V 4. kole hokejovej Tipsport extraligy cestoval Richard Kapuš späť domov. Nová akvizícia Banskej Bystrice totiž so svojim tímom prišla bojovať o cenné body proti svojmu bývalému zamestnávateľovi Slovanu Bratislava. Šláger však očakávania nenaplnil. Skóre sa menilo až v samostatných nájazdoch, ktoré zvládli lepšie „nulapäťky“.

HC Slovan Bratislava – HC ’05 Banská Bystrica 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Gól: rozhodujúci sam. nájazd: Nemček

Zostavy:

HC Slovan Bratislava: Galbraith – Štajnoch, Švarný, Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Bohunický, Jass – Bulík, Lipiansky, L. Hudáček – Šatan, Kukumberg, M. Hudec – Balej, M. Macho, D. Skokan – M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna

HC ’05 Banská Bystrica: Kostúr – Cebák, Cuník, Kolba, Haverinen, Kubka, Brňák, Bambúch – Kristoffersson, Češík, Kútny – J. Sýkora, Paľov, M. Kokavec – Marcinek, Kapuš, Themár – Nemček, Heizer, T. Hričina

Na ľade to bol jeden veľký boj - napriek očakávaniam však nie veľmi atraktívny (il. foto: Dušan Šípka)

Prvá šanca stretnutia prišla z hokejky hostí, no Kapušovu prihrávku v prečíslení Themár nezužitkoval. Na druhej strane predviedol peknú individuálnu akciu Bakoš a jeho zakončenie prinieslo prvý Kostúrov zákrok sezóny. Najbližšie ku gólu mal však v obrovskej šanci Hudáček, bolo takmer neuveriteľné, že skóre ostalo nezmenené. Následne sa v 10. minúte objavil v brejkovej pozícii aktívny Themár, jeho príležitosť však opäť skončila nepremenená. Oba celky pôsobili strnulo a aj napriek niekoľkým šanciam to v prvej tretine nebol veľmi pekný hokej. Trochu vzrušenia priniesol aspoň Šatan, ktorého nahodený puk Kostúra zaskočil, česť mu zachránil až videorozhodca. Na strely to bolo 11:3.

Aj v druhej tretine pôsobili aktívnejšie domáci, no stále to nebolo s gólom či vyloženými šancami. Cez obranu oboch tímov sa prechádzalo mimoriadne ťažko a strelecké pokusy väčšinou končili na spoľahlivých brankároch. Kostúr i Galbraith pôsobili isto, no treba dodať, že na nich veľa nebezpečných striel nemierilo. Druhá polovica stretnutia priniesla viacero vylúčení a hra nabrala na obrátkach, celkovo však ani presilovky v tomto stretnutí neboli silnou stránkou zúčastnených tímov. Keď v závere Kristoffersson tesne minul bránu a na druhej strane Lipiansky osamotený neprekonal Kostúra, bolo jasné, že skóre bude aj po 40-ich minútach bezgólové.

Kostúrova lapačka musela byť v pohotovosti tiež v úvode tretieho dejstva, puk do nej poslal Skokan. V 45. minúte dostal peknú nahrávku Tomáš Bulík, ani jeho tretia či štvrtá šanca v tomto stretnutí neskončila v sieti jeho bývalého klubu. Hra sa postupne dostala z útočného pásma aj na druhý koniec ihriska, tam však gólman robotu nemal. Pokiaľ by ste v nasledujúcich minútach sledovali len bránky oboch tímov, mali by ste dojem, že sa na ľade vôbec nič nedeje. Bolo evidentné, že sledujeme zápas „o jednom góle“. Ten mohla priniesť päť minút pred koncom presilovka „baranov“. Pred Galbraithom bolo síce chvíľu dusno, červené svetlo sme však opäť nevideli. To sa nerozsvietilo do konca riadneho hracieho času, očakávaný zápas bol teda len veľkou nudou.

V predĺžení to bol o čosi zaujímavejší hokej. V dobrej pozícii medzi kruhmi sa ocitol Macho, laxný prístup banskobystrických obrancov však nepotrestal. Súpera ohrozili i „barani“, no sieť sa rozvlnila až v samostatných nájazdoch. V nich sme videli spolu tri góly, autorom rozhodujúceho bol Nemček.