Chata na Skalke, ktorá sa nachádza 1 188 m nad morom, oslavuje 100 rokov. Pri príležitosti tohto okrúhleho jubilea v sobotu 15. júna čaká na návštevníkov a, samozrejme, aj pamätníkov, špeciálny program so začiatkom o 10. hodine.

skalkaSúčasťou programu bude aj premietanie historických fotografií a reportáží z Televíkendov, výstava historických artefaktov. Nebude chýbať ani guláš a ľudová hudba. A o 13. hodine farár slávnostne vysvätí kríž pred chatou.

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici sa nachádza v Kremnickom pohorí, 10 km od tohto starobylého banského mesta. Zo severu je obklopené končiarmi Veľkej Fatry a Turčianskej kotliny, pohľad na západ ponúka panorámu Hornonitrianskej kotliny, na juhu sa rozprestiera Žiarska kotlina a Štiavnické vrchy. Kremnické pohorie je súčasťou provincie Západné Karpaty  a vďaka množstvu prírodných zvláštností a rozmanitostí je zaradené medzi veľmi vyhľadávané, atraktívne a vysoko hodnotené oblasti.

Okrem zimných športov ktoré majú v tomto stredisku dlhoročnú tradíciu, je od roku 2007 k dispozícii nové Relax Centrum s množstvom atraktívnych príležitostí na oddych.

Starobylé mesto Kremnica s jedinečnou atmosférou a veľkým množstvom pamätihodností je zase vhodné miesto pre obdivovateľov histórie, ktorá tu dýcha na každom kroku. V letných mesiacoch je v prevádzke tiež známe termálne kúpalisko Katarína.