Banská Bystrica, mesto v srdci Slovenska obklopené krásou hôr a dýchajúce históriou. Uspokojí každého návštevníka, či už radšej objavujete mesto a jeho kultúru alebo potrebujete energiu vybiť športovou aktivitou. Aké sú možnosti športu v Banskej Bystrici?

Banská Bystrica je miestom, kde sa žiadny športový nadšenec rozhodne nebude nudiť. Na výber máte množstvo aktivít od túry, cez bicykle a stolný tenis, až po futbal či hokej. Nie nadarmo sa v roku 2017 toto mesto stalo Európskym mestom športu. A tento rok sa v júli v Banskej Bystrici uskutoční Európsky olympijský festival mládeže, čo je najväčšie multišportové podujatie na Slovensku.

Sadnite na bicykel a vydajte sa na Liptov

Vďaka svojej polohe ponúka Banská Bystrica veľa možností, kam sa vydať. V každom smere totiž objavíte dobrodružstvo. Cyklotrasy sú prispôsobené pre deti, rodiny aj skúsených trailových jazdcov, takže si vyberie každý podľa náročnosti a terénu. Zlatú strednú cestu predstavuje napríklad trasa na Liptov. Vedie cez Staré Hory, Sedlo Veľký Šturec až do Liptovských Revúc. Kochať sa môžete neskutočnými výhľadmi. Na trase počítajte s ostrými zákrutami a občasným strmším stúpaním, preto je lepšie mať horský bicykel.

Zahrajte si bedminton s celou rodinou

Bedminton je obľúbený šport najmä detí, no ani rodičia tu neprídu skrátka. Zájdite si do bedmintonovej arény, kde si zahrajú aj veľké rodiny. Čo takto napríklad usporiadať turnaj s kamarátmi? Alebo spojiť bedminton s odpočinkom na plážovom kúpalisku? Bedminton je jedným z najstarších raketových športov a jeho obľuba neklesá ani dnes. Navyše je to skvelý šport, ak potrebujete vykompenzovať veľký obed, keďže pri naháňaní košíka nabeháte aj niekoľko kilometrov.

Aj chôdza je šport

Nie každý musí byť vrcholový športovec, aby do svojho plánu trochu športu zaradil. Stačí aj obyčajná chôdza. Tá je navyše považovaná za ideálnu aktivitu v akomkoľvek veku. Nepotrebujete k nej žiadne špeciálne vybavenie, stačia vám dobré topánky a môžete vyraziť. Hovorí sa, že zlatým štandardom je nachodiť denne aspoň 10 000 krokov. A to iste zvládnete aj vy. najmä ak sa zatúlate do historických uličiek mesta a sem si odpočiniete v kaviarni alebo parku.