V športovej hale na Štiavničkách sa 26. decembra uskutoční v poradí už 14. ročník obľúbeného futbalového podujatia pod názvom VAV Štefan cup „Vyčarujme deťom úsmev“. Akcia opäť spojí futbalistov pre dobrú vec, jej súčasťou bude tento rok aj Marek Hamšík.

Pokračovanie benefičnej akcie s heslom „Vyčarujme deťom úsmev“, ktorá sa po uplynulé roky stretla so záujmom širokej verejnosti napomohlo dobré srdce futbalových reprezentantov Slovenska a futbalových mužstiev z corgoň ligy. Každoročne sa tak symbolicky na Štefana, 26. decembra zorganizuje finančná zbierka. Tento rok sa vyzbierané peniaze využijú pri rekonštrukcii a výstavbe ihriska v mestskom parku. Organizátori tak chcú podporiť rozvoj vzťahu ku športu u detí.

charitatívny futbal.záps

O kvalitný futbalový zážitok sa počas 14. ročníka postará vyše osemdesiat hráčov v dvadsiatich štyroch zápasoch. Na charitatívnej udalosti budú prezentovať svoje umenie známe tváre z corgoňligových mužstiev. Predstavia sa Boroš, Považanec (Dukla BB), Ďubek, Maslo (Ružomberok), Pečovský (Žilina), Grendel (Slovan) Snitka, Pančík (Podbrezová), legionári Sylvestr (Nemecko) Ďuriš, Lietava, Hlinka (ČR), Vodecký (ČR) a Jakubko (Rusko), ktorých budú doplňať v charitatívnom exhibičnom zápase známi športovci akými sú Marek Bažík či Vladimír Moravčík. Diváci budú mať možnosť stretnúť aj Mareka Hamšíka.

El Fuego, ako trojnásobní šampióni, nastúpia len v exhibičnom zápase, a tak prenechajú boj a celkové prvenstvo svojim odvekým rivalom. Benefičný exhibičný zápas s najväčšími športovými hviezdami sa uskutoční o 17-tej hodine.

VAV Štefan cup bude prebiehať od 9:00 do 19:00 hodiny v Športovej Hale Dukla na Štiavničkách v zložení dvoch skupín. Skupinu A bude tvoriť zostava mužstiev O´Neill, Never walk alone, Aurora a Torpedo Tempra. Skupinu B zase mužstvá  Fit Arena, Lalík BUS, Royal Brusno kúpele a New Faces. Podľa predbežného časového harmonogramu sa o pol desiatej predstaví Aurora verzus Torpedo Tempra, o desiatej Royal Brusno kúpele verzus New Faces, o pol jedenástej O´Neill verzus Never walk alone a o jedenástej predpoludním Fit Arena verzus Lalík BUS. Nasledovať budú vyraďovacie boje a finále je naplánované na 18.00 h.