Jar sa ešte nechystá prenechať hlavné slovo letu. Slniečko síce dokáže vzduch zohrievať na príjemné teploty, no ešte stále zafúka studený vietor a pomerne často prší.

pocasie
Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok (20.5.) bude prevažne oblačný. Okolo poludnia sa môže obloha prechodne vyjasniť, k večeru opäť musíme počítať so zrážkami. Pri rannej ceste do práce počítajte s teplotou vzduchu okolo 13 stupňov Celzia, krátko popoludní sa hodnoty na teplomeroch vyšplhajú na takmer 20 stupňov Celzia.

Utorok (21.5.) má byť z rána polooblačný a postupne bude oblakov pribúdať, pričom popoludní musíme počítať aj s možnosťou búrky alebo len dažďa. Ranná minimálna teplota bude mierne nad 10 stupňami Celzia, počas dňa stúpne na 19 stupňov Celzia.

Streda (22.5.) síce môže ešte ráno prebúdzať slnečnými lúčmi, lenže postupne oblačnosť výrazne narastie a počas dňa bude pršať, vylúčená nie je ani búrková činnosť počas takmer celého dňa. Po prechode frontu sa oblaky pretrhajú a k večeru môžu vykuknúť aj slnečné lúče. Ráno je potrebné počítať s nižšou teplotou, možno len na úrovni okolo siedmich stupňov Celzia, popoludní bude do 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (23.5.) už bude omnoho krajší. Riziko zrážok bude len minimálne, pretože počas takmer celého dňa bude maximálne polooblačno. Ranná teplota vzduchu bude okolo desať stupňov Celzia, popoludní už do 20 stupňov.

Piatok (24.5.) však prinesie opäť zväčšenú oblačnosť. Najmä popoludní a večer je potrebné počítať aj s dažďom. Vzduch sa ochladí. Ráno môžeme očakávať stabilne teploty okolo desiatich stupňov Celzia, ale popoludní len maximum na úrovni 18 stupňov Celzia.

Sobota (25.5.) môže byť ešte z rána oblačná, ale počas dňa bude oblakov na oblohe výrazne menej a riziko zrážok minimálne. Vzduch bude chladný. Ráno minimálna teplota na úrovni len šesť stupňov nad nulou a popoludní maximálne o desať stupňov viac.

Nedeľa (26.5.) má byť predbežne o jeden až dva stupne teplejšia, ale počas dňa s väčšou oblačnosťou, z ktorej by však nemalo výraznejšie zapršať.