toskánsko 

Žiaden zoznam najkrajších talianskych regiónov nemôže byť kompletný bez Toskánska. Ak ste sa pred jeho návštevou pýtali: „Kto by ho nepoznal?“ po jeho návšteve sa budete pýtať: „Kto by si ho nezamiloval?“ Obľúbené je hlavne vďaka svojim skvelým vínam, roztomilému vidieku a mestám ako Florencia, Pisa či Siena. Je však pravda, že nie je úplne vhodné pre tých, ktorí si nevedia predstaviť dovolenku bez pláže. Tu na vás čakajú vlnité kopčeky, veľa zelene, super miesta na piknik a pravý talianska „la dolce vita“.