Počas sviatku sv. Cyrila a Metoda (5.7.2012) si budú môcť Banskobystričania pozrieť športové zápolenie hviezd tímu MUFUZA (Ďurovčík, Švajda, Bezdeda, Topoľský, Majeský a ďalší) so športovcami ako Handzuš, Hamšík, Gargano, Surový, Tatar, Sekera či Bližňák. 

MUFUZA – Mužstvo futbalových zázrakov je tím zložený z hercov, moderátorov, spevákov, umelcov a bývalých športovcov.

Michal Handzuš a Marek Hamšík v spolupráci so Slovenským hemofilickým združením organizujú už 5. ročník akcie Športové hviezdy Slovenska deťom. Okrem nevšedného futbalového zážitku sa návštevníci môžu tešiť aj na autogramiádu a veľa športových súťaží pre deti. Pretože „šport pomáha všetkým“.

Vstupné je symbolické 1€ (deti do 15 rokov majú vstup zdarma) a celý výťažok z benefičného futbalového zápasu bude venovaný na pomoc deťom trpiacim vrodenou chorobou zrážanlivosti krvi.

Organizátori všetkých Banskobystričanov srdečne pozývajú stráviť športový deň na ihrisku v Kremničke. Začiatok akcie je o 11:00 kedy začnú súťaže pre deti, o 14:00 sa koná autogramiáda a futbalový zápas má výkop o 16:00. V deň konania bude zabezpečená bezplatná kyvadlová autobusová doprava zo zastávky Europa SC každú hodinu od 10:00 do 15:00 hodiny.