Čoraz viac sa pretláča do pozornosti ľudí festival Tell it quick. Mnohí vedia na aký druh umenia sa festival zameriava, no niektorí si neodvážia ani tipnúť. O čom je v skratke tento festival? Na to sa pýtame Slavomíra Sisku, riaditeľa festivalu krátkych filmov na internete Tell it quick.

Tento festival je určený pre mladých filmárov a fotografov. Dávame im možnosť prezentovať sa a ukázať divákom, čo v nich je. Festival je zaujímavý z hľadiska jednoduchosti. Filmár príde na našu FB stránku, dá zdieľať film, napíše kategóriu a svoje meno a tým je prihlásený. Pri fotografickom festivale je nutné poslať svoje fotografie na mail – tell.it.quick@gmail.com a tým je človek prihlásený. Nie je to nič zložité, čo bolo našim prvotným cieľom, aby účastníci nemuseli vypĺňať ťažké formuláre a posielať filmy.

Tell it quick má úspešne za sebou dva roky pôsobenia. Prvého decembra sa začal tretí ročník. Ako už býva zvykom, po prihlásení filmov a hodnoteniach porotou sa koná odovzdávanie cien za najlepšie filmy a fotografie na internete. Kde a kedy sa táto slávnostná udalosť odohrá?

Toto slávnostné odovzdávanie cien sa bude konať na Stanici Žilina-Záriečie 23. apríla od 17:00.

Bude táto udalosť prístupná aj verejnosti?

Áno samozrejme. Každý môže navštíviť tento festival a odniesť si z neho to svoje.

Kebyže chcem prihlásiť môj film do súťaže, musí spĺňať nejaké špeciálne požiadavky? Žáner či dĺžka filmu?

Každý môže prihlásiť film. Je to dané v podmienkach, kde sú dve hlavné rozdelenia a na to filmy do 60 sekúnd (5 sekundový film, 60 sekundový film) a filmy na 60 sekúnd (Animované filmy, Hrané filmy, Dokumentárne filmy, Videoklipy, Experimenty, Detská kamera).

Do kedy je možné prihlásiť film?

Filmy a footgrafie je možné prihlásiť do 28.2.2013 do 23:59.

Súťažné práce budú hodnotené pod prísnym dohľadom porotcov. Prezradíš nám ich mená, alebo je to prekvapenie?

Porota už nie je tajomstvom. Do filmovej porota zasadli títo ľudia: režisér Marek Ťapák, herečka Zuzana Haasová, režisér Róbert Šveda, riaditeľ filmového portálu Peter Konečný, dokumentarista Tomáš Hulík a stály člen poroty, karikaturista Vladimír Javorský.

Získali ste aj podporu od sponzorov?

Áno samozrejme. Sponzori nám tento rok veľmi pomohli, či už finančne alebo reklamne. Výhercovia sa môžu tešiť na mnoho cien a nových príležitostí. Veľmi radi by sme sa poďakovali týmto partnerom :  Cinemax, DUDE shoes, Rules architekti, knihyinak.sk, Stock , ASUS, iFotoVideo, Ikarus.sk, Maštinská minerálna voda, Divad drink, kancelarie.sk, PC Revue, RegioJet, Panta Rhei, Scart.sk, Score, Kytary.cz, Kinečko , zariadim.sk, Total music.sk, G-Term, agentúra Triad, Stanica Žilina – Záriečie, Milsy, Zľavy na internete, Prvá cestová, Digitalcomp.sk a veľa mediálny partnerom za čo im patrí moje VEĽKÉ ĎAKUJEM.

Viac info nájdete na :

http://www.facebook.com/filmtiq

http://www.facebook.com/fototiq

www.tellitquick.sk