Čitateľ portálu BBonline.sk nás upozornil na policajnú akciu v centre mesta v stredu podvečer. Tá bola výsledkom pátrania po vinníkovi dopravnej nehody na rýchlostnej ceste do Banskej Bystrice.

IMAG0684
Vinníka nehody zadržali podvečer v centre mesta.

Polícia v Banskej Bystrici objasňuje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v stredu okolo 16-tej hodiny na rýchlostnej ceste R1. Z jej zavinenia je podozrivý 34-ročný vodič zo Žiaru nad Hronom. „Ten viedol svoje vozidlo Citroën od Zvolena do Banskej Bystrice, pričom sa na rýchlostnej ceste R1 náhle bezprostredne priblížil k pred ním idúcemu vozidlu Škoda Fabia, ktoré viedla 33-ročná vodička z obce Domaníky v okrese Krupina. V snahe zabrániť v zrážke sa vodička začala uhýbať, no vodič vykonal predbiehací manéver pri ktorom na úrovni vozdiel narazil do pravej prednej časti Fabie. Následkom nárazu dostal šmyk a prednou časťou svojho vozidla narazil do zvodidiel. Z miesta nehody ušiel,“ priblížila pre portál BBonline.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová. Pri nehode sa nikto nezranil.

Po vozidle polícia vyhlásila pátranie a krátko pred 18-tou hodinou ho spozorovali v centre Banskej Bystrice. Policajná hliadka ho zastavila na Kukučínovej ulici. Pri dychovej skúške alkohol u vodiča zistený nebol, no nariadené bolo toxikologické vyšetrenie.

„Škoda na vozidlách je odhadnutá na 4-tisíc eur. Národnej diaľničnej spoločnosti bola poškodením zvodidiel spôsobená škoda 250 eur. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania,“ dodala Faltániová.