Slovenská hokejová reprezentácia si na práve prebiehajúcom Nemeckom pohári v Mníchove pripísala prvé víťazstvo. Stalo sa tak proti domácemu výberu, ktorý zverenci Glena Hanlona zdolali 3:2 po predĺžení.

Po piatkovej prehre nad Švajčiarmi boli naši hráči pripravení napraviť si chuť v zápase s domácou reprezentáciou. Prvá tretina bola poznačená vylúčeniami. Tlak mal vždy tím, ktorý hral v početnej výhode a z celkového obrazu hry sa nedalo presne určiť, ktorý celok bol lepším. Na otvorenie skóre zápasu sme si však museli počkať až do poslednej minúty prvej tretiny. Gól s banskobystrickou príchuťou prišiel počas našej presilovej hry, 50 sekúnd pred prvou sirénou. Mikuš od modrej čiary vyslal dobrú strelu, ktorú Ehelechner len vyrazil a najlepší strelec našej súťaže nemal problém zakončiť a otvoriť si reprezentačný strelecký účet tejto sezóny.

Aj v úvode druhej tretiny sa banskobystrický hráč prezentoval v dobrom svetle a vypracoval si pár príležitostí. Spolu so Somíkom, Zedníkom a Konrádom bol jedným z našich najlepších hráčov v zápase. Druhý gól sa nám podarilo vsietiť v polovici stretnutia, kedy prečíslenie dvoch na jedného využil Haščák.

Z pohľadu skóre jednoznačný zápas sa začal komplikovať v záverečnom dejstve, kedy aktivitou hýril hlavne domáci Hospelt. Ten sa presadil hneď dvakrát, konkrétne v 44. a 52. minúte. Hlavne druhý gól bol zbytočný, kedy naša neskonsolidovaná formácia nechala priveľa priestoru, ktorý by bolo trestuhodné nevyužiť. Zápas tak muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom sme sa tešili my. Víťazstvo reprezentačnému tímu Slovenska zariadil po 94-och sekundách Somík.

Slovensko – Nemecko 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Góly: 20. Tománek (Lintner, P. Mikuš), 34. Marek Haščák (Mezei, Čiernik), 62. Somík (Špirko) – 44. Hospelt (Köttstorfer, Gogulla), 52. Hospelt (Gogulla, Wolf)

Zostava SR: Konrád – Lintner, Starosta, Graňák, Mezei, Sersen, P. Mikuš, Ďaloga – Radivojevič, Zagrapan, Marcel Hossa – Špirko, Somík, Bartek – Tománek, M. Macho, Rudolf Huna – Čiernik, Marek Haščák, Zedník – Kokavec