Dnes na trhu so sťahovaním pôsobí v každom meste veľa firiem. Niektoré sú špecializované ktoré sa venujú iba tejto činnosti, iné to zase majú ako pridruženú činnosť, napríklad pri prenájme dodávok.

Samozrejme aj z toho vyplýva veľký rozdiel v kvalite služby a v šírke poskytovaných služieb. Kvalitné špecializované spoločnosti poskytujú okrem štandardného sťahovania napríklad aj skladovanie nábytku počas doby keď potrebujeme vypratať pôvodný byt ale ešte sa nemôžeme nasťahovať do nového bývania. Taktiež je to balenie nábytku aby nedošlo k jeho poškodeniu pri manipulácii.

Ak by náhodou napriek tomu došlo k nepríjemnostiam tak je tu možnosť poistenia. Tiež je tu služba ktorá sa využíva hlavne vo väčších mestách ako napríklad vypratávanie bytov v Bratislave alebo Košiciach.

Tiež býva záujem o vypratávanie pivníc. Niekedy sa klient dostane k staršiemu bytu ktorý je plný starého nábytku a zariadenia. Profesionálna sťahovacia služba Vám na kľúč takýto nábytok vynesie a zároveň ekologicky zlikviduje. Následne už môžete volať svoju vybranú stavebnú firmu v Nitre alebo kdekoľvek sa Váš byt alebo dom nachádza.