Vďaka internetu sa nám otvorili nové možnosti nielen čo sa zábavy, či vzdelania týka, ale aj v oblasti podnikania. Zoberte si napríklad predaj (prakticky akéhokoľvek) tovaru. Každý môže so svojim sortimentom osloviť zákazníkov v podstate odkiaľkoľvek. Stačí mať e-shop.

Kompletná logistika bez starostí

Vďaka možnosti predávať tovar cez internet už nemusíte mať kamennú predajňu. A dokonca nepotrebujete ani sklad tovaru. Že to už preháňame? Tak to vôbec nie, veď existuje takzvaný fulfillment.

O čo ide? Túto službu poskytujú logistické spoločnosti. Zahŕňa skladovaciu plochu pre váš tovar v sklade, ktorý spĺňa všetky potrebné certifikáty. Nejde však len o poskytnutie skladovacích priestorov.

Fulfillment zahŕňa aj prijímanie tovaru, jeho triedenie, spracovanie objednávok, ich balenie a aj expedíciu. Pridajte si k tomu riešenie reklamácií a máte kompletný balík služieb týkajúcich sa vášho tovaru. A to bez toho, aby ste si museli nájsť a vybaviť (aj personálne) vaše vlastné skladové priestory.

Váš e-shop bude vidieť

Aby však váš e-shop prekvital, potrebujete nielen dobre fungujúcu logistiku, ale aj dobrý marketing. Potrebujete predsa e-shop dostať „medzi ľudí“. A keďže e-shop je o predávaní cez internet aj marketingové aktivity treba smerovať v prvom rade do online sveta.

Zameriame sa preto na online marketing a konkrétne na SEO. Pod touto skratkou sa ukrýva anglický výraz search engine optimization, ktorý prekladáme ako optimalizácia pre vyhľadávače.

Ide o súbor viacerých techník a postupov, ktoré majú jeden cieľ: posunúť váš e-shop na čo najvyššie priečky vo výsledkoch vyhľadávaní internetových vyhľadávačov. A to vám samozrejme prinesie viac relevantných návštevníkov, z ktorých sa stanú zákazníci prinášajúci vášmu e-shopu nové objednávky.