Takmer 350 vystavovateľov z viac ako 18 krajín súťažilo o záujem návštevníkov na najväčšom veľtrhu cestovania na Slovensku – ITF Slovakiatour v Bratislave (28.1. – 31.1.2016). Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko predstavila v premiére novú expozíciu, v ktorej sa snúbili všetky dominantné prvky regiónu.

4Dojem atraktívnej a konkurencieschopnej destinácie cestovného ruchu umocnili najmä spoluvystavovatelia – Mesto Banská Bystrica, Mesto Zvolen, Kúpele Sliač a PARK SNOW Donovaly.

Banská Bystrica, ako kandidát na titul „Európske mesto športu 2017“, vsadila hlavne na tému šport. Návštevníci sa mali možnosť odfotografovať v spoločnosti olympijskej medailistky Anastasie Kuzminovej i majstra sveta Mateja Tótha. Zapojili sa tak zároveň do súťaže o atraktívne ceny. Maskot „Baran“ hokejového klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica, neušiel pozornosti malých i veľkých návštevníkov. Marathon Banská Bystrica motivoval prítomných aj prostredníctvom atraktívnej medailovej mozaiky prijať výzvu a zúčastniť sa niektorého z podujatí Marathon BB Tour 2016.

Rytieri Pustého hradu zo Zvolena vniesli na výstavisko nádych pravej stredovekej atmosféry. Mesto Zvolen si z podujatia odnieslo ocenenie za 3. najkrajšie mesto na Slovensku, ktoré mu udelil portál slovakregion.sk. Veľkú popularitu zaznamenal u nadšencov cyklistiky aj e-bike región Pustý hrad, pričom sa už tradične záujem verejnosti koncentroval najmä na cyklomapy tejto oblasti.

3V regióne Stredné Slovensko rezonujú tak témy aktívnej dovolenky ako i skvelého odpočinku. „Ponúkame návštevníkom výnimočný zážitok z perfektnej lyžovačky na Donovaloch, ako aj možnosť absolútneho relaxu v niektorom z prvotriednych wellness hotelov, či liečivých vodách našich kúpeľov,“ vyjadril sa o ponuke regiónu výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč. Ako dodáva, „nedá sa nespomenúť aj bohatá banícka história tejto oblasti, ktorú úspešne prezentujú projekty Barborská cesta i Banskobystrický geomontánny park.“

Tých najnáročnejších potešila ochutnávka piva z najstaršieho hostinského pivovaru na Slovensku Perla z Banskej Bystrice, ako aj degustácia ručne robenej čokolády Dany – svet čokolády z banskobystrickej čokoládovne.

Veľtrh sa už tradične stal aj odborným fórom pre viaceré pracovné stretnutia a rokovania s partnermi, s cieľom prehĺbenia existujúcej, ako aj nadviazania novej spolupráce. Odborný sprievodný program, ktorého sa zástupcovia OOCR zúčastnili bol prínosným z pohľadu získania nových poznatkov a informácií.