Inak sa ani nedá nazvať to, čo stalo vo štvrťfinálových zápasoch druhej banskobystrickej ligy v hokejbale.  Jedine topfavorit z Modrého Kameňa dokázal vyprevadiť na skoršiu dovolenku hráčov Valaskej po dvoch jednoznačných výhrach v pomere 5:0 a 5:0.

eagle
Eagle Sásová

Druhý tím po základnej časti – mužstvo Foresters Banská Bystrica – prekvapivo nestačil na nováčika Serafin Eagles Liptovská Lužná a po zdrvujúcej prehre 1:11 nedokázal nájsť na nováčika ligy recept ani v druhom  zápase a po prehre 3:6 tiež predčasne ukončil sezónu.

Na tretej priečke sa v základnej časti umiestnili Démons Hliník nad Hronom. Za súpera dostali partiu chalanov zo Sásovej, hrajúcich pod názvom Eagle Sásová. V prvom zápase sa diváci dočkali gólov až v poslednej tretine. Najprv sa ujali vedenia Eagli, potom pridali ďalší gól, tentoraz však nešťastným tečom do vlastnej brány, a tak sa začínalo odznova. Ku koncu zápasu pridali Eagli ešte gól do tej „správnej“ brány a vyhrali tak 2:1. V druhom zápase lepšie začali démoni a na začiatku druhej tretiny vyhrávali už 2:0. Eagli vyrovnali, avšak štyri minúty pred koncom po dorážke viedli znovu démoni. Minútu pred koncom Sásovania vyrovnali a zápas dospel k samostatným nájazdom. Brankár Eaglov „vychytal“ všetkých troch hráčov Demons a vďaka jednému premenenému samostatnému nájazdu Sásovanov postúpili do semifinále práve chalani z Eagle Sásová.

Posledné štvrťfinále obstarali susedia v tabuľke – HbK Panthers a minuloročný vicemajster Hbk Springfield. Favoritom bol vicemajster, no všetko bolo nakoniec inak. V pohode hrajúci Panteri vyhrali prvý zápas 4:1 a Springfield mal problém. Ten sa prehĺbil v druhom zápase, keď springfielďáci  premrhali dvojgólové vedenie a súper vycítil šancu na postup. Za stavu 3:3 dokázali Panteri streliť postupový gól a po úpornom bránení výsledku sa mohli radovať z postupu do semifinále.

ŠK3m Modrý Kameň – Wanderers Valaská 5:0, 5:0 (na zápasy 2:0)

Foresters Banská Bystrica – Serafin Eagles Liptovská Lužná 1:11, 3:6 (na zápasy 0:2)

Demons Hliník nad Hronom – Eagle Sásová 1:2, 3:4sn (na zápasy 0:2)

HbK Springfield – HbK Panthers 1:4, 3:4 (na zápasy 0:2)

Semifinále

V prvom semifinále na seba narazili suveréni druhej ligy z Modrého Kameňa a nováčik a čierny kôň súťaže z Liptovskej Lužnej.

MK
ŠK3m Modrý Kameň

Prvý zápas sa niesol v značne nervóznej atmosfére. Na oboch stranách bolo množstvo vylúčení, a tak sa ani časomerači ani rozhodcovia na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemohli. Do vedenia išli v druhej tretine chalani z Modrého Kameňa. Pridali aj ďalších šesť a prvý zápas skončil pre Serafínov krutou prehrou 0:7. V druhom zápase chceli Serafíni s touto sériou niečo spraviť, no ani mohutné a niekedy nie práve slušné povzbudzovanie ich fanklubu im nepomohlo. Po nezvládnutej prvej tretine, ktorú prehrali 0:4, už Modrokamenčania zápas ustrážili a po výsledkoch 7:0 a 4:0 postúpili do finále.

Druhé semifinále postavilo oproti sebe hráčov HbK Panthers a Eagle Sásová.  Zápas sa ani poriadne nezačal a už viedli Sásovania 1:0. Po chvíli už bolo 2:0 a Panteri si nevedeli dať rady s behavou hrou orlov.  V druhej tretine diváci gól nevideli, avšak boli k nemu blízko v dvoch prípadoch Panteri, keď tečované strely tesne minuli svoj cieľ. V tretej tretine pridali tretí gól Sásovania a kedže na znižujúci gól Panterov dokázali odpovedať rovnakou mincou, vyhrali prvé semifinále 4:1. V druhom zápase tak šlo Panterom o všetko. Zrejme však na nich doľahla únava z turnaja, na ktorom sa zúčastnili. Na obranu orlov a ich brankára nenašli recept a po prehre 4:0 sa ich sen o finále rozplynul.

ŠK3m Modrý Kameň – Serafin Eagles Liptovská Lužná 7:0, 4:0 (na zápasy 2:0)

HbK Panthers – Eagle Sásová 1:4, 0:4 (na zápasy 0:2)

Tretie miesto tak získali hráči HbK Panthers na základe lepšieho postavenie v tabuľke po základnej časti a nepopulárnu zemiakovú medailu hráči z Liptovskej Lužnej. Pre nováčika je to síce kruté, nakoľko hlavne jarnú časť odohrali vo veľkej pohode, no i tak dosiahli krásny úspech v ich premiérovej sezóne.

2ligaVo finále sa stretne favorit na celkové prvenstvo – ŠK3m Modrý Kameň – a zástupca banskobystrického hokejbalu – Eagle Sásová. Hrá sa taktiež na dve víťazné stretnutia. Prvé sa odohrá už tento štvrtok 27.6.2013 o 20:30 v HALE B Zimného štadióna. Druhý zápas je na pláne v nedeľu 30.6.2013 o 18:00, taktiež v HALE B ZŠ. Srdečne pozývame všetkých divákov na tieto určite zaujímavé zápasy, kde pôjde o všetko.

27.6.2013 20:30 ŠK3m Modrý Kameň – Eagle Sásová

30.6.2013 18:00 Eagle Sásová – ŠK3m Modrý Kameň