Nedávno ste si na stránkach BBonline.sk mohli prečítať rozhovor s Banskobystričankou Simonou Strelcovou, ktorá je ťažko postihnutá. Napriek svojmu hendikepu je výborná študentka, píše príbehy, poviedky, básničky, začala písať knihu… Disponuje obrovským množstvom pozitívnej energie ako aj presvedčením, že všetko treba vyskúšať a nikdy sa nevzdávať.

S týmto presvedčením odcestovala Simona vo štvrtok do poľského Krakova, kde podstúpi liečbu metódou ulzibata, ktorá sa aplikuje pri liečbe pacientov s vrodeným alebo získaným muskuloskeletálnym ochorením, vrátane detskej mozgovej obrny. Operácia je naplánovaná na nedeľu a ako povedala Simona, táto operácia je jej nová nádej…

Treba povedať, že túto finančne náročnú liečbu môže Simona absolvovať vďaka desiatkam až stovkám obetavých ľudí, ktorí boli ochotní jej pomôcť a prispeli na operáciu. Na čele s Majkou Laukovou, učiteľkou z nemocničnej školy v Rooseveltovej nemocnici, ktorá si Simonu, podobne ako mnoho ďalších chorých detí, vzala pod svoje ochranné krídla a pomoc pre Simonu zorganizovala.

Ako sme už spomenuli, prispelo veľa ľudí a všetkým patrí veľké poďakovanie. Predsa len, niektorých treba spomenúť osobitne. Predovšetkým hokejistu Michala Handzuša a futbalistu Mareka Hamšíka, ktorí ani na chvíľu nezaváhali a Simone pomohli. Michal Handzuš sa s chorými deťmi stretáva už takmer pravidelne v letných PONS-áckych táboroch… Sú to chlapi so srdcom na správnom mieste.

Ďalej je to klaviristka Eva Cáhová, ktorá pomohla zorganizovať pre Simonu nádherný benefičný koncert s úžasnými účinkujúcimi a úžasným publikom. Sama na ňom zahrala na klavíri. Na koncerte, ktorý sa uskutočnil 22. februára v Koncertnej sále Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici, vystúpili operný spevák Ján Zvarík, gitarista Jozef Sivák, klavirista Aleš Solárik, akordeonista Michal Červienka… Robert Bošeľa zahral na perkusie, Adam Stráňavský na klavír, zaspievala Denisa Víťazková a všetkých pobavil Rusín Čendeš Orchestra. Programom sprevádzala ďalšia „dobrá duša“, klaunka s červeným nosom, Marianna Kovačechová.

Všetci, ktorých sme spomenuli a množstvo ďalších ľudí, sa zaslúžili o to, že Simona dnes môže byť tam, kde sa črtá reálna nádej na skvalitnenie jej života.

Ďakujeme a Simone držíme palce!

Fotografie Jána Šimkoviča približujú atmosféru benefičného koncertu pre Simonu…