V športovej hale v Badíne sa 26. decembra uskutoční už 13. ročník obľúbeného futbalového podujatia pod názvom VAV Štefan cup. Diváci budú mať príležitosť v 24 zápasoch sledovať kvalitné futbalové umenie viac ako 90-tich hráčov.

Turnaj si za roky svojho pôsobenia vytvoril veľké meno a aj preto, sa v tomto roku očakáva opäť perfektné obsadenie v jednotlivých tímoch. Na Štefana Cupe by sa v akcii mali objaviť Boroš, M. Pančík, Považanec (všetci Dukla BB), Pečovský (Žilina) Ďubek (Ružomberok), Lietava (Trnava), a legionári Sylvestr (Aue), Zajac (Poľsko), Bartoš (Rakúsko), Ďuriš, Hronec, Štulajter a Vodecký (Česká republika). Doplní ich aj viacero známych tvári z nižších súťaží, ako napríklad Libič, Penksa, Kulík, Jobko, Ševčík, Rusnák, Majling, Murín, Dikacz, Juraj a Tomáš Pančíkovci, Laurinc, Dubovický, Jánoš ml., Škubák, ktorí budú sútažiť o víťaznú trofej.

„Vďaka svojmu špecifickému a zároveň pre mnohých veľmi príťažlivému zameraniu sa Štefan cup etabloval medzi najdôležitejšie amatérske športové podujatia v Banskej Bystrici už od prvých ročníkov existencie. Trocha nás mrzí dočasné sťahovanie z haly Dukla na Štiavničkách do Badína, ale museli sme sa podriadiť zápasovému kalendáru banskobystrických basketbalistov,“ povedal pre BBonline.sk organizátor turnaja Vladimír Ivan z OZ New Faces.

Vstup pre divákov bude voľný. Predpokladaný čas finále turnaja je o 17.00 h. Samozrejme badínskou halou bude rozvoniavať tradičná kapustnica.