Najväčšia a najočakávanejšia letecká šou roka sa blíži, pretože SIAF 2012 sa uskutoční už o 24 dní. Nebo nad sliačskym letiskom bude 1. a 2. septembra 2012 burácať. Vo vzduchu sa predstavia špičkoví piloti a leteckí akrobati, ktorí ponúknu jedinečné kúsky na svojich lietajúcich strojoch. Nezabudnuteľné divadlo sľubuje pýcha talianskeho letectva Frecce Tricolori a dych vyrážajúcim zážitkom bude účasť – historická premiéra strategického amerického bombardéra B-52.

Signálom, že Medzinárodné letecké dni na Leteckej základni Sliač sú blízko, je aj zajtrajší prevoz stíhačky MiG-21 z Leteckého krídla Sliač pred nákupné centrum Europa SC v Banskej Bystrici. Ak nechcete premeškať pohľad na stíhačku, ktorá nelieta, ale sa vezie, budete si musieť privstať. Odchod zo Sliača bude o 4.00 h ráno po „starej ceste“ a plánovaný príchod pred banskobystrické nákupné centrum je o 5.00 h.

Fotky inej stíhačky – MiG 29 vezúcej sa po meste vlani, pritom začiatkom tohto roka obleteli svet a správna momentka bez kontextu znamenala pre tisíce návštevníkov zábavných portálov množstvo krútení hlavou v zmysle, čo tá tam robí. Za všetko hovorí už aj takmer 12 tisíc prezretí reportáže z prevozu stíhačky na našom portáli…

Po minuloročnej pozitívnej skúsenosti s prevozom nadzvukovej stíhačky MiG-29 sa hlavný organizátor SIAF 2012, Slovenská letecká agentúra a Hlavný programový partner MO SR, opäť rozhodli priniesť verejnosti zaujímavé divadlo, akým prevoz stíhačky nepochybne je. „Tohtoročné Medzinárodné letecké dni na Sliači budú najväčšou udalosťou svojho druhu na Slovensku. Pozývame všetkých, bez rozdielu veku. Pripravili sme bohatý program pre rodiny s deťmi, chýbať nebude rodinná zóna s bezplatnými atrakciami pre najmenších, ale obávať sa nemusia ani telesne postihnutí, pretože budú mať zabezpečený bezbariérový prístup do stíhačky L-39 Albatros. Prevoz stíhačky z Leteckej základne na Sliači do Banskej Bystrice je zaujímavou pozvánkou a verím, že priláka mnohých,“ hovorí Hubert Štoksa – riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry, ktorá aj tohtoročné letecké dni organizuje.

Aktuálne informácie o podujatí Slovak International Air Fest hľadajte na internetovej stránke podujatia i oficiálnom facebooku…