V dnešnej dobe sú smart hodinky pomerne populárnym doplnkom, ktorý si možno všimnúť na zápästiach miliónov ľudí. Prečo im dať zelenú? Okrem toho, že sú štýlovým a vkusným módnym kúskom, sú aj užitočným pomocníkom, ktorý uľahčuje každodenný život a môže prispieť k zvýšeniu produktivity. Ukrývajú hneď niekoľko výhod v jednom. 

Kondícia pod palcom

Inteligentné hodinky sú multifunkčné zariadenia, ktoré poskytujú oveľa väčšie možnosti než len informáciu o tom, koľko je práve hodín. A vôbec nemusíte byť zanietený nadšenec moderných technológií, aby ste ich mohli vlastniť. Pri športových aktivitách – no nielen počas nich – monitorujú ukazovatele nášho zdravia. Väčšina z nich je vybavená senzormi na snímanie tepovej frekvencie, ktorý má pravidelne pod dohľadom srdcový rytmus. Prostredníctvom funkcie krokomeru počítajú, koľko krokov sme za deň urobili a akú vzdialenosť sme prešli. Informuje nás aj o počte spálených kalórií. Veď chôdza je prirodzený, zdraviu prospešný a pritom nenáročný druh pohybovej činnosti, preto nemusíme byť ani aktívni športovci, aby sme si zadovážili smart hodinky.

Prehľad o regenerácii

Smart hodinky sledujú aj kvalitu spánku, ktorý je veľmi dôležitý pre dobrý zdravotný stav a pohodu. Poskytujú detailný prehľad o spánkovej činnosti, čím pomáhajú zlepšiť spánkové návyky. Počas spánku prebiehajú v našom tele nevyhnutné procesy, napríklad sa obnovujú svaly namáhané pri cvičení. Pokročilejšie modely hodiniek dokážu zmerať saturáciu kyslíka v krvi. Vďaka GPS monitorujú polohu športovca a trasy, ktoré zabehne, odbicykluje alebo vyšliape na turistike. Môže si ich uložiť a neskôr si porovnávať štatistiky. Zdieľanie polohy s priateľmi a blízkymi zvyšuje bezpečnosť. Dokonca niektoré hodinky majú mapové aplikácie, ktoré navigujú v neznámom prostredí. Viaceré modely umožňujú zavolať v prípade núdze pomoc prostredníctvom SOS funkcie.

Byť v obraze

Inteligentné hodinky umožňujú prepojiť ich s mobilným telefónom, a tak ho počas športu  nemusíme nosiť pri sebe – čo je výhodou, ak nemáme na sebe oblečenie s vreckami – a napriek tomu môžeme prijímať hovory a čítať správy a v rýchlosti na ne aj odpovedať priamo cez hodinky. Takisto pomocou nich uvidíme notifikácie z rôznych aplikácií, hier, sociálnych sietí, kalendára alebo emailov, takže môžeme mať pod palcom aj svoje pracovné záležitosti. A s okolitým svetom a so životom na sociálnych sieťach zostaneme v kontakte aj počas športových a oddychových aktivít.

Aj na zábavu

Prostredníctvom smart hodiniek môžeme ovládať prehrávanie hudby na telefóne – prepínať skladby, prispôsobovať hlasitosť alebo vyhľadávať piesne v knižnici – či ukladať ju priamo do úložiska hodiniek a počúvať po spárovaní s bezdrôtovými slúchadlami. Niektoré modely podporujú streamovanie hudby z populárnych služieb ako Spotify a Apple Music. Inteligentné hodinky s technológiou NFC (komunikácia na krátku vzdialenosť) umožňujú rýchle a bezpečné bezkontaktné platby, čo zvyšuje pohodlie pri nakupovaní. Nemusíme mať pri sebe kreditnú kartu ani peňaženku.

Nielen funkčnosť, ale aj štýlovosť

Navyše je možné vybrať si z rôznych modelov ciferníkov podľa vlastného vkusu, preferencií a prispôsobiť hodinky viacerým príležitostiam a aktuálnej nálade vďaka jednoduchej výmene remienka. Nový remienok dodá inteligentným hodinkám okamžite iný šmrnc. Na trhu je ich mnoho, preto môže byť ťažké zorientovať sa v nich. Zaujímavú ponuku nájdete napríklad na e-shope https://hodinkovna.sk.

Hodinky od obľúbeného fínskeho výrobcu Suunto, ktoré tu ponúkajú, sa vyznačujú nadčasovou eleganciou a sú druhou najpoužívanejšou značkou v radoch športovcov. Hodinky značky Garmin zas vynikajú svojou odolnosťou. V ponuke je široká škála, od robustných outdoorových až po elegantné vhodné na každodenné nosenie. Inteligentné hodinky Garett očaria farebným dizajnom prepracovaným do detailu.

Smart hodinky motivujú k dynamickejšiemu a zdravšiemu životnému štýlu vďaka monitorovaniu aktívnej činnosti a nastaveniu cieľov. Predstavujú skvelú kombináciu funkčnosti a štýlovosti, ktorá robí život komfortnejším.