Po prehre s Young Angels Košice vycestovali pumy na ďalší zápas ženskej basketbalovej extraligy do Šamorína. Ten zaváhal pri nováčikovi z Bratislavy, a tak do zápasu s Bystricou vstupoval bez výhry.

Zápas lepšie otvorili bystrické basketbalistky, ktoré už po dvoch minútach viedli zásluhou Žilinskej a Van Dalen 6:2. Domácim sa v štvrtej minúte podarilo prevziať vedenie, no veľmi tesne si ho striedali s pumami, ktoré ešte tri minúty pred koncom štvrtiny viedli 9:11. Následne im Šamorínčanky nadelili 12 bodov, zatiaľ čo hosťujúce pumy nastrieľali len päť bodov. V prvej minúte druhej štvrtiny si domáce zvýšili náskok o tri body, no ďalších sedem minút zápasu nasledovalo strelecké ticho na oboch stranách. Bojovná obrana, no zároveň aj 12 stratených lôpt spolu v oboch tímoch nasvedčovalo nezmenenému skóre počas druhej štvrtiny. Až v záverečnej dvojminútovke sa presadila puma Holíková, no domáce im odpovedali až šiestimi bodmi, čím na polčas odchádzali s 11 bodovým vedením.

Nástup do druhého polčasu pumám absolútne nevyšiel, keď v prvých piatich minútach inkasovali 12 bodov v rade, zatiaľ čo im sa nepodarilo zaznamenať ani bod. Druhú päťminútovku pumy skórovali najmä z čiary trestného hodu, čím si však svoje manko znížili len na rozdiel 22 bodov. Vyrovnanejšia bola záverečná štvrtiny, kedy sa pumám dokonca podarilo znížiť rozdiel na 17 bodov. Avšak skúsenejšie zverenkyne Dióšiho si dokázali víťazstvo postrážiť a pumy si tak odniesli domov prehru o 26 bodov.

„Do zápasu sme vstúpili plne koncentrované s tým, že chceme súpera potrápiť. Prvý polčas sme predviedli veľmi dobrý kolektívny výkon. Ku koncu druhej štvrtiny sme sa strelecky nepresadili a naopak súperovi to šlo veľmi dobre, a tak si dokázal spraviť menší náskok. Druhý polčas sme sa snažili stav otočiť, ale náskok Šamorína bol veľký a nám sa ho už nepodarilo zlomiť. Súperovi gratulujeme k výhre a tešíme sa na ďalší zápas,“ zhodnotila hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica Lucia Žilinská.

ŠBK Šamorín –  BK ŠKP 08 Banská Bystrica 63:37 (31:20)
Najviac bodov: Svetlíková 17, Marcová 11, Škublová 9 – Žilinská 8,  Van Dalen, Striešová 6

Nasledujúci týždeň privítajú pumy na domácej palubovke úradujúceho majstra spod Čebraťa.