Stredoslovenské múzeum ponúka počas horúcich letných dní zaujímavé osvieženie za múrmi svojich historických budov v Thurzovom a v Matejovom dome, ale aj v Tihányiovskom kaštieli.

BALKÓNOVÁ ROMANTIKA AKO Z TALIANSKEJ VERONY

Prijmite pozvanie do expozície v Matejovom dome, kde Stredoslovenské múzeum opäť pripravilo romantiku, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani v rodisku Rómea a Júlie, v talianskej Verone.

Darujte si netradičnú spomienku na návštevu Stredoslovenského múzea v podobe zamilovanej fotografie v historických kostýmoch. Víkendovú romantiku vo dvojici na balkóne Matejovho domu môžete zažiť v sobotu alebo v nedeľu od 14-tej do 18-tej hodiny.

Akciou Rómeo a Júlia na bystrický spôsob a komentovanými prehliadkami Matejovho domu aktivity počas leta v Stredoslovenskom múzeu však ani zďaleka nekončia.

SCHLAĎTE SA V TIENI MÚROV THURZOVHO DOMU …

Stredoslovenské múzeum pripravilo v lete pre návštevníkov Thurzovho domu až dve výstavy. Od 6. júla Banskobystričania, ale aj návštevníci mesta spoznajú tajomstvá modrotlačiarenského remesla na výstave s názvom Za farbou indiga. „Vo vzácnej Zelenej sieni v rovnakom čase zas odhalíme klenot v klenote – bronzovú Akvamanile, ktorú môžeme smelo zaradiť medzi najvzácnejšie zbierkové predmety z fondu múzea,” pozýva na ďalšiu letnú výstavu do Thurzovho domu riaditeľ múzea a jeden z jej autorov Roman Hradecký.

LETNÉ OSVIEŽENIE NÁJDETE AJ ZA MÚRMI TIHÁNYIOVSKÉHO KAŠTIEĽA …

K letnej ponuke Tihányiovského kaštieľa neodmysliteľne patria aj Letné Cestovateľské utorky pod holým nebom (4.7. a 1.8. 2017, vždy o 20.15 hod.), ktoré okrem jedinečných cestovateľských zážitkov ponúkajú aj neopakovateľnú atmosféru premietania vonku v neskorých večerných hodinách.

O najdôležitejších míľnikoch v histórii zoologických záhrad, o jej obyvateľoch a neľahkej ceste za ich záchranou zas porozpráva autor interaktívnej výstavy ZOO – preťažená Noemova archa, Csaba Tóth na komentovaných prehliadkach, a to vo štvrtok 27.7., 24.8. 2017 o 16-tej hodine v Tihányiovskom kaštieli.

Pestrou ponukou letných nedeľných tvorivých dielní v Thurzovom dome a v Tihányiovskom kaštieli sa ponuka pre najmenších v Stredoslovenskom múzeu len začína. Počas týždňa bude pripravený pre všetky prázdninujúce deti, ale najmä pre ich „zúfalých“ rodičov vo všetkých troch expozíciách bohatý program na dlhé letné dni. Všetky dôležité informácie o aktuálnej ponuke múzea sa dozvedia návštevníci na stránke Stredoslovenského múzea.