Radošinské naivné divadlo sa vracia do Banskej Bystrice s ďalšou z unikátnych hier Stanislava Štepku. RND sa predstaví v Aule Beliana UMB na Tajovského ulici už 17. októbra.

V predstavení, v ktorom sa predstavuje takmer celý súčasný súbor Radošinského naivného divadla, nahliadneme nielen do nevyjasnených rodinných vzťahov neúspešného operného speváka, jeho bývalej milenky, večne nespokojnej manželky učiteľky a jej novej zanietenej priateľky, ale zároveň nazrieme do zákulisia kšeftárskej agentúry vyrábajúcej tzv. ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy.

Nazrieme do procesu vzniku, fungovania, ale najmä masovej či verejnej televíznej prezentácie nevkusu a gýču, čo sa miestami vydáva za zábavnú tvorbu. Podnikateľským umeleckým „trpaslíkom“ sa nesníva o tom, aby umelecky vyrástli, ale ide im o jediné: aby sa všetci naokolo znížili na ich úroveň…

V réžii Ondreja Spišáka účinkujú Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Zuzana Norisová alebo Andrea Martvoňová, Simona Miháliková, Mojmír Caban, Michal Kubovčík alebo René Štúr, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Martin Šenc, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

RND sa s predstavením Čo sa sníva trpaslíkom predstaví v Aule Beliana UMB na Tajovského 40, v budove Filozofickej fakulty, vo štvrtok, 17. októbra hneď dvakrát. Predstavenie sa pre veľký záujem odohrá o 16.30 h a 19.30 h, pričom večerné predstavenie je už takmer vypredané.

Lístky sú v predpredaji prostredníctvom webu a predajných miest siete Ticketportal, prípadne v agentúre Mana na Národnej 7 v Banskej Bystrici (048/4124007, 0911 590 396, mana@mana.sk). Už o pár dní budete môcť skúsiť svoje šťastie aj v súťaži. Stačí v nasledujúcich dňoch sledovať Facebook BBonline.sk.