Pravidelne sa na nás obraciate s námetmi na reportáže a robiť tak môžete aj ďalej (bbonline@bbonline.sk). Rovnako sa na nás obrátil aj majiteľ penziónu v Tajove, ale aj niekoľko jednotlivcov, ohľadom zástavok SKI-BUSU do lyžiarskeho strediska na Králikoch. Tí sa pýtajú, prečo tento autobus nezastavuje v Tajove, v ktorom je okrem domácich ubytovaných aj množstvo dovolenkujúcich a turistov. Podľa našich čitateľov je množstvo lyžiarov aj na Mlynskej ulici, na konci ktorej by mal zástavku tento SKI-BUS rovnako po ceste.

Ako nám povedali u prevádzkovateľa linky – Dopravného podniku Mesta Banská Bystrica, zástavky si zadal objednávateľ tohto spoju, ktorým je prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska na Králikoch – SKI LIFT, s. r. o.

Vedúci strediska SKI Králiky Andrej Klačan považuje súčasný počet zástavok SKI-BUSU za dobrý: „Zástavok je šesť, na Králiky prídu lyžiari oveľa skôr ako bežnou linkou. Pri tomto nastavení sa to technicky nedá inak stihnúť. Teoreticky by sa to dalo, ale ďalší lyžiari by boli časovo ukrátení.“ Na margo tajovskej zástavky dodal: „Tajov je diskutabilný, avšak neviem o tom, že by z Tajova chodilo lyžovať viac, ako pár ľudí. Mlynská ulica je vzdialená od našej zástavky asi päťsto metrov. Nebolo by to rentabilné.“ na čo poznamenal aj to, že prevádzkovanie SKI-BUSU stojí stredisko nemalé prostriedky a je stratový: „Je to doplnková služba pre našich lyžiarov, slúžiaca viac na prestíž strediska. Je rozdiel chodiť lyžovať SKI-busom zadarmo, ako si platiť benzín, naftu a ďalšie náklady na dopravu. Ďalšie zástavky by mohli byť, ale už by to musel niekto sponzorovať, alebo dotovať, napríklad VÚC.“