Pozeranie filmov, či seriálov patrí medzi obľúbené voľnočasové aktivity mnohých ľudí. Obzvlášť to bude platiť teraz s príchodom čoraz sychravejšieho počasia a dlhých zimných večerov. Pre mnohých znamená príchod zimy nielen začiatok lyžiarskej sezóny, ale aj tej filmovej a seriálovej.

Pohodlné sedenie a pozeranie

Ako si však túto filmovú/seriálovú sezónu čo najviac užiť? Tak presne na to vám teraz dáme odpoveď. Prezradíme vám, čo všetko budete potrebovať, aby ste sa aj vo vašej obývačke čo najviac priblížili zážitku zo sledovania filmov v kine.

Začnime možno netradične, vašou sedacou súpravou. Na pohľad stále vyzerá ako nová, ale keď sa na ňu usadíte, tak pocítite roky, ktoré má za sebou? To si žiada novú výplň! A kedy je vhodnejší čas na nový molitan na mieru ako práve pred zimou, keďže počas zimy na sedačke strávite pravdepodobne viac času ako počas iných ročných období?

A teraz spomenieme to, čo ste zrejme čakali ako prvé, čiže televízor. Samozrejme, pozerať filmy a seriály môžete aj na notebooku, či smartfóne, ale to jednoducho nie je ono. Zároveň však neplatí, že väčšia uhlopriečka TV je automaticky lepšia. Záleží od vašej obývačky, respektíve od vzdialenosti, z akej sa na TV pozeráte. Odporúča sa, aby bola TV sledovaná zo vzdialenosti, ktorá predstavuje 2,5- – 3-násobok uhlopriečky TV.

Čo najlepšie dotvorí atmosféru? Ideálne osvetlenie

TV s kvalitným obrazom je jedna vec, ale prispôsobiť si musíte aj podmienky vo vašej obývačke. Určite oceníte moderné rolety, ktoré vás zbavia rušivých vplyvov zvonka a prípadne aj zvedavých pohľadov od susedov.

Pri sledovaní filmov a seriálov však nemusíte mať úplnú tmu. Atmosféru skvelo doplní smart osvetlenie. Obzvlášť efektné je smart osvetlenie, ktoré sa dokáže synchronizovať s vašou TV a automaticky meniť farbu a intenzitu svetla podľa aktuálnej scény na obrazovke.