Starší žiaci vo florbale sa v 5.kole predstavili v Detve, kde skrížili hokejky s domácou Detvou a lídrom tabuľky Grasshoppers Žilina.

Na prvý zápas proti domácej Detve nastúpili naši starší žiaci koncentrovane a od začiatku boli kompaktní v obrane a nebezpeční v útoku. V 3. minúte zápasu sa predral medzi dvojicou súperov Šimon Slivka a strelou pod hornú tyčku nedal brankárovi domácich šancu. V ďalších minútach sa bolo na čo pozerať a brankári sa nenudili. Hráči FPS dokázali do konca prvej tretiny udržať jednogólové vedenie.

V druhej tretine pokračovala prestrelka bez gólového efektu na obidvoch stranách. Počas presilovky FPS ušiel po zbytočnej strate loptičky domáci hráč, ktorý bol zastavený len za cenu trestného strieľania. Toto brankár FPS Jakub Oravkin výborne pokryl a na konci presilovky sa po peknej akcií štyroch hráčov presadil strelou z prvej Matúš Magyar. Dvojgólové vedenie prinieslo väčšiu snahu domácich, ktorá bola odmenená pol minúty pred koncom druhej tretiny.

Do tretej tretiny však nastúpili Banskobystričania ako svorka vlkov a pri vabank hre Detvy sa dostávali do zaujímavých šancí. V 3. minúte sa po pravom mantinely predral Škuta a po kanadskom nastrelení brankára si ešte stihol doraziť vlastnú strelu. Po ďalšej dravej akcii Šimona Slivku ostal pred bránou domácich nepovšimnutý Samo Bedecs, ktorý bekhendom zvýšil na 4:1. V 11. minúte sa ku gólu dostal strelecky aktívny Adam Škorec, ktorý pečatil výsledok zápasu na 5:1 pre FPS.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. DTF team Detva Joxers 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly FPS: Slivka, Magyar, Škuta, Bedecs, Škorec

V druhom zápase bol jednoznačným favoritom žilinský Grasshoppers a jednoznačným cieľom FPS bodovať. Nebojácny, organizovaný a koncentrovaný výkon z prvého zápasu podporený nepriestreľným Kubom Oravkinom v bráne pokračoval aj v tomto zápase. O pekné akcie nebola núdza a brankári sa na obidvoch stranách prekonávali. Prví udreli Žilinčania gólom z 12. minúty v presilovej hre. O dve minúty neskôr sa po akcii Riša Škutu presadil pred bránkou Bedecs a bolo vyrovnané.

Druhá tretina pokračovala v rovnakom trende a šance na skórovanie boli na obidvoch stranách.  V 7. minúte však išli do vedenia po protiútoku hráči Žiliny. Aj na tento gól dokázali Banskobystričania zareagovať a v presilovke Robo Richter po zachytenej loptičke strelou skoro zvalil bránu 2:2. Minútu a pol pred koncom tejto časti išli hráči Grasshoppers aj po tretí raz do vedenia.

V poslednej tretine prebrali iniciatívu hráči FPS, ale gól sa im dlho proti obranným valom Žiliny nepodarilo streliť. Minútu a pol pred koncom, keď už Žilina pomaly balila domov všetky tri body udrel po akcii Maťa Konôpku strelou k pravej tyčke Matúš Magyar a FPS tretíkrát vyrovnalo. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a FPS si po remíze 3:3 poistilo tretie miesto v tabuľke.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina vs. FPS Monacor Banská Bystrica 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)

Góly FPS: Bedecs, Richter, Magyar