Posledný zápas v sezóne čaká v nedeľu na futbalistov banskobystrickej Dukly. Podľa kuloárnych informácií naň vojaci nastúpia v oklieštenej zostave, ale s odhodlaním rozlúčiť sa so cťou so svojim kapitánom a dlhoročnou oporou Petrom Borošom. Na zápas sa mobilizujú aj domáci ultras.

Futbal - DOXXbet liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. FK Slovan Duslo Sala - 05.03.2016 - Banska BystricaPo dlhých trinástich rokoch v nedeľu poslednýkrát oblečie brankársky dres Dukly Banská Bystrica kapitán tímu Peter Boroš. Svoju rozlúčku s klubom, ktorému zasvätil takmer celú svoju kariéru, si tridsaťšesťročný gólman určite predstavoval inak, ako v zápase skupiny o záchranu v druhej najvyššej súťaži. Fanklub Dukly mu chce napriek tomu vystrojiť dôstojnú rozlúčku s červeno-bielymi farbami. „Peter Boroš je príkladom vernosti a oddanosti klubu, aký sa v dnešnej dobe len tak ľahko nevidí. Bol s Duklou v dobrom aj zlom. Banskobystrický klubový šport v súčasnosti nemá väčšiu stálicu, ako je náš brankár,“ uviedol pre náš portál jeden z členov banskobystrických ultras Jakub Bebej.

Fanklub Dukly v spolupráci s vedením klubu vybavil na nedeľňajší zápas vstup do sektoru na státie pre všetkých aktívnych fanúšikov zadarmo. Duel proti Trnave je zároveň posledným vystúpením vojakov v sezóne, čo si uvedomujú aj fanúšikovia. „Zachytili sme informácie o tom, že budúcnosť klubu je prinajmenšom otázna. Aj preto si dovoľujeme vyzvať všetkých priaznivcov, aby v nedeľu spoločne s nami ukázali oddanosť klubu tak, ako sa nám to podarilo pred rokom v dueli s Ružomberkom, ktorý bol posledným vystúpením Dukly v najvyššej súťaži,“ dodal Bebej.

Zápas Dukly Banská Bystrica proti Spartaku Trnava „B“ je na programe v nedeľu 5.6.2016 o 17.00 hod. Vstup do sektoru na státie bude pre všetkých fanúšikov domácich zadarmo.