Slovenskí spotrebitelia podľa údajov prieskumnej a poradenskej spoločnosti Nielsen z roka na rok stále viac nakupujú potraviny v zľavách. Akciový tovar tvoril minulý rok až 56 % tržieb obchodných reťazcov na Slovensku.

Pred šiestimi rokmi podiel zľavneného tovaru predstavoval necelú polovicu objemu nákupu Slovákov. Táto štatistika sa značne vymyká aj porovnaniu s priemerom EÚ, kde sa minulý rok promočný podiel rýchloobrátkového tovaru pohyboval na úrovni 28 %.

Ľudí k nákupu vo výpredajoch, žiaľ, často núti ich finančná situácia. Podľa najnovšej Nielsen štúdie „Zmeny spotrebiteľskej prosperity”, ktorá sleduje vnímanie finančnej situácie a ochotu míňať u spotrebiteľov 64 krajín sveta, až 44 % Slovákov míňa na nákup tovarov a služieb viac ako tomu bolo pred piatimi rokmi. Obchody sa snažia tejto situácii prispôsobovať a každý týždeň obmieňajú tovar v akciovej cene. Najrýchlejšie porovnanie cien dnes zákazník získa z online letáku. Takto si môže rýchlo a jednoducho porovnať ceny rôznych obchodných reťazcov a vybrať si tovar za skutočne najnižšiu sumu. Tomuto trendu sa prispôsobil aj reťazec Lidl, ktorý svojím klientom tiež ponúka Lidl leták online. Najnovší Lidl leták od pondelka prinesie množstvo zliav až na 64 stranách.

Viac ako štvrtina slovenských spotrebiteľov (26 %) uviedla ako ďalšie kategórie, na ktoré míňa viac financií než pred piatimi rokmi, domáce potreby (napr. prací prášok), náklady na bývanie (nájomné / hypotéka) a zdravotnú starostlivosť. Až 52 % slovenských spotrebiteľov tvrdí, že dokáže pokryť iba základné životné náklady. Voľne míňať svoje financie si môžu dovoliť len 3 % opýtaných.

Ak sa aj vy chcete radiť k tým, ktorí môžu svoje financie voľne míňať, odporúčame vám nakupovať rozumne a nepremeškať žiadnu akciovú ponuku. Nechodí vám do schránky leták Lidl, alebo ste nový leták nechtiac vyhodili? Žiaden problém! Navštívte stránku www.kimbino.sk, kde nájdete na jednom mieste všetky zľavy v obchodoch. Ak si navyše do vášho dotykového telefónu stiahnete aplikáciu Kimbino, budete mať už vždy všetky obchody vo vrecku. Vďaka Kimbinu tak ušetríte váš čas, peniaze a navyše, ak prestanete odoberať tlačené letáky a prejdete na ich online verziu, ochránite aj naše stromy a prírodu.