O zaujímavé koncerty a kultúrne podujatia nie je v Banskej Bystrici v poslednom čase núdza. Výnimkou nie je ani nasledujúca akcia, ktorá sa bude konať 19. mája v art klube Farhof. Ten na hudobnej akcii mesiaca privíta San Borondon Cyclo Fanfaria a N3O a Niečo dobré.

San Borondon Cyclo Fanfaria je voľné nomádske hudobné zoskupenie, hrajúce tradičné piesne zo všetkých kútov sveta. Formácia bola spontánne založená v roku založená v roku 2004 na Kanárskych ostrovoch. Životný štýl členov je úzko spojený s cestovaním, predovšetkým na bicykli a vytváraním formácii s lokálnymi hudobníkmi a umelcami. Hudobníci sa učia tradičné, folklórne, ale aj autorské piesne od ľudí, s ktorými sa stretávajú a z miest, v ktorých sa pohybujú a následne ich rozširujú ďalej. Predstavenia sú častokrát improvizované, s prvkami kabaretu, textu a cirkusu.

Pódiom sa sa môže stať akékoľvek príhodné miesto ulica, trh, terasa reštaurácie, bar, svadobná sála, kostol či cintorín. Neodnímateľnou súčasťou predstavenia je číslo s magickým klobúkom, do ktorého prítomní očarení hudbou vyprázdňujú obsahy svojich peňaženiek. Formácia počas svojej existencie odohrala tisíce predstavení v rôznych zoskupeniach a vydala 2 štúdiové albumy. San Borondon Cyclo Fanfaria pôsobí v zahraničí, ale pri príležitosti pobytu niektorých členov na slovensku tu odohrá aj niekoľko koncertov vo vybraných miestach, v zoskupení: klarinet, husle, akordeón, gitara, basa a perkusie a spev v pôvodnom jazyku. Môžete sa tešiť na pestrú zmes world music, balkánskych, cigánskych a židovských melódií, nebudú chýbať ani piesne a rytmy zo španielsky hovoriacich krajín.

Pod názvom N30 tvorí Dominik Varchola jedinečnú muziku, ktorá vlní v rytmoch slnečného reggae s príchuťou slovenskej novodrevnej ľudovky. Svojským prejavom s uvedomelými textami oslavuje krásu Prírody, upozorňuje na neduhy spoločnosti a inšpiruje poslucháčov k šťastnému žitiu. So zoskupením NIEČO DOBRÉ hrajú ľubozvučné tóny, ktoré pomôžu načerpať Živu do nových dní.

https://www.youtube.com/watch?v=nqCMtV91tIA

Koncert sa uskutoční 19. mája v Art klube Farhof, vstupné je 5€. Viac informácii nájdete na Facebooku.