Aj architektúra má, podobne ako iné odvetvia, svoje trendy. Niekedy kopírujú tie celosvetové a niekedy sa v nich kĺbi moderna s tradíciami, ktoré náležia k danému regiónu. Výnimkou nie je stavebný priemysel a konkrétne aj strechy budov a domov. Ako však vybrať strechu, napríklad rodinného domu, tak, aby sme urobili čo najlepšie možné rozhodnutie s ohľadom na kvalitu a aby sme zároveň nasledovali trend?

Strechy budov plnia vždy viac tú praktickú funkciu, no čoraz viac sa najmä v ostatnom období kladie dôraz aj na ich vzhľad a na to, akým spôsobom dotvoria celkový vizuál budovy či domu. A v závislosti od toho, aký celkový vzhľad, či už pri výstavbe alebo rekonštrukcii plánujeme, je možné zdôrazniť tradičný štýl alebo moderný charakter.

Ľahkosť materiálu, aj inštalácie

Medzi aktuálne najpoužívanejšie strešné krytiny patrí plechová strešná krytina. Jej výhodou je okrem tradičného a moderného vzhľadu aj nízka hmotnosť. A práve váha môže byť jedným z kľúčových faktorov pri rozhodovacom procese. Predsa len, ľahká krytina až tak nezaťažuje konštrukciu budovy, čo má svoje využitie aj pri rekonštrukciách, ale aj pri stavbe nového domu.

Aby ste však zaistili jej dlhovekosť, nestačí iba výber overenej strešnej krytiny. Dôležitá je správna montáž, čo je položka, na ktorej sa rozhodne neoplatí šetriť. Vždy sa preto zverte do rúk odborníkov, ktorí sa postarajú o bezchybnú montáž.

Nízky alebo veľký sklon? Žiadny problém!

Tradičný vzhľad v modernej forme vám vedia zaistiť aj strešné panely so stojatým zámkom, ktoré sú riešením nadväzujúcim na tradičný spôsob pokrývania strechy „na falc“. Tie sú ideálne na zastrešenie striech s nízkym sklonom, no uplatnenie si nájdu aj na strechách s veľkým sklonom.

Špeciálne navrhnuté zaklapávacie zámky umožňujú rýchle a pevné spojenie panelov bez dodatočných spojovacích prvkov. Opäť sa tak môžete dočkať pomerne rýchlej a bezproblémovej montáže, veď na podobných prvkoch pracovali tí najlepší klampiari. A práve ich skúsenosti pomáhajú v napredovaní technológií, ktoré zaisťujú ľahkosť inštalácie.

Rozhodnutie je na vás, no pokojne sa poraďte s odborníkmi

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, vedzte, že dnešná doba vám umožní nielen kvalitné, moderné a dlho trvácne riešenia, ale aj nadčasovosť.

Určite však neváhajte konzultovať všetko ohľadne rekonštrukcie či stavby vášho domu s odborníkmi na slovo vzatými a nesnažte sa ušetriť na položkách, ktoré by vás v budúcnosti poľahky dobehli. Jednou z takých položiek je rozhodne aj strecha vášho domu.