Tretia sezóna Slovenskej skyrunningvej ligy má osem podujatí, pričom prvé podujatie je na úpätí Krížnej vo Veľkej Fatre naplánované už na sobotu 26. mája.

Už po druhýkrát ponúknu kopce Veľkej Fatry skyrunnerom 53 kilometrov s kumulovaným prevýšením 3400 m+. Okrem tohto UltraSkyMarathon-u je pripravený aj kratší, 25 kilometrový formát. Štart je v sobotu ráno o 7.00 h naplánovaní v obci Turecká pred kultúrnym domom.

V minulom roku to bol Martin Halász (26) z Bratislavy, ktorý Ultra SkyMaratón zabehol za čas 5 hod. 29 min. 21 s a o ženský najlepší čas (7 hod. 35 min 1 s.) sa postarala Barbora Šimková (35).

V obci Turecká sa minulý rok stretlo takmer 160 bežcov a keďže je Krížna krížom krážom teraz v kalendári ako prvá organizátori veria, že pretekárov bude ešte viac.

Registrácia je stále otvorená a k dispozícii online. Propozície k pretekom sú rovnako k dispozícii na internete.

SSkyA (Slovenská skyrunningová asociácia) pripravila v roku 2018 osem kvalitných podujatí – behov do strmých kopcov. Osvedčení organizátori ponúknu dva Ultra SkyMarathon-y, štyri preteky typu SkyRace, jeden Vertical a jeden SkyMarathon. V auguste sa v našom regióne uskutoční napríklad Bear foot Poľana skyrace, ktorý pretekárov zavedie na beh po vrchu Poľany.

Novinkou tejto sezóny bude jednotná čipová časomiera takmer na všetkých podujatiach a bežcov občerství Tatranská minerálka. Tradične sa bude na každom podujatí odovzdávať najrýchlejšiemu skyrunnerovi a skyrunnerke víťazná vesta, zo slovenskej špičky bude zostavený repre team, ktorý sa zúčastní lukratívnych zahraničných pretekov zo svetovej série v skyrunningu.